IKARIKAR http://www.ikar.sk

Smäd (Michal Roháček)23.4.2013
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 201, Komentáre 1

 
smäd

Michal Roháček
Smäd

Nachádzame sa na prízemní trojpodlažného obytného domu. V obývacej miestnosti jedného z bytov sedia na sedačke muž so ženou, na zemi sa hrajú ich dve deti. V izbe je zapnutý televízor, stôl uprostred miestnosti je bohato prestretý a cez pootvorené okno preniká dnu svieži, aprílový vzduch. Je Veľkonočný pondelok.
„V tej televízii zasa nič nedávajú,“ sťažuje sa muž prepínajúci televízne kanály. „Mali by sme si kúpiť nový televízor, tento je už starý.“
Na jeho slová však nikto neodpovedá - deti sa hrajú s kockami a manželka ticho štrikuje. Dobre vedela že do domácnosti by sa zišlo kúpiť dôležitejšie vybavenie. Deti by potrebovali nové postele, pračka už zrejme čo chvíľa doslúži a ani na potravinách by toľko šetriť nemuseli. Za niekoľko rokov spoločného života si mu ale zvykla neodporovať. Povahou bola pokojná, nepriebojná, preto kde videla argumenty ako zbytočné, mlčala.
Za svojho muža sa vydala zo súcitu. Tak dlho za ňou chodil až jej ho prišlo ľúto a podvolila sa mu. Keď ho spoznávala bol nesmelý a prchký, no ako sa postupne...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

DARK1.5.2013
 

Michal, poviedka začína ako reportáž v tíví, pokračuje ako reportáž v tíví a vyznieva ako najbanálnejší príbeh na svete.
\"Kľud\" a \"proste\" je nespisovné.
Keď sa predo mnou objavilo \"dodal s plnou pusou\" ocitla som sa v ženskom magazíne, v ktorom kozmetičky a kaderníčky pri demonštrácii svojich manuálnych zručností s gustom hovoria s dospelými ženami prostredníctvom detského slovníka ako s polovičnými dementmi, obávajúc sa ďalších infantilností, prestala som s čítaním.
A obávam sa, že vďaka tomu, že si nezaujal prvými vetami, nebudeš mať čitateľov.
Takýmto štýlom naozaj nepritiahneš záujem, mnohí si poviedku ani neotvoria.
Možno niekde nižšie je zápletka - vražda, hádka, rozbitý tanier, facka... čokoľvek, len nie obyčajný príbeh, ktorý nudí. Len prepracovávať sa k nemu cez horu výpočtu fungovania bežnej rodiny sa málokomu chce.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Michal Roháček

O mne

---

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: