IKARIKAR http://www.ikar.sk

Smrť pre život (Kristína Tychlerová)25.10.2012
 

2
 počet hodnotení: 4
prečítané 120, Komentáre 2

 

 Smrť pre život
Písal sa dátum 11.september 2001. Claire zobudil budíček o pol ôsmej, ako každé ráno. S ešte zlepenými očami siahla po diaľkovom ovládači elektronických žalúzií. Spôsobili menší hluk, Claire sa zamračila a pomaly sa posadila na posteli. V noci sa vrátila domov až o druhej, od ôsmej ostala zaseknutá v blízkom bare s partiou priateľov. Samozrejme čosi popila, zatancovala si, a teraz sa cítila ako zosušená slivka.
Vklźla do chlpatých bielych papúč a saténového krátkeho županu. Presunula sa do vyleštenej mramorovej kuchyne čierno-béžovej farby a nechala zovrieť vodu. Aspoň dva litre kávy a jeden energeťák, prosila v duchu. Malý krajček tmavého chleba si natrela maslom a jahodovým džemom, medzitým bola voda na kávu zovretá. Claire sa s chutnými, pre ňu typickými raňajkami usadila na sedačku do obývačky pred televízor, a zapla si Good morning, America!.
Káva ju dostala do relatívneho normálu. Po raňajkách sa osprchovala, umyla a vyfúkala si vlasy, strávila pol hodinu v kúpeľni s mejkapom v ruke. Vybrala si veselý letný kostýmček, ktorý pozostával z krátkej &bdquo...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Kristy25.10.2012
 

Aj za takúto reakciu ďakujem. Kritika je často viac ako pochvala.

DARK25.10.2012
 

Kristína, keby som ti chcela za uverejnený text napísať milé slovo, zahubila by som ťa ním. Zostala by si v slepej nepravde, že toto je to pravé orechové.
Keď pocity z prečítaného zhrniem do pár viet, vyjde mi nasledovné: gestoidné americké bláboly takmer bezstarostného života až do doby, kedy je potrebné u diváka vyvolať akúkoľvek emóciu, ponúkajúce sa ako návod na život, ktorý žijú akurát tak postavy šestákového filmu.
Prídavné mená (hlavne v prvej časti) sú v texte natlačené ako obyvatelia na najzaľudnenejších častiach sveta.
Keby som ti mala odporučiť, odporučila by som hlavne: nepozeraj siahodlhé premrštené zámorské seriály, lebo nič poriadne nikdy neriešia, iba sa v nich premávajú opálení kowboji na nablýskaných mustangoch a lovia dokonalé vyretušované krásky, aby všetkým mohli pukať srdcia od toľkej umelosti, aby mohli žiť a umierať iba preto, aby prilepili divákov k ich z reality vytrhnutých osudom.
Môj komentár môžeš pokrkvať a zahodiť a počkať si na pozitívne reakcie podobne naladených papkáčov, alebo ho vziať vážne, pokrkvať a zahodiť svoj text a poklad začať kopať na opačnej strane zemegule. Mimochodom: Obráť svoju tvár k slnku a všetky tiene padnú za teba – toto nie je od J. L., ale od E. H. (starec, ktorý napísal svoje najznámejšie dielo na mori).

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Kristína Tychlerová

O mne

Veľa dní v naším životoch nem ružovú farbu... často potrebujeme podporu a milé slovo, ktoré pomáha. Preto sa riadim mottom Johna Lennona: "Až ti bude v živote najhoršie, obráť sa k slnku a všetky tiene padnú za Teba."

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: