IKARIKAR http://www.ikar.sk

Sokyňa (Alex Richterová)9.9.2013
 

2
 počet hodnotení: 1
prečítané 107, Komentáre 0

 
Sokyňa
Stojím tam a hltám ho pohľadom, plná túžby vyhradenej iba pre neho. Sladko spí, netuší o mojej tichej prítomnosti. Jeho manželku, oddychujúcu vedľa neho, ignorujem. Ona nie je dôležitá.
Zadrnčí budík. Vypne ho a opatrne vstáva, aby neprebudil ženu, ležiacu po svojom boku. Venuje jej bozk a zamieri do kúpeľne.
Nevidí ma. Nikto ma nemôže zazrieť. Počujem špľachot vody dopadajúcej na dno sprchy a po chvíľke vychádza, osviežený a kompletne oblečený. Vojde do kuchyne a zaleje si do pripravenej šálky kávu. Pomaly uchlipkáva z horúceho nápoja a listuje novinami, pričom neustále sleduje ručičku, posúvajúcu sa na ciferníku hodiniek. V stanovený čas odloží nedočítané noviny i prázdnu šálku a nastúpi do auta. Som po celý čas s ním, neprestávam ho pozorovať; čakám na svoju príležitosť. Viem, že nadíde a ja ju využijem.
Vychutnáva si rýchlosť a otvoreným okienkom...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Alex Richterová

O mne

Písanie príbehov je môj koníček a venujem sa mu už od detstva. Prvú knihu s ilustrovanými obrázkami som napísala, keď som mala päť rokov (no dobre, písala ju moja teta, ktorej som všetko diktovala, keďže písať som ešte nevedela). Rada by som sa písaniu venovala aj profesionálne, preto dúfam, že sa moje príspevky budú páčiť.
Príjemné čítanie.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: