IKARIKAR http://www.ikar.sk

STARÝ ZNÁMY (Matej Lipka)18.8.2017
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 63, Komentáre 0

 
STARÝ ZNÁMY
Peter mal toho za celý deň tak akurát dosť. V práci musel zaúčať novú kolegyňu ktorej to očividne nešlo, šéf mu zamietol dovolenku na ktorú sa už tri mesiace tešil, navyše začalo pršať a autobus meškal celých sedem minút.
Chcel si aspoň zapáliť cigaretu, ale okolostojaci ho upozornili na nálepku, ktorá zakazovala fajčenie na zastávkach verejnej dopravy. Neostávalo mu nič iné iba potichu zahrešiť a odložiť cigarety späť do vetrovky. Skutočne mu začínala dochádzať trpezlivosť. Nervózne pozrel na hodinky. Sprostý autobus mešká už desať minút...
„Milan! Hej, Milan! Si to ty?“ ozvalo sa z opačnej strany ulice.
Peter zablúdil pohľadom na miesto, odkiaľ hlas prichádzal a všimol si postaršieho muža v koženom plášti, s čiernym dáždnikom v ruke. Pozeral sa smerom na zastávku a dokonca zamával na pozdrav. Peter sa obzrel okolo, ale nik z čakateľov na autobus nemával neznámemu späť. Ten medzitým pohľadom skontroloval cestu a potom ráznym krokom vykročil smerom k zastávke.
Ako sa približoval, o to viac mal Peter pocit, že sa pozerá naňho. Buď to – alebo naozaj veľmi š...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Matej Lipka

O mne

Už roky nosím v hlave kopec nápadov na rôzne príbehy. Ale nikdy som si nenašiel čas ich spracovať. Verím, že to sa čoskoro zmení.

Konštruktívna kritika je viac než vítaná.

Ďakujem za váš čas strávený čítaním mojich výtvorov a dúfam, že sa vám budú páčiť.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: