IKARIKAR http://www.ikar.sk

Smrť koňa, odchod priateľa... (MiroslavaK)2.11.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 191, Komentáre 0

 
Smrť koňa, odchod priateľa...
...Ešte pred chvíľkou som bol malé žriabä skáčúce okolo matkiných nôh...Potom prichádzala dospelosť, prípravy - bol som naozaj NIEKTO, úžasný plemenný žrebec, vysoký až do neba, urastený. Môj krok bol vznešený,  dlhý krk mi ladne niesol krásnu hlavu. 
Bol som VÍŤAZ. Behal som s vetrom o preteky, vyhrával. Pyšne som stál, vzpriamený a počúval tóny hudby na pretekoch. 
Potom prišiel zlom - nedá sa stále bežať rýchlejšie ako vietor - moje nohy už nevládali. Operácie, bolesť. A znova...a znova. Vyzeralo to ako môj koniec. Môj život plný betónových stajní a pretekov bol v nenávratne. Už som nebol NIEKTO ale NIKTO. Ale predsa ma mal niekto rád...pár žien a žienok zo stajne, nuž skrátka som bol neodolateľný:)
A tak som nešiel na mäso...pomohli môjmu novému pánovi a ja som cestoval. Bol som tam "na novom" najprv sám ako prst. Chcel som ukázať tým dvom novým ľudkom, že pánom tu budem JA!
Zmýlil som sa. Najväčšia sranda bola, keď pán odišiel na služobku a zostal som sám s tou malou paničkou, čo sa ma trošku bála a keď som ju chcel riadne vidieť, m...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

MiroslavaK

O mne

Milujem život a jeho vôňe, maľby, príchute... Jednou z mojich obľúbených "šálok kávy" je práve písanie. Písmenká mi pomáhajú vyjadriť, to čo občas neviem povedať...občas sa pomotajú ale napriek tomu ich mám rada. Ak potešia dušu,napríklad aj Tvoju, vtedy mám najväčšiu radosť. Prajem príjemné čítanie

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: