IKARIKAR http://www.ikar.sk

Stopy minulosti (Jaroslav Kollár)28.11.2018
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 64, Komentáre 4

 
Stopy minulosti (1. kapitola)
„Aké to je mať tridsať rokov?“ spýtala sa zamyslene. Stála pred oknom a sledovala ulicu. Matúš ju z postele sledoval s rukami prekríženými za hlavou. Nahá, aj keď v slabom svetle z ulice s cigaretou v ruke, vyzerala v jeho očiach stále dokonale, napriek všetkému čo mala za sebou.
„Rovnaké ako v tvojich terajších dvadsiatich ôsmich,“ odpovedal s úškrnom. Vedel nad čím Lucia premýšľa a prečo sa to pýta, ale na túto pesimistickú hru jej nechcel skočiť.
Pozrela na neho, tiež sa mierne uškrnula a zase sa otočila k oknu. „Myslím to vážne.“ Pokrútila hlavou. „Musí v tom byť rozdiel.“ Ľavou rukou si podopierala pravú zohnutú v lakti. Dym z cigarety jej stúpal pred očami a utekal cez okno. Toto bola jediná závislosť, ktorej sa ešte nedokázala vzdať a to už prekonala oveľa väčšie. Niekto by si mohol myslieť, že svoj zdravotný stav neberie vážne, ale Matúš vedel, že to tak nie je. Pribúdajúce dôsledky chemoterapie nemohla prehliadať. Síce ešte neprišla o vlasy ako väčšina ľudí, ktorí podstúpili rovnakú liečbu, no badal, že už neboli také husté ako pred mes...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Ellia S.21.12.2018
 

Smutny, ale pekny pribeh. Som zvedava, ako sa bude odvijat. Prijemne sviatky prajem.

Jaro22.12.2018
 

Ďakujem, aj tebe príjemné sviatky, možno aj tvorivé :)

Mel29.11.2018
 

... hmm vazna tema,nemam rada smutne veci, ale pisete ozaj dobre.

Jaro29.11.2018
 

Bohužiaľ, život prináša aj smutné témy. Rakovina postihuje bežne aj mladých ľudí, o to viac je to bolestivé, keď mladý človek musí riešiť koniec života. Čo už, taká je doba. Ďakujem za prečítanie a hodnotenie, verím, že sa vám budú páčiť aj ďalšie kapitoly, a ktovie, na konci tunela vraj býva svetlo :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Jaroslav Kollár

O mne

Písanie je zaujímavý spôsob, ako oslobodiť uväznené myšlienky z ľudskej mysle, tak prečo to neurobiť?

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: