IKARIKAR http://www.ikar.sk

Spomienky nevymažeš (Laura Štefíková)10.12.2012
 

5
 počet hodnotení: 3
prečítané 176, Komentáre 2

 
Spomienky nevymažeš
     Je štvrtok, pol tretej popoludní. Robím presne to, čo robím každý štvrtok o takomto čase celý posledný pol rok. Sedím v čakárni u psychologičky a čakám, kedy ma zavolá dnu a začne sa tak ďalšia bezvýznamná hodina ticha. Chodím sem hlavne kvôli mame, ktorá si myslí, že ak sa s niekým porozprávam, pomôže mi to vyrovnať sa s udalosťami spred šiestich mesiacov. Háčik je však v tom, že ja nechcem rozprávať. Nechcem o tom hovoriť. Nechcem na to ani spomínať, no zabudnúť je veľmi ťažké.
     A tak sem chodím každý týždeň a na každom sedení len potichu hľadím na moju lekárku, pani Paulínu. Sama mi povedala, že ju tak mám volať, vraj budeme mať medzi sebou bližší kontakt. No môj kontakt s ňou je obmedzený len na: dobrý deň a dovidenia.
     Na mojich prvých sedeniach sa zo mňa snažila niečo dostať, no bezvýsledne. Nejde o to, že by som bola zaťatá a nechcela hovoriť, no o niečom takom sa hovorí ťažko. Je to akoby som to musela pri každej spomienke prežívať všetko odznovu. A navyše si myslím, že všetci tí ľud...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Lara23.12.2012
 

Laura, dobre si to napísala. Trochu inak by som volila spôsob opisu tej havárie, menej opisne, viac cez pocity, ale inak, dobré. Vtiahlo ma to. A znovu meno Nina (dosť sa mi v poslednom čase pletie pod nohy, aj tu mám postavu Ninu, aj v mojom najnovšom románe, súkromnom) a znovu kreslenie. Kreslenie či písanie považujem za najlepšiu odpoveď na akékoľvek trápenie, rozhodovanie sa, ako ďalej; za ozajstný dar sebe. Sama sa týmto smerom poberám vo svojej obývačke, ktorej kraľuje veľký biely písací stôl:)

Laura23.12.2012
 

Ďakujem veľmi pekne za tvoju reakciu. Naozaj som rada, že sa ti to páči. A úplne s tebou súhlasím. Prostredníctvom písania sa dajú vyjadriť pocity najlepšie. :D

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Laura Štefíková

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: