IKARIKAR http://www.ikar.sk

Spomienky na starého otca (Gabriel Németh)2.6.2016
 

2
 počet hodnotení: 13
prečítané 236, Komentáre 17

 
Tma za oknami
Tma vyčesáva hviezdam vlasy,
mesiac je na oblohe starý spáč.
Pýtam sa možno stokrát asi.
Prečo je b...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

ľudo herman15.1.2017
 

Gabriel Németh, Srdce na kľúč (martinus.sk) som si zakúpil a mám z nej veľkú radosť. Ďakujem.

Lucinka15.11.2016
 

xxx

nezauzlím spomienku
sama sa vytratí
na veselšie miesto
za tebou

bu28.10.2016
 

Pohár na stole s \"nadpisom\" Evita,
horúca káva je už dávno dopitá.

- čo rýmujúce sa dvojveršie , to perla. Ak sa takýmito hmýri 6 rokov novopripravovaná zbierka, aj rozdávať ju je hriech, nie že predávať.
Na stránke slov. spis. žiadna taká zbierka nie je. Prečo úspešný spisovateˇl, člen SS, člen rôznych stránok seba samého predstavovaný ako hotový spisovateľ klame verejnosť a prezentuje sa na všetkých amatérskych stránkach zostáva záhadou.

Kristína Hušeková26.10.2016
 

Prešla som zoznam kníh vydaných vo vydavateľstve SSS, ale žiadnu knihu od Gabriela Németha som tam nenašla. Obávam sa, že ide o nejaké nedorozumenie. Aj skutočnosť, že ti všetky (!) výtlačky dali ako honorár, je minimálne neštandardná. Vydavateľstvo predsa zabezpečuje aj distribúciu! Gabriel, nespravil si z teba niekto zlý žart? Alebo si si vydanie knihy zaplatil zo svojho a teda si si ju vydal vlastným nákladom, a preto nefiguruje v zozname vydaných kníh pre rok 2016?

Želanie nestačí!25.10.2016
 

Pán Németh Gabriel, obávam sa, že nám klamete! Žiadna kniha Vám v Vydavateľstve spolku slovenských spisovateľov nevyšla.
(Stačí pozrieť do noviniek VSSS - spolok-slovenskych-spisovatelov.sk/vsss/novinky-vsss-2016/ pred slovo spolok stačí pridať trikrát W). Prečo si to robíte, pán Németh?

Gabriel Németh25.10.2016
 

zbierky sú doma ako honorár, dostal som ich všetky, postupne ich predávam u nás doma v čiernej nad tisou a postupne posielam na martinus a rôzne vydavateľstva, neklamem, to nie je môj štýl, ak si ju chcete kúpiť rád vám ju pošlem hoci aj na dobierku. stačí zadať vašu adresu.

Ale no tak,25.10.2016
 

pán Németh! Predávate si čo chcete, no Vydavateľstvo spolku slovenských spisovateľov nič s Vašim menom medzi titulmi vydanými v roku 2016, NEUVÁDZA! (Holt, dnes už ani malé deti len tak niekto neobalamúti výmyslami a táraninkami.)

Gabriel Németh26.10.2016
 

v poriadku, predávam si čo chcem...., viem, čo mám doma, za to, že niekomu ležím v žalúdku a stoj, čo stoj ide proti mne ja nemôžem, ja tvrdím mám doma zbierky Srdce na kľúč, vy si budete tvrdiť svoje ....., ja svoje...., vy svoje......, ale pravdu mám ja! Zbierky došli minulý týždeň. To je hlavné, že ich držím v ruke a to , že mi neveríte je váš problém.

pozorovatel26.10.2016
 

my vám to , pán spisovateľ veríme, že držíte v ruke niečo na čo ste hrdí. akurat neveríme, že tie vaše vtieravé odrhovačky s rovnakými motívmi aj s rovnakými chybami a lacnotou \"vyšperkované\" obrazy, stovky krát vo vašom osobnom vlastnom podaní reckylované, čo vám už neberú ani skalní nečitatelia vydal niekto za svoje. určite treba nafotiť a povešať po tých stránkach aj sem kde \"ohurujete\" mladú spisovatelskú pospolitosť, aby sme videli, že za tým stojí spolok SPISOVATEĽOV a nie zas vydané vo vlastnej réžii ako predošlé vrajzbierky, lebo nik nie je ochorný veriť že SSS by kleslo až tak hlboko.
v dvanástich ste vyhrali nejakú hitparádu, ale odvtedy sa čas podpísal aj na poézii, pán nemeth, a kráča iným smerom ako vy. žiaľ.

Kristína Hušeková26.10.2016
 

Ja by som SSS zase nebrala tak vážne, na prijatie do ich spolku stačí mať vydané tuším dve (možno tri, nie som si istá) knihy - môžu byť aj vlastným nákladom, ako tuto Gabriel - a ste ich členom. A keď si pozrieš zoznam členov, tak väčšina mien ti nič nehovorí. Ale toto vydanie Gabrielovej zbierky je aj na pomery v SSS neštandardné.

Tak potom nerozumiem, prečo26.10.2016
 

nemáte dvadsťosemkrát nafotenú knihu vyvesenú na facebooku? Vy, ktorý sa tak rád sám seba pochválite oberáte takto svet o správu o úspešnom spisovateľovi??

Viem, kde je pravda! Niekto si tu z nudy robí z pána Németha výsmech takýmto spôsobom a on, človek nezdravý, ani len netuší. To je žalostné, ľudia! Vlastne neviem, či si to oslovenie zaslúžite.

Alia S.6.6.2016
 

Agafón Kecaj Zb. Pôjdem s mamou drevo rúbať

Bás. Moja nuda za Dunajom

Je pondelkové ráno,
kávu si nakvapkávam,
nudím sa áno,
k sebe štočky zliepam.

Pár obkukaných slov
na seba v tichu rána pojím.
Hviezdy za oknom zašli do mrakov,
aj mesiac sa slepým robí.

Hviezdy bôľne zachádzajú alebo zašli
ako básnik sa na básnenie tmy hrám.
Slnko vplieta mi do vlasov mašly,
na klávesnici položenú mám dlaň.

Lúče zrkadlia sa v káve,
čierna noc isto sa určite potáca.
Utápam sa v poľnej sláve
donesiem si k nej z lásky kúsok koláča.

Po noci prichádza ráno,
píšuc nekonečné laloty.
Záclony nežne vzdúva vánok
obsah zostal zas lichý bez pointy.

slepý nevidomý básnik z Levoče21.10.2016
 

Vzdúva sa Alias. S
verte ešte dnes
ako balón Jula Verna
svojim nezmyslom verná.

Je to veru tak,
píše samý brak.

A potom spľasne ako malina,
a je znej čerstvý lekvár,
zašpinemu od sračiek ma celú tvár

Gabriel Németh21.10.2016
 

Týmto všetkým mojim priaznivcom nepriaznivcom oznamujem , že vo vydavateľstve Spolku slovenských spisovateľov mi vyšla v poradí už štvrtá básnická zbierka Srdce na kľúč.

Napriek nepriazni mnohých na tomto portáli básnická zbierka Gabriela Németha je na svete a dostáva sa k svojim čitateľom.

už zas?21.10.2016
 

v ktorom SSS?

Ako vždy5.6.2016
 

Otrasné ako vždy

Lucinka4.6.2016
 

Bez záprahu
vyorávaš brázdy,
zbiehajú sa k tebe,
keď sa vzďaľuješ.

Lucinka

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Gabriel Németh

O mne

Píšuci autor . Viac o mne netreba vedieť.

Moje naj
Slzy pre bolesť prepracovaná verzia

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: