IKARIKAR http://www.ikar.sk

Sny nie sú... (Čakat)27.10.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 62, Komentáre 3

 

1 Zimný motýľ
   „Motýľ?“ Prekvapene zhíkla Lucka. Sedela na lavičke, ukrytá v temnom parku kam sa svetlo neónových lámp neodvažovalo, zívala a hľadela na sklenené výklady, čo sa tiahli na druhej strane chodníka pred nov. Domy polepené stenami vedľa seba, tvorili dlhí pas všakovakých obchodov od výmyslov sveta, tato časť mesta je týmto preslávená.
   Dobre vedela kde je, nespočetný krát sa vracala zo školy touto cestou domou, a predsa jej dnes tieto miesta pripadali cudzie. Žeby to bolo tím, že ich takto ešte nevidela?   
   Je zvláštne sledovať prázdnu ulicu, ktorá sa pred niekoľkými hodinami topila pod záplavou ľudských nôh. Teraz tam bola len ono, na tej kamennej lavičke, na ktorej sedávala za teplých letných dňi, v tom smiešnom parku pozostávajúceho z prastarého dubu, obklopeného plotom zo živých rastlín, v strede ríše domov. Zem pokryl popol zimy, tak panensky čistí, že činil z noci jasnejšiu chvíľu. Miluje toto ročne obdobie, miluje vzduch napáchnutý vlhkom, chlad štípajúci na pokožke a tú samotu, ktorá ju obklopila.
   Boli Vianoce, dvadsiateho štvrtého dvaná...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

zuz koháry31.10.2014
 

Za gramatiku sa neospravedlňuj, ale ju ihneď oprav. Nedá sa to dočítať.

Čakat2.11.2014
 

Dlho som nad tvojim komentárom rozmýšľal. Máš pravdu, ak chcem na portáli MT uverejňovať svoje diela musím sa v prvom rade zdokonaliť v gramatike a nie sa neustále ospravedlňovať. Ďakujem za tvrdé slová, len čas ukáže či padli na úrodnú pôdu. Prajem pekní deň.

Čakat27.10.2014
 Zdravým všetkých na portáli MT. Pred nedávnom som sem hodil svoj príspevok, ibaže po istom čase prišlo spontánne rozhodnutie zmeniť niektoré detaily. Informujem vás o tom iba kvôli tomu že oba prvotiny majú istú podobnosť, ak by ste mali záujem mohli by ste mi povedať ktorý z nich sa vám páčil viac, ak sa vám vôbec jeden z nich páčil na toľko, že ste ho dočítali.
Je to fantasy román z nádychom psycha. Snáď sa vám to bude pozdávať. Ďakujem.
PS: Za gramatiku sa ospravedlňujem je to hrubý náčrt, a na portáli MT mam snahu zlepšovať sa. Čaká ma dlhá cesta ale dúfam, verím že sa mi to podarí. Ešte raz ďakujem a prajem pekný zvyšok dňa.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Čakat

O mne

o

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: