IKARIKAR http://www.ikar.sk

Šťastie je niekde tam v tvojom vnútri (Kami)4.3.2011
 

1
 počet hodnotení: 1
prečítané 109, Komentáre 2

 

Kaviareň bola skoro plná. Niet sa čomu čudovať, veď bola priamo v centre mesta a navštevovalo ju nielen množstvo turistov ale aj domácich, ktorí sa chceli aspoň na chvíľu ukryť pred vírom veľkomesta. Hneď pri vstupe ma omámila vôňa čerstvo upraženej kávy a sladkých koláčikov. Porozhliadla som sa. Pomaly som sa začala predierať pomedzi malé drevené stolíky a vysoké čalúnené kreslá, prešla okolo veľkého dreveného barového pultu, vrazila do pohovky v barokovom šťýle a v tom som ju konešne zbadala. Sedela pri veľkom okne s výhľadom na ulicu, pod obrazom MONETA a jeho VYCHODU SLNKA. Zamyslene hľadela von a vôbec si nevšimla môj príchod.
 
„Nevyrušujem slečna?“ optýtala som sa jej, len čo som podišla bližšie. Strhla sa.
„Karin! No konečne, som rada, že si si našla čas.“ Usmiala sa doširoka moja priateľka Suzi. Naklonila sa ku mne a objali sme sa. Tmavé kučeravé vlasy jej padli na plecia, hnedé veľké oči si ma zvedavo obzerali. Suzi bola vysoká, štíhla krásne opálená mladá žena, ako vždy štýlovo oblečená. Keď sa usmiala, jej úsmev veru nenechal nikoho chladný...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

kritik7.3.2011
 

Téma ma celkom baví, príbeh je zaujímavý ako celok, jeho vystavanie však nie je ideálne. Dialógy sú príliš upnuté a nepresvedčivé. Logická stavba príbehu je tiež nepresvedčivá a to je častý problém tvojej spisby. Uvádzajúci odstavec je zlý. Príliš v ňom odbočuješ. „kaviareň bola plná. Niet sa čo čudovať...“ Načo tento rozpis a exkurz po pamätihodnosti metropole, je to nesúrodá odbočka. Ja by som naopak príbeh zasadil do intímnejšej a nenápadnejšej atmosféry. Prečo tie veľké písma MONETA a VÝCHODU SLNKA? „Nevyrušujem slečna?“ – prečo slečna, ak to mal byť vtip, bolo treba toto spomenúť a v texte vysvetliť. Celý text je príliš vyumelkovaný a afektovaný. A fádny. Nič nové, žiadny autorský vklad. Jediné čo má cenu je nápad, jeho premisa. Ten záver je vecne novátorský a dobrý. Spracovanie však nedostačujúce.

Zásadné nedostatky: Ne-vypísanosť, slabá logická i štylistická stavba. Neúprimnosť.

Klady: príbeh.

kami7.3.2011
 

ďakujem za reakciu, budem natom pracovať :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Kami

_P2050044.jpg
O mne

Je to zvláštne, no niekedy sa pozerám na svoj život ako na rozčítaný román, v ktorom som hlavnou hrdinkou. Ľudia a okolnosti okolo mňa sú niekedy až príliš nezvyčajné nato aby boli skutočné. Preto mi nedá a dávam ich na papier. Príjemné čítanie.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: