IKARIKAR http://www.ikar.sk

SPQR (Daniel Mičko)4.10.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 185, Komentáre 2

 
SPQR - 1. časť
Prológ
 
„Vpred!“ zahlásil centúrion dunivým a na hony sa rozliehajúcim hlasom. Jeho paža preťala vzduch mečom a svalnaté zjazvené nohy sa dali do pohybu. Plátové brnenie o seba rinčalo, zlaté a strieborné vyznamenania, na ktorých ležali vyobrazení rímsky bohovia v honosných háboch, sa dnes neligotali v slnečných lúčoch. Ovzdušie bolo zahalené nepríjemnou a všetko hltajúcou hmlou, sem-tam sa okolie rozžiarilo letiacimi strelami katapultov.
Za centúriom sa rozbehlo osemdesiat zdatných, do boja hrnúcich sa mužov. Úsek, oddeľujúci ich od barbarmi zamoreného mesta prekonali závratnou rýchlosťou. Človek by bol povedal, že sa bez problémov dostanú priamo do mesta, no zrazu sa pred nimi zjavilo pár tuctov blkotajúcich svetielok. Sprvu tomu muži nevenovali veľkú pozornosť, no napokon sa z hmly vydrali aj desiatky kožušinou zahalených postáv, zvierajúcich dlhé luky s horiacimi šípmi zastoknutými v tetivách.
„Formácia korytnačka!“ skričal centúrion tak hlasno a prudko, až mu preskočil hlas. Legionári sa zoskupili a pritlačili k sebe. Štíty zarachotili jeden o dr...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

vizvo12.10.2014
 

Ahoj Daniel. Aj keď ti občas ušlo písmenko, alebo čiarka, bolo to dobré. Ale asi chceš pokračovať, toto poviedka nebude. Červenáka máš celého \"naštudovaného\", však?

Daniel Mičko13.10.2014
 

Ahoj, Červenaka som čítal, teraz mam však od jeho tvorby pauzu, no nesnažím sa písať podľa neho, možno sa na mňa z neho niečo spontánne nalepilo, ale je to viacmenej moj štýl. A nerozumiem tomu že \"toto poviedka nebude\". Čo si tym myslel? :-)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Daniel Mičko

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: