IKARIKAR http://www.ikar.sk

Slzy tví (Milan Banáš)24.3.2011
 

3
 počet hodnotení: 2
prečítané 142, Komentáre 0

 
Slzi tví
Mesiac po celú túto noc žiaril chladne belasým svetlom. Úzky pásik tohto svetla dopadal na protiľahlú stenu, vďaka čomu detská izba čoraz viac získavala nádych tajomna. A tajomno opriadalo celú, inak pomerne kľudnú noc. Až nezvyčajne pokojnú noc.
 
Razom do tej nepriepustnej tmy zažiarilo aj niečo celkom iné – dvojica veľkých detských očí, v ktorých sa aj teraz zračil plamienok nevinnosti. Zvedavosť Veronkiných očí narušila pokoj, jej ťažký dych zahnal ticho. Také ticho, že bolo počuť každučký jej nádych, každučký tlkot jej srdca.
 
Malé dievča sa posadilo na posteli a rukou si z tváre odhrnulo pramienok svetlých vlasov. S každým ďalším nádychom sa jej ešte viac rozbúchalo srdce. Čosi zvláštne bolo vonku, niekde za oknom jej izby. Čosi tajomné ju prebudilo a kradlo jej spánok. Oprela sa o kolená a odhrnula záves, aj napriek neprekonateľnému strachu, ktorý cítila. Akoby jej nejaký vnútorný hlas hovoril, že keď tak urobí, všetok jej strach sa stane minulosťou.
 
Len chvíľka prešla odvtedy, ako sa malé dievča prebudilo vo vedľajšej izbe. Jej matka pokojne...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Milan Banáš

73793_158934867478585_100000862185509_257448_4128063_n.jpg
O mne

Bolesť nespôsobuje rozbitá tvár. Ale keď vám niekto ukradne sny... Témam sa medze nekladú, rovnako tak mojej fantázii. Tak s každého rožku trošku.
Ak chceš vedieť aký som - spoznaj ma. Ak chceš vedieť ako píšem - čítaj ma :) Čo viac dodať? Som začínajúci autor z Liptovského Mikuláša.

Moje naj
http:/milanbanas.blog.sme.sk

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: