IKARIKAR http://www.ikar.sk

 SOLOMON (Soňa Glendová-Kysucká)9.1.2010
 

Hodnotenie vydavateľstva:

Prvé slovo, ktoré mi napadlo pri čítaní tohto rukopisu, je zmätenosť. Od začiatku do konca som tápala, kto je kto a o čo vlastne ide. Miestami sú časti od seba oddelené rôznymi citátmi, sú tam však zbytočné a pôsobia príliš umelo a náučne. Z ďalších riadkov pokračovania za nimi je vždy ťažko rozoznateľné, aké postavy tam vystupujú. Ide o tie isté osoby, alebo sú to už celkom iné?
(Celé hodnotenie nájdete v sekcii Hodnotenia)

Katarína Gillerová, spisovateľka

3
 počet hodnotení: 268
prečítané 2122, Komentáre 36

 

Nevinnosť detstva.Pri prameni je každá rieka čistá.....
 
ÚVOD

 
Zara sedela v kúte detskej izby a usedavo plakala. Pri jej nohách sa túlil brat Solomon. Z kuchyne sa ozýval zvyčajný krik ich matky. Otec opäť mlčal. Ich hádky mali po každý raz  rovnaký priebeh. Matka sa chytila akéhokoľvek slovíčka a začala zapárať. Otec iba ticho sedel. Len občas niečo namietal, to vyvolalo v jeho manželke ešte väčší hnev. A tak sa po rokoch naučil mlčky prijímať všetky jej urážky a ponižovania. ,,Si obyčajný sviniar!! Úbožiak, ktorý nikdy nič nedokáže. Bezo mňa by si bol obyčajná nula!“
Chodila od linky k stolu, a taniere ktoré pozbierala hádzala hlučne do drezu. Pritom nezabudla opovržlivo gialiť na svojho muža. 
 
,,Pomôžem ti,“ muž vstal od stola s úmyslom pomôcť s riadom.
,,Sadni si!“ zrevala ako zmyslov zbavená. Poslušne si sadol späť. Vedel, že nemá zmysel oponovať jej. Bola by ešte zúrivejšia. Pohľadom ju sledoval. Ako veľmi som ťa miloval! Už z tej lásky nezostalo nič. Zabila si ju! Pomyslel si.
,,Zdvihni tú tvoju le...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Lýdia8.6.2010
 

Ja som ani nezačala čítať, pretože namaškrtená po Tajomstvách minulosti stále vyčkávam, že bude pridané. Občas pozriem na koniec a stále nič...
Soni, \"naštvite\" sa a , prosím, hoďte nám celého Solomona,
majte sa dobre, vaša čitateľka

lula15.3.2010
 

Ahoj Soni, iba ti chcem povedať, že dnes som začala čítať.

Soňa16.3.2010
 

Ďakujem ti:)som zvedavá na názor....
s pozdravom Soňa

ava4.3.2010
 

Ahoj Soni, výborný nápad vsadiť medzi \"dvoch bojujúcich kohútov\" rozhodcu!:)) Oceňujem:)))) Len dúfam, že budem mať možnosť dozvedieť sa, ako sa to skončí...)

Martina Birska1.3.2010
 

Ahoj Sonička to je tak užasne aj som si chvilkami poplakala ty maš naozaj perfektny talent už aby ti vyšli knihy budem prva čo si ich budem kupovať papa

Soňa1.3.2010
 

Maťka:)ďakujem...ďakujem!!

Katarina M.26.2.2010
 

Ja by som bola veľmi rada, keby som si mohla do ruky vziat ako Tiene minulosti tak toto citanie a aby som si mohla knižku prečítať tak, ako si toto, čo Sonka píše zaslúži.

Soňa26.2.2010
 

Kati:)ako vidím,opäť si si našla čas na môjho Solomona...ďakujem, teší ma že ťa táto téma oslovila,a či bude z toho kniha...no to ukáže čas!!

ava25.2.2010
 

Ahoj Soni, mám rada tieto \"cvíľky\" pri Tvojich románoch a najradšej som, keď pridáš oba, aby som ich mohla čítať súbežne...:-) Vždy najskôr \"skočím\" na Tiene a až potom sem.:-D

Soňa26.2.2010
 

Ava :) si slniečko, ktoré vždy svojimi slovami zahreje...ďakujem!

ava23.2.2010
 

Ahoj, Soni. Včera som čakala a čakala a nedočkala som sa... nevadí, dočkala som sa dnes a som tomu rada. Zlupla som už aj Tiene- ohviezdičkovala a teraz čo??:))

Soňa24.2.2010
 

A teraz....čakať :)))

ava20.2.2010
 

Soni, moje peri sa tiež roztiahli do úsmevu, nie však ironického, ale radostného...
Tento román, milá moja mi raz podpíšeš! Tomu ver.:-)))

Soňa20.2.2010
 

Bože Ava:)krásne sa to číta, bodaj by si mala pravdu!!Ďakujem...

ava19.2.2010
 

Ahoj, Soni, aká to polahoda a balzam pre dušu pohrúžiť do týchto riadkov... Mám takú otázku, myslíš, že to dokončíš do marca?:-)))

Soňa19.2.2010
 

Ava:)to tvoje slová hľadia dušu...neviem či to stihnem...uvidím :) budem sa snažiť!

ava17.2.2010
 

Soni, odľahlo mi a som rada, že máš takú dobrú fantáziu!!!
Pri tomto som sa aj zasmiala, fajn odľahčenie.:-DD
Ahoj

Soňa17.2.2010
 

Teší ma tvoja empatia:)naozaj som nič také neprežila a tiež ma nesmierne teší, že si sa na tomto príspevku zasmiala. Chcela som ťaživú tému odľahčiť:) s pozdravom Soňa

ava16.2.2010
 

Akosi som zabudla dýchať a popritom som zistila, že už viem, prečo sa mi to tak páči... To napätie!!!!!!! Neuveriteľne pravdivo napísané až som mala pocit, že toto človek musí prežiť, aby niečo tak \"ohavné\" dokázal zachytiť. Len dúfam, že nie a že si si to \"len\" vymyslela...!
Soni a už x-krát som Ti chcela povedať, že sa mi v oboch dielach veľmi páčia aj citáty.V hlave mám niekedy toho priveľa a potom to zabudnem pridať, tak teraz.
Želám Ti, aby Ti to aj naďalej takto písalo, lebo už teraz je isté, že na to máš!!
Ahoj.

Soňa16.2.2010
 

Milá Ava:)teší ma tvoje zadržiavanie dychu, tvoje prežívanie napätia.V tomto príbehu nie je nič autentické, celý je vymyslený, iba moja fantázia. O to viac ma teší, že pôsobí tak uveriteľne! Citáty ma brali odjakživa a preto som sa rozhodla pridať ich aj do svojich románov:)mám radosť, že oslovili aj teba. Ďakujem za slová chvály, budem písať ďalej:)....teším sa na ďalšie komentáre.

Bea15.2.2010
 

Nikdy som o tebe nepochybovala, že si šikovná, ale že Ti to pôjde až takto...Už nech to len niekto vydá a normálne si urobím knižnicu, keď to takto ďalej pôjde, jedna polička bude tuším len tvoja.

Soňa15.2.2010
 

Wau:)Bei moc ti ďakujem za takýto ohlas, potešili ma tvoje slová!Budem sa snažiť, aby som tvoje očakávania nesklamala:)..si super kamoška!!

ava12.2.2010
 

Tak Soni, toto sa mi vééľmi páči!!!!
Myslím, že budeš mať čo robiť, aby si to sem celé dala, keď si si už dovolila strhnúť nás pri čítaní tohto príbehu.:-)
Teším sa a budem čakať...
Ahoj.

Soňa12.2.2010
 

Ava:)milo si ma prekvapila svojim bezprostredným komentárom, budem sa snažiť písať, ale ako som už spomenula, mám veľmi málo času.Takéto komentáre nás však v tom najlepšom slova zmysle poháňajú vpred a ja môžem iba dúfať, že ťa moje ďalšie príspevky nesklamú!Ďakujem...:))

Zandelee4.2.2010
 

Opäť raz veľmi chytľavé a zaujímavé čítanie.
Páči sa mi hlavne to, že i keď som chlap, dokážeš ma priam vtiahnuť do deja. Hltám slovo za slovom - a to obdivujem na tvojich románoch - že si pri svojej dĺžke a emocionálnej hutnosti zachovávajú určitú ľahkosť, a nič nepôsobí samoúčelne a rušivo.
A drobné chybyčky, ktoré vznikajú, nech sú vecou redaktora/ky. Veď tí ľudia sú za to platení, nikto učený z neba nespadol. I keď na Slovensku je trend, že sa hľadajú mladí dvadsať roční dynamický ľudia zo 40 ročnou praxou...
Píšeš skvelé príbehy zo života, žiadne presladené tretotriedne Esmeraldy.
A musím povedať, že Solomonom si posunula súkromnú latku opäť raz trošku vyššie.
Prajem veľa čitateľov, a hlavne - úspech. Je jedno v akej podobe, pretože ja tvrdím, že pre mňa je napríklad úspech len počet ľudí, ktorí mi napísali komentár, a ktorých som oslovil.
Myslím, že netreba zúfať - aj napriek tomu že si ťa \"niekto\" nevšíma.
Určite prídu druhí, pretože kvalita sa dá rozoznať na prvý phľad.
A ty máš dar ukázať svoje kvality už prvou vetou. A predsa - hovorí sa, že začiatky bývajú najťažšie.
Držím palce, a teším sa na nové príspevky.
S pozdravom,
Zandelee

Soňa4.2.2010
 

Ahoj Zandelee:)zasa si ma tvojim komentárom príjemne prekvapil a potešil.Vážim si pochvalu od tak talentovaného autora, ako si ty. Naozaj ma teší, že sa ti môj štýl písania páči, a že ťa príbeh oslovil. Budem sa snažiť, aby som ťa nesklamala...s pozdravom Soňa

J.W.T4.2.2010
 

Ahoj.Zaujal ma ten krátky úvodný koment tejto state.Ja si myslím, že deti si vyberajú svojich rodičov a určite sa narodia presne tým, ktorým majú; s určitým významom pre obe zúčastnené strany-rodičovskú aj detskú :-)Škoda len, že mnoho rodičov odmieta pripustiť, že prúd učenia má smerovať aj od detí k nim a nielen naopak...Prajem veľa tvorivej energie (a možno aj za pomoci tej z hláv Tvojich klientov).

Soňa4.2.2010
 

Ahoj..vďaka:)úplne s Tebou súhlasím,ale rodičia sú už raz takí...ťažko si pripúšťajú chyby a učia sa od detí.Každé dieťa je individualita a zaslúži si určitý rešpekt:)moje klientky ma inšpirujú, pretože ani najlepší spisovateľ na svete sa nevyrovná autorovi zvanom ŽIVOT...

Katarína30.1.2010
 

Soni, píšeš tak strašne pútavo,až som zatajovala dych..s takou ľahkosťou a plynulosťou tebe vlastnou..má to spád,dokážeš strhnúť čitateľa do deja bleskovo,to nedokážu ani poniektorí profesilonqalni spisovatelia..milujem takýto žáner...nádhera čítať..pokračuj v tom, prosím ťa o to..držím ti palčeky, moja:))

Soňa30.1.2010
 

Kati ďakujem, ďakujem, ďakujem...:))môj román pôsobí tak ako som chcela..tvoje slová pohladili moju pisateľskú dušu....

Katarína M.27.1.2010
 

Ahoj Sonka,
co dodať? Myslím, že čo vezmeš do rúk, meníš na zlato. Neviem ako to dokážeš, keď čítam to, čo píšeš, tak si myslím, že ja vôbec neviem písať. Ale snáď sa znovu nakopnem. Tentokrát si ty vzorom pre mňa.
Obdivujem Ťa, máš talent, nadhľad, a hlavne fantáziu, bez použitia realnych postáv a to použiť nie je ľahké. Neviem, či ja môžem posudzovať ako píšeš, ale myslím, že si dobrá, fakt dobrá.
Veľa šťastia.

Soňa27.1.2010
 

Ďakujem ti Kati :)moja fantázia nemá hraníc.. o tom že vieš písať nie je pochýb, keď toto tvoje ťažké obdobie pominie, zasa sa nakopneš...máš na to, len si nesmieš prestať veriť:)všetko dobre, držkaj sa..teším sa na ďalšie naše stretko :)

Ala21.1.2010
 

Soni,aj toto je veľmi dobre,už aby bolo aj pokračovanie.Držim palce aby to všetko vyšlo podla vašich prianí.

Soňa21.1.2010
 

Alenka ďakujem za podporu :-)dobre sa to číta...

reňa pre Sonku10.1.2010
 

Ahoj Sini, veľmi zaujímavé, teším sa na ďalšie pokračovanie. Psychológia postáv na úrovni.
P.S. Soni, ty si z Ostratíc? Ja som z Rybian. Majka Bátorová (tvoja zákazníčka) mi hovorila, že píšeš a tak som sa vlastne dozvedela o MT. Si talentovaná.
Si prihlásená aj na facebooku?
ahoj reňa

Soňa10.1.2010
 

Ahoj Reni, ďakujem za tvoj komentár...to bola rýchlovka:-)v tomto druhom románe bolo mojim úmyslom zamerať sa na psychológiu človeka, a som rada že sa to podarilo. Možno to čitateľa neosloví, ale momentálne to tak cítim...na facebooku prihlásená nie som, ale niekedy môžme dohodnúť stretko a porozprávať sa osobne :-)idem sa vrhnúť na tvoje diela, rada sa k nim vyjadrím...ešte raz ďakujem....

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Soňa Glendová-Kysucká

O mne

Volám sa Soňa, mám 38rokov. Živím sa ako kaderníčka, robím poriadok na hlavách a moje zákazníčky rady prehlasujú, že aj v hlavách. Moja práca ma veľmi baví a napĺňa dobrým pocitom, že aspoň na chvíľu pomáham mojim klientkám zabudnúť na každodenné starosti. Moje kreslo je určite čarovné, pretože každá žena, ktorá si doň sadne sa uvoľní a hneď začne rozprávať svoj príbeh..Každý z nás žije svoj príbeh, občas veselý a občas zasa smutný. Jedno je však isté, slnko vychádza každý deň. Dúfam, že môj príbeh zaujme aspoň niekoho z vás a poteší vaše srdce a pohladí vašu dušu. Ak sa tak stane, poslanie tohto príbehu bude naplnené....apropos prepáčte mi ten chaos v citátoch! Nemali takto poskakovať:-)mali byť pekne usporiadané.

Moje naj
-Detaily duše (Zandelee)

Ilúzie zvrátenej mysle (Nox)

A blbci sa smejú ďalej (Zandelee)

Balada a Rozhovory (Nox&Zandelee)

V sieti bielej pavučinky (Sondra)

Tiene minulosti (Ava)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: