IKARIKAR http://www.ikar.sk

Strážca (sima)20.7.2011
 

4
 počet hodnotení: 5
prečítané 5839, Komentáre 17

 
  Anotácia: 
Kornelia bola vždy vzorné dievča. Lenže teraz jej niečo poriadne nevyšlo! Prichytili ju, keď sa snažila vypátrať, kto je zodpovedný za smrť študenta v škole. Jej trest za vlámanie? Začleniť do študentského života riaditeľovho synovca. Len keby nebol taký otravný! A nekradol jej všetok čas, ktorý si vyhradila pre očarujúceho Olivera...
Ako však oboch bližšie spoznáva, zisťuje, že ani jeden nie je taký dokonalý. Niečo skrývajú. Niečo, o čom ani jeden z nich nechce rozprávať. A to ju straší v snoch... Túto záhadu Kornelia nemôže nechať len tak! Veď ide o jej bezpečnosť! Musí sa rozhodnúť. Komu z nich bude nakoniec dôverovať?
 
1. kapitola
 
Neznášam tú horúčavu. A ten malý priestor plný ľudí. Ešte k tomu v lete. A vlastne, nepoznám nikoho, kto by si raňajšiu cestu autobusom do školy užíval. No vážne, takto sa cíti človek tesne pred smrťou? Myslím pred udusením, keď márne lapá po čerstvom vzduchu, ale bez odozvy. Ak áno, potom tento typ svojho konca absolvujem každé ráno už takmer mesiac a privítala by som ukončenie môjho trápenia. Našťastie, môj...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

sima25.8.2014
 

Ahojte čitatelia!
Dnes som pridala posledný príspevok zo svojho románu Cudzinec. Chcem poďakovať všetkým, ktorí sem aspoň raz nazreli. Dúfam, že sa našlo zopár ľudí, ktorí sa v príbehu takpovediac našli a pri čítaní zrelaxovali. Rovnako dúfam, že na Korneliino \"dobrodružstvo\" nezanevriete a možno sa k nej aj niekedy vrátite, poprípade dočítate román do konca. Ak áno, budem rada, ak mi dáte vedieť, čo si myslíte. Mám rozrobenú aj pokračovanie, ale vzhľadom na to, že sa blíži školský rok, dopísanie a úpravy mi zaberú ešte nejaký ten čas.
A etš raz, ďakujem za rady a podporné slová, ktoré sa pod dielom objavili. :)

Mária Blšáková23.8.2014
 

37
Ihneď som sa obrátila k Mime. Upokojila... - Ak namiesto bodky dáš áčko, bude to plynulejšie a zbavíš sa jedného somu. - Ihneď som sa obrátila k Mime a upokojila zrýchlený tep.
... takmer som k ním prišla - možno by bolo lepšie: Mala som sto chutí odtrhnúť ich...
Vyložila si na ňu nohy... bodala ju ihličkami do členkov. Toto si neviem predstaviť.
Dobre to uhrala s tým drinkom :)
Pekný deň sima

sima23.8.2014
 

Ďakujem za rady, poupravovala som to. Ak nevadí, použila som to: mala som sto chutí... ak mi napadne niečo lepšie, použijem to :)Tie ihličky... možno by bolo treba lepšie to vysvetliť... neviem či aj ostatní s tým budú mať problém. Mima má mať dosť dlhé nohy a ide o to, že keď si ich prevesí cez tie Korneliine tak jej siahajú po tie členky a narážajú... No neviem, ak je to naozaj zlé na predstavivosť, vymažem to :)

Mária Blšáková23.8.2014
 

Pravdaže to použi, ak sa ti to páči. Načo vymýšľať iné. Ja, keď chcem niečo opísať a neviem ako, urobím si rekonštrukciu:) Pred zrkadlom skúsim urobiť nejaké gesto a sledujem, čo sa mi deje s tvárou. Keď opisujem človeka, nájdem si takého v časopise. Ak priestor, trebárs vináreň, opíšem takú v ktorej som bola. Tie členky môžeš vynechať a napísať trebárs, že na jej špicaté opätky by mala mať zbrojný pas. Odľahčíš a zároveň sa vyhneš zložitejšiemu. Ak ti pomôže čo i len 10% tak budem rada :)

sima23.8.2014
 

Ja len aby som neurazila, že kradenm nápady... :)
V tých opätkoch som vychádzala z vlastnej skúsenosti, ale asi sa to nevydarilo... :) Nevadí, vymyslím niečo iné. To nebude problém :)
A za tie komentáre som naozaj vďačná, veľmi pomáhajú,

Mária Blšáková18.8.2014
 

Vyšla som hore do izby... a za chvíľu máš zasa hore... Skús nejako preformulovať. Trebárs: Nevzdávala som sa nádeje, že tam na mňa bude čakať...
Druhú kabelu nahraď trebárs taškou. Keď sú dve rovnaké slová krátko po sebe, trochu to ruší.
Nezačal sa ma vypytovať rôzne otázky - Nezačal sa vypytovať, alebo, Nezačal klásť otázky, Nezačal vyzvedať...
...keď slnko už... - prehoď druhé a tretie slovo
...snár na mojom stole - mojom vynechaj. Je v jej izbe, tak je jasné, že je jej.

Sima
Zas to ber len ako nápad, nie mudrovanie. Píšeš naozaj dobre,o čom svedčí i množstvo čitateľov ktorí sa k Tvojmu dielku vracajú, vrátane mňa. Nech Ti to naďalej píše :) M.B

sima18.8.2014
 

Beriem to ako dobrú radu a idem to pomeniť. Ak to v texte ruší jedného čitateľa, určite aj viacerých... :) A predsa chcem, aby sa text čítaľ najľahšie. Ďakujem za podporu. :)

Leila16.8.2014
 

Kiežby som aj ja vedela písať tak dobre ako ty... Veľmi sa mi to páči. A tiež- rovnako ako Stella Maris- ľutujem, že som to nezačala čítať skôr. Snáď sa ti to s týmto románom podarí. Veľa šťastia :)

sima16.8.2014
 

Ďakujem, som veľmi rada, že sa ti môj román zapáčil. A ver mi, nič si neželám viacej, než aby to raz vyšlo... Ale všetci, čo píšeme, dobre vieme, že také jednoduché dosiahnuť vydanie knihy nie je. Ale nevzdávam sa. Dúfam, že počas čítania neostaneš sklamaná. :)

Stella Maris12.8.2014
 

Vieš čo mi tvojom texte vadí? To, že som ho objavila až teraz. Našla som tu už niekoľko románov, ktoré mi môžu byť vzorom pri písaní, a ktoré by som si veľmi rada prečítala od začiatku. A teraz sa k nim pridal ďalší. Ten tvoj.

sima12.8.2014
 

ďakujem :) ani nevieš ako ma poteší, ak niekoho môj text naozaj zaujme. Len dúfam, že počas čítania nezmeníš názor... To by ma veľmi mrzelo. Ale ak sa to stane, budema rada, keď ma upozorníš.

Raniya12.8.2014
 

Veľmi dobre sa to číta, plynulo, nenašla som ani chyby a aj text je zaujímavý. Držím palce ďalej! :)

sima12.8.2014
 

Ďakujem. Aj ten komentár sa veľmi dobre číta. Budem sa snažiť nesklamať. :)

Mária Blšáková7.8.2014
 

Mám spať na kresle? - Radšej v kresle.
Vyzerala ako pyramída - vyzerá...
Stále som ležala len opretá... - len by som dala preč.

sima
Rada by som pomohla s ďalšími postrehmi, no nič som nenašla. Možno som len nepozorná. Občas by som prehodila nejaké slová.
Do Tvojho Cudzinca som nazrela prvýkrát a som veľmi milo prekvapená. Neopakujú sa ti slová, nemáš presladený text, píšeš zrozumiteľne a uveriteľne.
Pekný deň.

sima7.8.2014
 

ďakujem, veľmi si vážim ten komentár a postrehy, najmä preto, že s odozvami sa príliš nestretávam, aj keď vidím, že ľudia do môjho príbehu aspoň nazreli :) Ak by si si ešte niekedy našla čas, určite ocením ďalšiu pomoc, pretože ja už som ten text čítala toľkokráť, že si niektoré veci ani nevšimne, lebo viem vetu naspamäť. :)

littlegirlinbigworld23.7.2014
 

Ahoj, sima.
Prečítala som si prvú kapitolu a celkom ma zaujala, určite budem čítať ďalej.
Podarila sa Ti v nej ale poriadna gramatická hrubka:\"Týchto dvadsať stupňov je nič v provnanní s tým, čo nás čaká v júny.\"

sima24.7.2014
 

Ahoj,
som rada, že zaujala. Dúfam, že príbeh ťa bude baviť aj ďalej :) tú chybu idem hneď opraviť :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

sima

O mne

Písanie je vec , ktorá ma robí šťastnou. Svojimi príbehnmi unikám do iného života, kde je možné všetko, preto inklinujem skôr k fantasy.
Uvedomujem si , že mám medzery a že nie každému sa moje diela zapáčia, ale ak aspoň jedného človeka zaujmú, potom som splnila svoj cieľ. :)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: