IKARIKAR http://www.ikar.sk

Štastie v sedle 3. kapitola - po.. (Kristína Šmátralová)20.11.2012
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 4, Komentáre 0

 
Šťastie v sedle - 3. kapitola - po..
3. kapitola - po.. 
Po namáhavých pretekoch ešte stále trčím v Nemecku. Je tu pekne, ale chýba mi domov. Sme ubytovaní v klube kde boli preteky.
,,Idem čistiť Vulkána.‘‘ oznámila som. Má to nejakú výhodu. Nemusím ísť do stredy do školy. Celý utorok a možno aj stredu. Sú tu veľmi milí ľudia. Samozrejme niektorý. Napr. stajník Frederik. Je veľmi mrzutý a zväčša sa rozpráva sám zo sebou a hovorí si vtipy, ktorým sa ani nezasmeje a nikto mu poriadne nerozumie. Neviem po nemecky. Ak sa ma niekto niečo po nemecky spýta, v tej chvíli príde mimika a gestikulácia na nezaplatenie. Pohadzujem rukami ako nejaká chobotnica , a môj výraz sa podobá na výraz zdeseného ježka. Vyjdem z hotela v klube a pred sebou vidím malé deti , hmýriace sa ako mravce. Mám čo robiť aby som popri nich prešla aj s Vulkánom. Je mohutný Gerderlanderský žrebec a len málo mať chuť na ,,váukajúce,, davy detí. Nie že by som aj ja nebola dieťa, ale na kone som už zvyknutá , ale aj mňa niekedy Vulkán ohromí a kričím :,, vou‘‘! Ani som nevedela že také nieč...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Kristína Šmátralová

O mne

Milujem jazdenie na koňoch, čítanie a ešte viac písanie. Keď píšem, zväčša píšem o tom čím by som chcela byť, alebo o tom čo chcem aby sa stalo.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: