IKARIKAR http://www.ikar.sk

Stena (Marek Výrostko)3.12.2013
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 101, Komentáre 1

 

 
Keď sa blížilo tretie výročie ich svadby, žiaľ z ich života konečne vyprchal a šťastie sa začalo pomaly vracať do ich sŕdc. Hovorievalo sa po okolí, že v ich dome existuje stena, na ktorej je maľba stvárňujúca absolútne šťastie, ich spoločné životné dielo. Keďže sa ona nikdy predtým štetca ani nedotkla, bolo zázrakom, že jej maliarske schopnosti boli porovnateľné s jej mužom. Pracovali dňom i nocou. Priam ako posadnutí. Toto majstrovské dielo sa stalo zmyslom ich života. Iba blízky okruh známych ho mal možnosť vidieť, a každý z ňom rozprával samé chvály.
Krátko predtým, než mohli namaľovať posledné ťahy, ochorela. Chradla, pomaly ju opúšťal život. Žiaden lekár nemohol nájsť príčinu ani liek. Muž prepadol šialenstvu, fyzicky útočil na každého lekára, ktorý sa jej snažil pomôcť. Po niekoľkých týždňoch trápenia ho požiadala, aby pokračovali na svojom spoločnom diele. Chcela zvyšok života stráviť tým, čo obaja milovali najviac. Pokračovali až do dňa, keď posledný ťah štetcom prišiel s jej posledným výdychom.
Strata ho zlomila. Znovu sa odtrhol od sveta. Ako pred rokm...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

DARK4.12.2013
 

Marek, vôbec ma tvoja poviedka nezaujala. A vieš, čím to (hlavne) je? Podal si mi ju ako oznam v novinách. Posledná veta síce hovorí o záhade, a teda by mala vyvolať zvedavosť, záujem a pod., ale mne je v podstate jedno, či sa niekedy vyrieši. Dočítala som článok len zo zotrvačnosti, lebo je krátky. Skús inak.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Marek Výrostko

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: