IKARIKAR http://www.ikar.sk

Stratená v živote. (Mária Veselovská)11.5.2018
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 103, Komentáre 8

 

Eva kráčala pomalým krokom...
...do kopca a intenzívne vnímala vôňu lúčnych kvetov.
Batoh na chrbte ju už neťažil, zžila sa s ním. Slnko vyhrievalo stráň, na ktorú stúpala a príjemný vánok jej ochladzoval tvár. Po tráve sa jej šlo dobre, ale bola rada, že sa blíži k poľnej štrkovej ceste.
V duši mala bezváhový stav a netušila, čo bude ďalej. Roky nevydareného manželstva a nahromadených problémov sa na ňu zosypali a nebolo cesty späť.
Kráčajúc, prekvapene pozerala na staručké, košaté čerešne z ktorých bohatej úrody sa tešili iba poľní vtáci. Bože, ako sa mohol zachovať taký krásny kus sveta, veď u nás v mestečku by také čerešne už dávno vyrúbali. Aj staré topole pri ceste vyrúbali, vraj to nie sú slovenské stromy. Toto jej úplne vážne povedal úradník, k...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Elis B.21.6.2018
 

Ahoj Majka, zatiaľ mám prečítaný len začiatok. Opis prírody sa mi páči. Trocha pripomína film Flipped (mimochodom skvelý film). Ak si nevidela, určite pozri. Súhlasím s Elzou, že romantický úvod a opisy nezaujmú na prvý pohľad každého, ale za seba určite čítam ďalej. Som zvedavá, čo bude nasledovať :)

Mária23.6.2018
 

Ahoj Elis, ďakujem za záujem aj za tip na film, určite si pozriem. Daj vedieť, ak ťa ešte niečo zaujme a príjemné čítanie :-)

Elza11.6.2018
 

Začiatok je sľubný, celkom ma aj zaujíma prečo sa Eva vybrala do toho domu a čo bude nasledovať. Pridaj pokračovanie :).

Mária11.6.2018
 

Ďakujem za záujem, už som pridala ďalší text :-).

Elza12.6.2018
 

Precitala som :). Najprv ma to trocha nudilo, ale ked som prisla na koniec, pochopila som, ze to tam muselo nejako dospiet. Ta posledna myslienka bola uzasna! To prirovnanie s farbami a potom ta rovnica alkoholik+suknickar=... Naozaj na zamyslenie. Eve si opisala smutny no v dnesnej dobe celkom realny zivot. Pre mna zatial zaujimave :)

Mária12.6.2018
 

Ďakujem, si milá, vážim si tvoj názor. Baví ma pozorovať život, lebo je veľa podobností, podľa ktorých sa dá predpokladať vývoj udalostí. Pridávam ďalšie časti :-).

Elza13.6.2018
 

No ten posledny pridany kus bol zatial najzaujimavejsi. To by som normalne dala ako povinne citanie vsetkym ludom, ktori maju alebo sa chystaju mat deti :).

Mária13.6.2018
 

Ďakujem, teší ma to. Keď už človek robí chyby, aspoň by sa mal z nich poučiť a možno aj vyvodiť poučenie. Pridávam ďalšie kapitolky :-)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Mária Veselovská

O mne

Rada píšem a maľujem. Pomaly v dôchodkovom veku si plním svoje sny. Po troch rokoch vnútorných bojov som si dodala odvahu a prihlásila som sa. Dúfam, že to niekoho zaujme. Písaním textu sa vyrovnávam so svojim životom.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: