IKARIKAR http://www.ikar.sk

Strach (Jozef Cudrák)19.8.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 27, Komentáre 0

 

  
     Piatkové slnečné poobedie vždy vyvolávalo pocit spokojnosti, ale piatkové slnečné poobedie na začiatku prázdnin bolo úplne nádherné. Rodičia už boli stotožnení s tým, že som opäť nenaplnil ich očakávania, lebo vysvedčenie ktoré vo štvrtok videli odrážalo moju minimálnu námahu s predmetmi šiestej triedy, ktorú som podľa môjho názoru veľmi  úspešne absolvoval.  Každý rok ma o tom presvedčili vysvedčenia niektorých mojich  kamarátov.
     Prvý piatok prázdnin bol vždy výnimočný. Starší chalani na holi robili tradičný táborák, kam aj nás mladších súrodencov rodičia púšťali.
      O pol šiestej som sa mal stretnúť na rohu u Hrtovcov s Hankou, Janom a Ivanom, aby sme sa o pol hodiny vyštverali na hoľu a mohli, poverení touto dôležitou úlohou, nazbierať starších chalanom dostatok raždia na zapálenie vysnívanej vatry.
     Nevedel som sa dočkať, kedy bude pol šiestej. Otcovu dobre mienenú radu pripraviť triesky a drevo na sobotňajšie kúpanie  nemienim ignorovať.  Rýchlo som  vbehol do šopy, zobral sekeru  a ráznymi údermi sa mi darilo pripraviť dostatok dreva ešte p...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Jozef Cudrák

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: