IKARIKAR http://www.ikar.sk

Smutocna rec. (Ladislav)11.8.2013
 

4
 počet hodnotení: 7
prečítané 276, Komentáre 6

 
Smutocna rec
,,Prečo práve ja?!“ To, že  bolo napísanie a prečítanie smútočnej reči, zverené práve pánovi K. považoval zo začiatku za hlúpy žart, potom za trest a nakoniec za iróniu osudu. On jediný zo všetkých priateľov zosnulého M. nikdy skutočne nemal rád. Trpel ho len preto, lebo všetci jeho dobrí známy mali M. radi a poniektorí ho dokonca obdivovali.
Keď sa dozvedel čo sa M. stalo, aj keď sa za to sám pred sebou trošku hanbil, pocítil v duši radosť, že sa ho raz a navždy zbavil. Mal už dosť toho, ako celá spoločnosť počúva jeho hlúpe príbehy, ako ho podnapitý priatelia nad ránom objímajú a vyznávajú mu priateľstvo, ako sa mu všetky manželky, vrátane tej jeho, zverujú a uľavujú tak svojej duši práve u M. Je pravda, že M. bol dobrý poslucháč, vedel si človeka vypočuť a pochopiť, nikdy nikomu neradil a to vlastne ani nemohol, pretože žil ten najúbohejší život, aký K. poznal.
A teraz tu sedí s perom v ruke a vymýšľa smútočnú reč, ktorú má zajtra pri otvorenej rakve prečítať. Možno po pár pohárikoch a možno po pár spomienkach sa v ňom ozvala zlosť a povedal si, že teraz...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alexandra Hentz22.8.2013
 

Mne tie mená v texte vôbec nechýbali. Skvelé čítanie, zaujímavo napísané. Čo viac dodať?

Elis22.8.2013
 

Ďakujem, že si odpovedala namiesto autora. Pozrela som komentáre aj pod druhým dielom, ktoré je zasypané chybami a komentáre sú zase oslavou autora, takže mi je jasné o čo tu ide.

Alexandra Hentz28.8.2013
 

??? Asi som nepochopila tvoj komentár. Ani to, ako som JA mohla odpovedať \"namiesto autora\". Pokiaľ viem, každý máme právo na názor, môj som vyjadrila takto. A bol pravdivý. Text mi príde ORIGINÁLNY. A to je niečo, čo sa (narozdiel) od gramatických chýb a preklepov nedá opraviť.
Naozaj teda nechápem smer tvojho komentára.
S pozdravom
Alex H.

Elis21.8.2013
 

Prečo postavy nemajú mená? Odradilo ma to od čítania.

Tomáš Borský20.8.2013
 

Krásne. Nemám slov.

Ja13.8.2013
 

Dobre vystihnute. Nech zijeme akokolvek, aj tak raz vsetci zomrieme. Treba zit tak, aby sme boli stastni.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Ladislav

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: