IKARIKAR http://www.ikar.sk

Snežienky spod snehu (Saksia)7.1.2011
 

3
 počet hodnotení: 2
prečítané 88, Komentáre 0

 
Snežienky spod snehu

Lucia pozrie na hodiny. Ešte je čas, tak prečo je taká nervózna. Sadne si do kresla, aby nepobehovala ako lev v klietke. Vezme si časopis, no znova ho odkladá. Myšlienky ako dotieravý hmyz neustále útočia. Ale prečo, veď to nerobí po prvýkrát. Potkne sa pohľadom o prestretý stôl. No a čo, aj tak pri ňom vždy sedávala sama. Manžel si vzal jedlo ku telke alebo prosto nemal hlad, hoci ona sa tak snažila... Och nie, to naozaj musí myslieť na neho teraz?

Vstala a namierila si to do kúpeľne. Zrkadlo, ten preúprimný kamarát, jej zas pripomenul, že už nemá dvadsať. Každá starosť je zapísaná tajným písmom do nie príliš hlbokých vrások. Len sa neľutovať! Veď Petrovi sa páči. Hovorí, že modrejšie oči od tých jej ešte nevidel. Že často túži po jej bozkoch a milovanie s ňou je cesta do raja. Nič podobné od svojho manžela nikdy nepočula. On ju nepochválil ani za polievku.

„Crrrn!“ zvonček, ako milosrdný kat, preťal jej trýzniace myšlienky. Vyskočila, aby privítala hosťa. Božtek na ústa, kvietok – zvyčajný rituál. Topánky sa poslušne ako psík učupili na zv...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: