IKARIKAR http://www.ikar.sk

Stratená v živote. (Mária Veselovská)11.5.2018
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 64, Komentáre 8

 


Eva sedela pod lipou a opierala sa o jej mohutný kmeň.


Zavrela oči a Zunino podobenstvo o farbách a pravidlách ju vrátilo do mladosti. Vynorila sa jej spomienka na prvú lásku z detstva. Boli radi spolu, rozumeli si a chodili spolu na výlety. Mal príjemnú, priamu povahu a mala pri ňom prirodzený pocit ochrany a opory. Jeho rodina sa dúfala, že by to mohlo prerásť do lásky a začali ju volať svojou nevestou. Aj keď úmysel bol dobrý a úprimný, ostatné deti sa jej posmievali. Jej mladá krehká duša tento tlak neuniesla a nakoniec bola rada, keď odišla na strednú školu do iného mesta.


Pretože jej rodičia vybrali nevhodnú školu, mala na nej problémy a nedoštudovala ju. Nakoniec síce doštudovala inú strednú školu, ale akoby sa v nej natrvalo usadil akýsi trpký pocit vykoľajenia. Nevedela pochopiť, že napriek jej výtvarnému talentu, ju napokon dali študovať na technickú školu, ktorá ju vôbec nebavila.


Smutne si uvedomila, že možno tam je základ jej budúcich neúspechov a zlyhaní. Možno niekto nerozmýšľal o nej a o tom v čom by mohla byť dobrá a čo by ju bavilo, keď mixoval jej budú ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Elis B.21.6.2018
 

Ahoj Majka, zatiaľ mám prečítaný len začiatok. Opis prírody sa mi páči. Trocha pripomína film Flipped (mimochodom skvelý film). Ak si nevidela, určite pozri. Súhlasím s Elzou, že romantický úvod a opisy nezaujmú na prvý pohľad každého, ale za seba určite čítam ďalej. Som zvedavá, čo bude nasledovať :)

Mária23.6.2018
 

Ahoj Elis, ďakujem za záujem aj za tip na film, určite si pozriem. Daj vedieť, ak ťa ešte niečo zaujme a príjemné čítanie :-)

Elza11.6.2018
 

Začiatok je sľubný, celkom ma aj zaujíma prečo sa Eva vybrala do toho domu a čo bude nasledovať. Pridaj pokračovanie :).

Mária11.6.2018
 

Ďakujem za záujem, už som pridala ďalší text :-).

Elza12.6.2018
 

Precitala som :). Najprv ma to trocha nudilo, ale ked som prisla na koniec, pochopila som, ze to tam muselo nejako dospiet. Ta posledna myslienka bola uzasna! To prirovnanie s farbami a potom ta rovnica alkoholik+suknickar=... Naozaj na zamyslenie. Eve si opisala smutny no v dnesnej dobe celkom realny zivot. Pre mna zatial zaujimave :)

Mária12.6.2018
 

Ďakujem, si milá, vážim si tvoj názor. Baví ma pozorovať život, lebo je veľa podobností, podľa ktorých sa dá predpokladať vývoj udalostí. Pridávam ďalšie časti :-).

Elza13.6.2018
 

No ten posledny pridany kus bol zatial najzaujimavejsi. To by som normalne dala ako povinne citanie vsetkym ludom, ktori maju alebo sa chystaju mat deti :).

Mária13.6.2018
 

Ďakujem, teší ma to. Keď už človek robí chyby, aspoň by sa mal z nich poučiť a možno aj vyvodiť poučenie. Pridávam ďalšie kapitolky :-)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Mária Veselovská

O mne

Rada píšem a maľujem. Pomaly v dôchodkovom veku si plním svoje sny. Po troch rokoch vnútorných bojov som si dodala odvahu a prihlásila som sa. Dúfam, že to niekoho zaujme. Písaním textu sa vyrovnávam so svojim životom.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: