IKARIKAR http://www.ikar.sk

Smrť Kráľa Mačiek (Felis Catus)14.2.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 292, Komentáre 4

 
Smrť Kráľa Mačiek, 1. časť
 
... A než sa Škumpovia nazdali, papule sa otvorili a prehltli ich všetkých do jedného! Ozval sa nechutný mliaskavý zvuk, potom hlasné prasknutie a Hádankový drak zmizol. Kráľ Mačiek ostal sám, v záhone Fialovníka.
 
                             (Silver Strieborný, Veľká Kniha Mačiek: Legenda o Fialovníku)
 
 
Kráľ Mačiek ležal na koberci pred kozubom v jednej z honosných  siení
 Koboldieho paláca DurnDennu na brehu Priezračného jazera. Bolo to počas krátkeho obdobia mieru, keď sa  Čarodejnica so svojim dračím  vojskom stiahla  do hradu na  Ostrom zube. Aj keď bolo isté, že znova čosi chystá, bezprostredné
 nebezpečenstvo nehrozilo, mohol sa teda pokojne vyhrievať v teple ohňa a tešiť sa na bohatú hostinu, ktorej prípravy zapĺňali palác všakovakými vôňami. Ale on ležal...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Tomáš Jurik11.6.2015
 

Ahoj Felis,

keď si mi pod moje dielo napísala, že máš rada fantasy, tak som si ťa vyhľadal a prečítal prvé dve stránky.

Naozaj zaujímavé. Sám mám doma jedného nezbedného kocúra:). Pri čítaní je vidieť, že je to skôr pre nižšie vekové kategórie, ale mne osobne to vôbec nevadí. Píšeš jednoducho, ľahko, riadky sa len tak míňajú.

Na hodnotenie je ešte skoro si myslím. Zajtra dočítam zvyšok a postupne si budem robiť obraz.

Felis Catus15.6.2015
 

Ahoj, Tomáš, toto je len taký doplnok k Druhej kinhe Mačiek, vlastne som si potrebovala trochu jasniť \"historické\" udalosti :)
Ani som to nedokončila, lebo tu vystupujú postavy, ktoré bez nejakého uvedenia nedávajú veľmi zmysel…

Ale vďaka za prečítanie a komentár. Spätná väzba je vždy vítaná :)

Nikol Grantová16.2.2014
 

Ahoj, Felis,
sama píšeš, že nie si žiadny spisovateľ, ale mne Tvoj spôsob písania pripadá tak profesionálny ako len neprofesionál môže písať. Jednoducho povedané: páči sa mi to. Príbeh má takú svoju absurdnosť v najlepšom slova zmysle, ktorú ja osobne oceňujem úplne najviac. Neviem, či by sa mi to ako dieťaťu čítalo ľahko, ale Tvoj syn bol spokojný a to je najdôležitejšie. Ja by som skákala od radosti, keby mi mamina napísala knižku.
Veľa šťastia,
Nikol

Felis Catus18.2.2014
 

Ahoj Nikol, ďakujem za komentár, potešila si ma :) U synov asi fungovalo to, že sa na tom sami podielali, celý ten svet Mačiek vznikol z hier a príbehov, ktoré sme si rozprávali. Teraz už sú veľkí, ale dorastajú mi doma ďalší čitatelia, takže uvidíme:)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Felis Catus

BfdtvtK.jpg
O mne

V prvom rade, ja nie som nijaký spisovateľ a márne by som sa snažila ním stať. Pred pár rokmi som ale napísala knihu, pre svojich synov, hlavne pre toho (vtedy) najmladšieho. Teraz som ju vytiahla a rozhodla som sa zverejniť ju tu, s menšími úpravami. Keby mi na ňu niekto napísal svoj úprimný názor, veľmi by ma to potešilo. Aj keď, synovi sa páčila, čítal ju mnohokrát, takže svoj účel už splnila.

Inak som hlavne čitateľ. Ak by som mala spomenúť nejaké mená, mám zvláštnu slabosť pre diela týchto autorov: E. A. Poe, H. P. Lovecraft, Walter Moers, Mervyn Peake, a pre staré japonské strašidelné príbehy. V poslednej dobe sa mi páčili dve poviedky N. Gaimana: Chivalry a A study in emerald.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: