IKARIKAR http://www.ikar.sk

Stretávka (Michaela mykaellle Galambošová)29.6.2015
 

3
 počet hodnotení: 21
prečítané 795, Komentáre 93

 
Stretávka - oznam
 
Milí priatelia, chcela by som vás o niečo poprosiť. S dielkom stretávka už bojujem...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

SD19.8.2016
 

Roxana ma pobavila:-) Vlastne cela Stretavka ma bavi. Mam oblubencov a neoblubencov, tesim sa vzdy, co si im nachystala. K technickej- vo vete, kde Roxana vratola cierne nohavice a zo skrine cierne tehotenske saty sa mi zdalo, ze ti chybalo sloveso \"vytiahla\", alebo nieco podobne. A o kusok dalej mas \"neboztikov, ktorych skosila smrt\"...vedlajsia veta o skoseni smrtou sa mi zdala navyse, lebo uz zo slova neboztik je jasne, ze su po smrti. Ale to su len take drobotiny. Uzivam si citanie:-)

SD4.8.2016
 

Nechodila si náhodou do mojej triedy? :-) Absolútne verne si popísala všetky stereotypy, ktoré sa dajú nájsť asi v každom ročníku, ešte aj tú starú pannu za katedrou :-) Máš dosť veľa postáv, zatiaľ inklinujem k tomu, aby som držala palce Tónkovi a Katy.

SD29.7.2016
 

Demetera nemozes premenovat na Jula, chyba mu Julova bystrost, inteligencia, predvidavost a predpokladam, ze aj bohovsky vzhlad. Demeter je skratka len zmrd :-)Co ma zaujalo - ako sa Daniela dala dokopy s Petrom?!!!

M.3.8.2016
 

No, pravdu máš. Teda Jula nechám Julom a Demetera Demeterom :-) Daniela sa dala dokopy s Petrom možno jednoduchšie, ako by sa zdalo :-)

Gabriel Ambler - Rasťo27.7.2016
 

Čau, vidím, že vykresľovanie charakteru zmrdov ťa baví, Demeter sa naozaj trochu podobá na môjho miláčika Julka. Fakt som bol zvedavý, či a kedy sa vrátiš k Stretávke, som rád, že som sa dočkal.

M.G29.7.2016
 

Keď som si čítala Stretávku a začala ju (opäť) upravovať, aj mi zišlo na um, či Demetera nepremenujem na Jula. Uvidím na konci, keď sa budem púšťať do korekcií...

SD26.7.2016
 

Demeter mi az napadne pripomina Jula, az na tu absentujucu prudku inteligenciu. Triedu mas zmaknutu, v kazdej sa najdu podobne typy, ako sebavedoma krasavica, Popoluska, zmrd, Don Juan a fararko:-) Som zvedava, co im prichystas:-)

Ján24.7.2016
 

Rád Ťa čítam na rodnej hrude, kým funguje harddisk.

M.G24.7.2016
 

Ján, to som rada :-)

SD23.7.2016
 

Kravské lajno na hlave, chôdza čerstvo vyliahnutého žirafieho mláďaťa na vysokých podpätkoch a trápny program...ach, tá stužková! :-) Zatiaľ pre mňa všetko fajn, akurát v poslednom odstavci som sa motala. Čítala som ho trikrát a stále som si tú situáciu nevedela predstaviť. Čo robil taxikár na dozvukoch? (Spomínam, že aj my sme mali návštevníkov, ale boli to frajeri spolužiačok, možno by bolo dobré trošku vysvetliť jeho prítomnosť.) A píšeš, že ju zviedol na dámskych záchodoch na chate. Bola som už teda všelikde, ale zatiaľ som nenarazila na chate na rozdelenie dámskych a pánskych záchodov, všetky boli unisex a zasmradené. Možno to bola luxusnejšia chata, ale potom by takú neprenajímal nikto na dozvuky. Akože príbehu to nevadí, len mi to udrelo do očí, keď už si mi vyvolala toľko spomienok :-) A ešte sa ti v tom odstavci dvakrát opakuje informácia, že Roxana sľúbila taxikárovi na revanš chodenie.
Veľmi sa mi páčilo, ako triedna zhodnotila Tóna, budúci farárko alebo hrobár, to bol fakt výborný klinec :-))) Tiež sme takého mali v triede...a fakt išiel na teológiu :-)

Galamboška24.7.2016
 

Silvia, vďaka za trefné pripomienky, pokúsim sa to v najbližších dňoch opraviť. A ako vidíš, aj u mňa sa objavil hviezdičkár :-)

Zana20.7.2016
 

Jééj, tak toto ma fakt potešilo. Som rada, že si sa vrátila k stretávke. Už sa opakujem, ale obdivujem, z kade zo seba ťaháš toľko príbehov...

SD20.7.2016
 

Miska, tiez som maturovala v roku 2000, takze Stretavka sa ma zrejme dotkne trochu osobnejsie. Rozpomenula som sa na svoju stuzkovu a spoluziakov. Som zvedava, co vylezie z tejto partie.

Lenka20.7.2016
 

Miska, pacia sa mi tvoje dielka. Zacitala som sa aj do Dve zeny. Da sa niekde pozriet pokracovanie? Alebo vyslo ti to ako knizka?

Galamboška20.7.2016
 

Ahoj Lenka, dve ženy by mali vyjsť 29.7 vo vydavateľstve Marenčin, tak dúfam, že sa to podarí :-) Som rada, že sa ti páči moja tvorba..

Galamboška18.7.2016
 

Ďakujem vám, budem postupne pridávať, zatiaľ mám ako tak 13 kapitol, dejovú líniu mám premyslenú, len nezamotať sa, to bude problém :-) ale dúfam, že mi s tým pomôžete :-)

SD18.7.2016
 

Povodnu Stretavku som nestihla, prisla som eskor, novu si rada precitam aj popri Julovi:-)

Kristína Hušeková18.7.2016
 

Som všetkými desiatimi za pokračovanie Stretávky, páčila sa mi a rada si prečítam ďalšie časti.

Emko14.10.2015
 

Ahoj Michaela,
držím palce, aby bol \"Mŕtvy bod písania Stretávky\" čoskoro pokropený \"živou vodou\". :)
Niekedy nemá cenu siliť sa do písania. V podobnom štádiu som bola nedávno s Wigramom, a tak oddreté kapitoly som nepísala snáď nikdy.
Prajem ti veľa tvorivých nápadov a tú správnu chuť na vydarené nielen kapitoly, ale celé romány.

m14.10.2015
 

emko, dakujem. :-) Mala som pocit, že to už neúmerne cítiť, že sa neviem vykopať, najmä v tých dalších kapitolách. dej, ktorý som tam dosť nasilu vtlačila, pokuľhával a prišiel mi dosť neuveriteľný.. stretávku mám v hlave, stále je ako obohraná platna, ale verím, že raz sa posuniem :-)

Gabriel Ambler12.10.2015
 

Čau, no škoda, dosť som sa do teba začítal. Verím, že mŕtvy bod oživíš a dočkáme sa pokračovania. Zatiaľ teda hor sa na Šimona.

Michaela Galambošová13.10.2015
 

Ahoj Gabriel. Mám síce nejakých 30 kapitol, ale asi budem niektoré prerábať, tak nechcem robiť viacero vecí naraz. Pustila som sa do písania pokračovania Manipulátora, to mi ide ľahšie, tak som sa momentálne vydala cestou ľahšieho odporu :-) Ale k stretávke sa určite vrátim, len ju músim nechať v sebe vyzrieť :-)

Stella Maris12.10.2015
 

Milá Miška,
mrzí ma, že si sa v písaní zastavila, no som si istá, že nie nadlho a už čoskoro príde inšpirácia. Ešteže si nám ponúkla ako náhradu Šimonu a dúfam, že sa v Tvojom počítači rodí aj pokračovanie Manipulátora :)

Michaela Galambošová13.10.2015
 

Ahoj Stella, ďakujem ti za podporu a spoločnosť v tomto príbehu :-) Ani neveríš, ako si ma nakopla, už mám z Jozef sa vracia 70 strán :-)

9.10.2015
 

No toto... Majky a Lola? :) som zvedavá, ako to dopadne. Dúfam, že Mr. M nemá čisto nekalé úmysly! Všimla som si dve drobnosti - samého ho prekvapilo (máš samo) a \"keď jedinou mojou starosťou\" (máš jediná): ;)

Michaela Galambošová11.10.2015
 

Mima, dakujem, poopravujem :-)

Gabriel Ambler4.10.2015
 

\"Je za to žena\" - asi \"za tým\", alebo \"v tom\"
Ja som bol kedysi skoro ako Majky, teda aspoň čo sa týka obliekania, aj keď nie až tak radikálne. Až po niekoľkých rokoch v drsnej kapitalistickej súkromnej firme som pochopil, že prvý dojem je niečo, čo sa v styku s bežnými smrteľníkmi len málokedy dá vylepšiť.
No a Lola ma prekvapila. Ale v istých okamihoch sa v každom z nás prebudia prapôvodné inštinkty Homo Sapiens...

Stella Maris2.10.2015
 

Fíha, Majky ma poriadne prekvapil. Toto by som od neho nečakala. No predsa len by som chcela vedieť, aký impulz ho motivoval k tomu, aby sa vykašľal na vedu a a dobrovoľne sa vydal na dráhu bezdomovca. Túžba po slobode je silný argument, ale ako špičkový vedec určite vie, že sloboda ide ruka v ruke s disciplínou :) Skôr si myslím, že mu z nejakého dôvodu preplo a uvidím, aké skryté rany na duši otvorí jeho pobyt v rodnej zemi :)

Gabriel Ambler21.9.2015
 

Hm, opísala si úplne presne, ako to vyzerá s v tomto štáte s vedou. Koľko kamošov zdrhlo von a už nikdy sa nevrátia! A pravdou je aj to, že ak sa z flákača stane profák, jeho flákači majú po chlebe. Ak chce, nájde všetky ťaháky! Aj moji žiaci ma neraz preklínali...
Všetky tvoje postavy sú veľmi zaujímavé, ale Majky v mojej súkromnej hitparáde vedie pred Lolou o prsia...

Michaela Galambošová23.9.2015
 

vidíš, vidíš, otitulujú ťa z každej strany a potom pošlú na úrad... Majiho mám tiež rada, ale môj favorit je Orindž... ešte len príde jeho čas...

Stella Maris21.9.2015
 

Milá Miška,
skutočne si nám namiešala pozoruhodný koktejl postáv. Čo postava, to zaujímavý osud. Zatiaľ sa mi vidí, že Majky to dotiahol relatívne najďalej, len neviem, prečo niekto ako on prespáva na lavičke. Pokiaľ by zostal robiť vedu doma, tak by ma to vonkoncom neprekvapilo. Ale za týmto bude určite niečo viac :)
P.S. na Manipulátorovi mi vadila iba jedna vec, že som ho prečítala tak rýchlo :) Pokojne by som prijala pokračovanie, keďže fešák Jožko s dobrým srdiečkom sa tak ľahko nevzdá :)))

Michaela Galambošová23.9.2015
 

Stella vďaka. Si mi podhodila chrobáka, ktorý sa mi už stihol infiltrovať do hlavy a tak som si otvorila nový dokument a pustila sa do Jozefa druhého :-) vrelá vďaka :-)

Mária Blšáková21.9.2015
 

Jeden priateľ raz povedal: Všetci niekomu slúžime. Ty si to len potvrdila. :) Páči sa mi tvoje písanie. Mimochodom, požičala som kamarátke Manipulátora a vraj sa nešla odtrhnúť :)

Michaela Galambošová23.9.2015
 

majka, ja zas žeriem tvoje, ale to vieme, že je to obojstranné :-) pozdravujem kamošku

Gabriel Ambler16.9.2015
 

Hm, ľudské osudy sa vyvíjajú veľmi zaujímavo. Podobného spolužiaka som mal na gympli. Z fyziky mal trojky, ale na prijímačky sa nadrvil, dostal sa na matfyz na jadrovú fyziku, no a dnes robí v CERNe, teda ak už neodišiel do USA. Slovko \"šukadelicky\" ma úplne uchvátilo :-))). Poznámočka - \"nikto nechápal nečakanej transformácii\" - uprav si to pls., chápať je s akuzatívom, s datívom je rozumieť. Teším sa na pokračovanie.

Michaela Galambošová23.9.2015
 

Gabriel, zo srdca ti ďakujem, i za jazykovedné okienko, v pravopise si majster, klobúk dole :-) ďakujem :-)

Zana16.9.2015
 

Ahoj Miška, tento spôsob výstavby deja ti veľmi ide, už si to ukázala v dvoch ženách. Postavy si namiešala parádne a páči sa mi, že to nie sú také tie tuctové stereotypy, ako sa väčšinou objavujú na stretávkach - alebo možno tam aj sú, ale iba ako \"křoví\" ako by povedali Česi. Som zvedavá, či ten štýl striedania postáv udržíš a ako sa ti v ňom podarí vystavať dej príbehu. Inak Manipulátor už čaká v poličke, kedy si naň nájdem čas :) Maj sa pekne

Mima Čierna15.9.2015
 

Ahoj, Miška. Po dlhšej dobe sa zase hlásim. :) Majky bol osviežujúci. Doteraz sme totiž čítali buď o ťuťmákovi Tonkovi, alebo o rôznych osudoch žien (Roxana, Katy, Lola). A práve po tejto trojici bola táto kapitola pre mňa príjemnou zmenou. Normálne ma až núti sa opýtať, neštudovala si aj ty biológiu? Táto kapitola je totiž slušne uveriteľná. :) dúfam, že čoskoro pridáš Majkyho2015, som zvedavá, kam to s genetikou či bez nej dotiahol. P.S. ďakujem, že si sa ma (emmy) tak zastávala a dúfam, že ti to v nijakom smere neuškodilo. To by ma veľmi mrzelo.

Michaela Galambošová16.9.2015
 

Ahoj Mimma, ani nevieš, ako ma potešilo, že si sa ozvala. Majky bude \"Pán\". :-) A naozaj, i ja som biologička, i keď nezamestnaná. :-) To však neznamená, že by som na vedu zanevrela...

sal15.9.2015
 

Pekné, mňa to zabavilo

Michaela Galambošová16.9.2015
 

Ďakujem :-)

Gabriel Ambler11.9.2015
 

Lola je naozaj veľmi zaujímavá, hoci ja na ezoteriku veľmi neletím. Ale ja tá je o dve triedy lepšia ako mekdonald...

Michaela Galambošová16.9.2015
 

Lola sa hľadá.. myslím, ako každý z nás, bez ohľadu na vek a pohlavie..

Stella Maris11.9.2015
 

Milá Miška,
hovorí sa, že protiklady sa priťahujú, ale Ajurvéda v kombinácií s Mc Donaldom – to asi fungovať nebude :) Ktovie, či sa medzi spolužiakmi nájde postavička, ktorá bude so svojim životom spokojná.
Lolu si vykreslila veľmi presvedčivo a hneď získala moje sympatie. Určite jej prenechaj viac priestoru.
Našla som len jeden preklep:
Pretrpel masáž od divotvorného Inda, ktoré mal tak dlhé meno... – ktorý mal tak dlhé meno

Michaela Galambošová11.9.2015
 

Ďakujem, Stella, opravím.. Lolu mám rada i ja :-) Vďaka, že si ma upozornila, že postavy nie sú až také spokojné so životom. mám jednu postavu v rukáve, ktorej môžeme všetci závidieť.. vlastne dve sú celkom v pohode.. možno preto, že sú chlapi, ktorých nálada nezáleží od fázy menštruačného cyklu :-)

Gabriel Ambler7.9.2015
 

Som veľmi zvedavý, ako sa prepletú osudy takých rôznorodých postáv. Je to veľmi zaujímavé.

Michaela Galambošová11.9.2015
 

Ďakujem, Gabriel, dúfam, že ich nepomotám :-)

Valeria Weibl7.9.2015
 

Je skvelé, ako dokážeš každej jednej postave vdýchnuť osobitosť a vykresliť ju tak dôveryhodne, až mám pocit, že všetky v skutočnosti existujú. Fakt super, Miška :)

Michaela Galambošová11.9.2015
 

Valeria dakujem :-)

Mária Blšáková5.9.2015
 

Lola je veľmi zaujímavá postava. Normálne verím, že existuje. Páčila sa mi tam zmienka o stiahnutí nohavíc. Taktne napísane a výstižné:)

Michaela Galambošová11.9.2015
 

:-)

Stella Maris1.9.2015
 

Milá Miška,
Tvoja stretávka obsahuje celé panoptikum postáv, niektoré sú mi sympatické viac, iné menej, presne tak, ako to v živote chodí. Aj Tvoja Lola mi pripomína jednu kamarátku, ktorá nevyužila svoj potenciál a väčšinu života strávila bezcieľnym potulovaním sa po svete:) Naozaj netuším, ako toto klbko osudov zamotáš, tak sa rýchlo poponáhľaj s ďalšou kapitolou :)

Michaela Galambošová4.9.2015
 

Milá Stella, ďakujem... už sa pomaly začínam zžívať s postavami, dúfajúc, že sa mi to podarí poriadne zamotať... pretože ľudia sa (naozaj) nemenia :-)

Gabriel Ambler25.8.2015
 

Tvoj štýl sa mi páči. Sľubujem, že keď u nás v robote prejde slzavé hektické obdobie, začítam sa aj do Stretávky. Zatiaľ musím ťahať 16 - ky...

Michaela Galambošová31.8.2015
 

Ďakujem, Gabriel. :-)

Mária Blšáková14.8.2015
 

Si veľmi dobrý režisér. Najprv ochutnávka stretávky, potom zas to predtým :) Páči sa mi tvoj štýl. Vždy mi okrem toho v mysli uviazne nejaká originálna veta. Tentoraz pomyselný dobrodinec, ktorý jej prišiel navŕtať poličku do kúpeľne.
Z Manipulátora mi chýba už len pár strán, ale skúsim si ich ušetriť do A :)

Michaela Galambošová21.8.2015
 

Majka, ďakujem :-)

Kristína Hušeková14.8.2015
 

Miška, tvoje postavy sú také uveriteľné, že sa ťa musím opýtať, či sú vymyslené, alebo majú živú predlohu?

Michaela Galambošová14.8.2015
 

Kika, postavy sú vymyslené, niekedy mám pocit, že či som to neprepískla :-)

Lýdia J. 15.8.2015
 

Prepískla...:) A teraz ideš/idete na Blšku? Mimochodom, ja som z piatich.

Stella Maris12.8.2015
 

Miška, keď som čítala kapitolu o Katy, až mi naskočili zimomriavky. Stále mi chodí po rozume veta „toto nevymyslíš, to je život“. A Ty ho vieš opísať tak, že Tvoje postavy vôbec nevnímam ako produkt fantázie. Katy mi je ľúto a chápem, že má poriadny dôvod na pomstu, otázne je, čo jej to prinesie. Zdá sa mi, že Roxy svoj trest už dostala, no neviem, či sa z neho poučila :)

Michaela Galambošová13.8.2015
 

Stella, ďakujem za kompliment :-) I ty píšeš uveriteľne, už len aby si poslala fotku Albricha :-)

Mária Blšáková9.8.2015
 

Až sem počujem to bzučanie mnohopočetnej rodiny. My sme boli len štyria a často sa mi to zdalo veľa. Vieš výstižne podať atmosféru. Mám pocit, že tam som. Nech sa ti tvorba Stretávky i naďalej darí. Už aby som mala pc a prečítala si všetko zameškané. Pekný večer.

Michaela Galambošová13.8.2015
 

Majka, ďakujem. I ja som zo štyroch detí, no na katy som sa vyslovene vybláznila.. verím, že i takí ľudia sú..

Mima Čierna30.7.2015
 

Miška,
keď čítam stretávku, usmievam sa ako pripečená. Nie že by som sa rehnila na plné hrdlo, ale ono je to také... úsmevné, milé a oddychové. :) Také, dobre padnúce. Po dnešnej časti mám obrovskú chuť vidieť Tóna. Teda chcela by som vedieť, ako by v skutočnosti vyzeral, ak by nebol fiktívny. Príde mi ako taký ťuťmáčik. Páčilo sa mi, ako sa v závere rozhodne odvážil ísť na tú stretávku. A tiež musím povedať, že pri brezovom šampóne som si hneď vybavila jeho vôňu, lebo ho sama často používam. :) Dnes mám ale aj pár vecí, čo by sa možno dali upraviť. Dúfam, že aspoň troškou pomôžem, aj keď na toto nie som expert. Takže: nesedí mi označenie Chlapec. Ak si pamätám, stretávka je po 15 rokoch, či? vtedy mali 18...nechce sa mi počítať, ale keď to zrátam... to už je muž, nie? aj keď chápem, že taký \"trtko z hája\" je ozaj len také chlapčiatko. :) po matkinej smrti - chýba ti J... ja by som dala skôr pred krížom visiacim, nie visiacom. pozri správny tvar, lebo ruku do ohňa za seba nedám. ;) a to je tuším všetko. :)

Michaela Galambošová2.8.2015
 

Ahoj Mima :-) ďakujem za chyby, upravené. Inak Tónko má aj dosť živú predlohu, mala som takého neduživého spolužiaka, ktorému by si mala chuť dať cukríky, aj napriek tomu, že má cez tridsať :-) ale pravdu máš, dala som tam muž.. predsa má 33 a to už je Kristov vek :-)

Stella Maris24.7.2015
 

Milá Miška,
chystáš sa nám predstaviť naozaj pestrú zbierku typov a charakterov, a práve tá rôznorodosť vo mne vzbudzuje čoraz väčší záujem. S niektorými „spolužiakmi“ si nás už stihla zoznámiť, teším sa na ďalších. Podobné postavičky by sme našli všade okolo nás, ale v spojení s Tvojim humorom a rozprávačským talentom sa určite môžme tešiť na nejedno prekvapenie:)

Michaela Galambošová27.7.2015
 

Stella, ďakujem :-)

Valeria Weibl23.7.2015
 

Milá Miška,
toto je prvé dielo, ktoré od Teba čítam a vybrala som si dobre. Máš skvelý humor, výborne vykresľuješ postavy a Tvoje prirovnania sú parádne :) Táto zmeska rôznorodých ľudí a ich osudy ma nesmierne bavia.

Michaela Galambošová27.7.2015
 

Ďakujem Valéria za podporu. Budem sa snažiť nesklamať :-)

Mima Čierna23.7.2015
 

Milá Miška, tak som si to celé prečítala odznova, aby som si utriedila postavy. oceňujem preto, že si nás nechala nahliadnuť do Demeterovho zoznamu, uľahčilo mi to prácu. :) Už teraz musím povedať, že Roxanu neznášam a Katy fandím. Čo ma ale zaujíma a dúfam, že sa to dozvieme, je, ako je možné, že sa Daniela dala dokopy s Petrom. Nemám žiadne výhrady. Tvoj štýl písania sa mi páči a dielo sa číta veľmi ľahko. Veta: najskôr sa pozrel na svoje bicepsy a až potom na Roxanu, ma dostala. :D teším sa, čo sa z takej stretávky vykľuje v ďalších kapitolách.

Michaela Galambošová23.7.2015
 

Ahoj Mima. Mne tiež veľmi pomohol Demeterov zoznam, pretože som sa zrazu ocitla na 20. kapitole, uvedomujúc si, že tých postáv je akosi priveľa. Píšem stretávku a ďalšie dielko zároveň, tak na preskačku. Niekedy si myslím, že čas na materskej mi musel venovať niekto, kto ma má veľmi rád. Dvojhodinové Grétkine spánky vypĺňam milovanou literatúrou :-)
Teším sa na Emu, už ide do finále, však?

23.7.2015
 

Nie som jediná, kto sa tu čuduje a (ne)verí, ako to všetko stíhaš. klobúk dole! :) ja som mala včera takú uvažovaciu chvíľku. Lebo Emmy sa po prvom diele vzdať ešte nechcem. :) Ale zase lákalo by napísať aj veci iné. Uvidím, či ma múza osvieti ešte. No a neviem koľko kapitol mi to ešte zaberie, ale dejovo je Emma už na konci. V najbližšej kapitole sa niečo udeje a dovedie nás to až do záveru takže už žiadne naťahovačky nebudú. :) (Grétka je krásne meno!)

Mária Blšáková23.7.2015
 

Ach tá študentská rivalita :)
Kravské lajno ma rozosmialo :)
Olivová pokožka - to je zelená. Nehodila by sa viac iná farba?
Slovo - súdnosť je použité 2x v krátkom slede za sebou. Nevymeníš jedno?
Marta - alias Roxana :) Skvelá odstavec :)
... keby sa Tónko upratal, buď ako dedinský farárko... Miška, umriem z teba :)
Neviem, či nie je za to spolu
Miška, tvoje písanie je... skrátka, mne sedí, usmievam sa ako puk. Text plynie úplne prirodzene. Akoby som na tej stužkovej bola.
Napíš mi do mailu svoju adresu, nech ti pošlem Emu, lebo sa nemôžem dočkať Manipulátora na výmenu.

Kristína Hušeková23.7.2015
 

Majka, ale predsa sú aj čierne olivy, nie iba zelené...

Michaela Galambošová23.7.2015
 

Ahoj Majka, vďaka za pripomienky, opravím, zmením. A vieš, že som váhala nad tou olivovou pokožkou? :-) Ostalo mi to niekde v podvedomí, ale asi sa mi to chybne uložilo do harvéru. Ďakujem za milé slová :-)

Mária Blšáková15.7.2015
 

Veru, potvrdzujem, že z Afriky dovezieš kadečo značkové za \"facku.\" Dobre si popísala skupáňa Demetera.
Nerád sedel len tak, zmyslu - niekde sa ti asi stratilo slovko bez. Stáva sa to i mne, keď niečo preformulujem a nepostrehnem. Teším sa na tretiu kapitolku.

Michaela Galambošová17.7.2015
 

Majka, ďakujem. :-)

Stella Maris12.7.2015
 

Ahoj Miška,
priznám sa, že mne sa ako prvá páčila aj tá pôvodná kapitolka, ale chápem, že asi už máš svoj plán. S prvou kapitolou som sa vytrápila aj ja a stále mám pocit, že by potrebovala prepracovať. Ešte si len na začiatku, preto som si k Tvojim postavám nestihla vybudovať jednoznačný vzťah, či už kladný alebo záporný (hoci Roxy mi je odporná od prvého momentu) a práve preto budem netrpezlivo čakať, aké charaktery im prisúdiš. Nech Ti to píše:)

Michaela Galambošová13.7.2015
 

Ahoj Stella,
mám pocit, že čím idem hlbšie do deja, tým viac sa mi rysujú postavy, tak som musela niečo prekopať... ale i tá pôvodná kapitolka tam nájde svoje miesto. Dúfam, že budeš s vývojom deja spokojná :-)

Gabriel Ambler11.7.2015
 

Budem čítať, som zvedavý, kam to bude smerovať. Iba jednu maličkosť - \"v čiom\" - pekný novotvar, ale literárni vedci by moje nadšenie nezdieľali. Asi skôr \"v koho\", \"v ktorom\"

Michaela Galambošová13.7.2015
 

Gabriel, idem poopraviť. Ďakujem... :-)

Stella Maris3.7.2015
 

Ahoj Miška,
obdivujem Tvoju tvorivosť a zároveň ma teší, že vďaka tomu budem mať od Teba viac ako jednu knižku na poličke :)
Som zvedavá, ako rozvinieš osudy spolužiakov a kto z nich bude tou „kľúčovou“ postavou :)

Gabriel Ambler29.6.2015
 

Zaujímavý úvod, stíhaš písať dve veci naraz, alebo to už máš napísané a len to upravuješ? Ja prestávam stíhať čítať veci, čo ma tu zaujali. Jediná poznámka k popisu - \"Ľudia sa nemenia. Iba sa stávajú samy sebou\" Mužský rod, takže \"sami\"

Michaela Galambošová30.6.2015
 

juj, ďakujem ti. Taká hrubka. hanba mi. idem kľačať do kúta :-)Mám toho napísané veľa, hotové mám Dve ženy, i Pol kráľovstva za bozk, Muž, ktorý miloval Kiyosakiho, Manipulátor zajtra ide do tlače. Ešte som zabudla Pomôže vám Šimona :-) Zo stretávky mám 15. kapitol. Len tento portál som objavila neskôr, tak to tu postupne pridávam :-)

Kristína Hušeková30.6.2015
 

Ja žasnem :-) Kedy si to všetko stihla napísať? Podľa fotky si mladá osôbka, to píšeš na plný pracovný úväzok? Ale musím dodať, že to robíš dobre :-)

Michaela Galambošová1.7.2015
 

Ahoj Kika, som na materskej, takže píšem pravidelne, keď mi dcéra cez obed spí. Je to taký zvyk, oddych, vášeň, rituál :-) Začala som písať počas rizikového tehotenstva, keď som deväť mesiacov bola doma.. aby mi nehrablo. a z toho vznikol Manipulátor :-)

Stano29.6.2015
 

Napíšem iba, čo mi najviac prekážalo. Post starostu sa nevyhráva, starosta sa volí. Preto by sa mi viac páčilo: \"Minulý rok ho zvolili za starostu v jednej z okolitých dedín.\" Aj keď by bolo asi vhodné napísať o akú konkrétnu dedinu išlo, ale predpokladám, že si si ešte nerozmyslela, do akého prostredia chceš svoj príbeh umiestniť. Nepozdávali sa mi ešte iné veci, ale to sú všetko len takéto drobnosti.
Myslím si, že tvoj krátky úryvok je nadpriemerný v porovnaní s tým, čo na tomto portáli je uverejnené. No neviem, či je to možné považovať za úspech.

Michaela Galambošová29.6.2015
 

Ďakujem, môžem to upraviť.. to, že vyhral, som myslela, že natrel protikandidátov.. ale ak to nepôsobí dobre, rada to zmením. Neskôr, v ďalších kapitolách, som si vymyslela názov dediny (dej sa bude odohrávať v Nitre a v okolí), pretože som nechcela tápať v reálnej dedine.. ďakujem za povzbudenie, i za pripomienky. želám všetko dobré..

Mima Čierna29.6.2015
 

Ahoj, Miška. Teším sa, že pridávaš nové dielo, pretože všetky dobre hodnotené, či už Tvoje, alebo iných autorov, ktoré sa chystám čítať, sú už buď ukončené, alebo sú už blízko cieľa. Tvoje diela som zatiaľ len špehovala a tak tuším, že pri čítaní Stretávky nebudem sklamaná. Prológ mi to totiž tiež našepkal. Veta s prístavom medzimestských spojov je perfektná! :) Mne zaškrípali len dve vety po sebe: Tóno sa vrátil..a potom Vrátil sa do reštaurácie. Zavítam aj nabudúce, zatiaľ želám plodné múzy a aby sa dielu darilo najmenej tak dobre, ako predošlým dvom. Na záver ešte gratulácia k vydaniu knihy! Perfektné. :) Keď vidím, ako sa Vám darí, aj ja už začínam mať takéto sny a len si povzdychnem, že ááááááách.

Michaela Galambošová29.6.2015
 

Mima ďakujem :-) chybičky som opravila, vždy ma poteší, keď na brúsenie chýb nie som sama.. ako som ti písala, mám pocit, že Emma sa určite uchytí, tak šup šup písať a posielať :-) Pre mňa je momentálne s Kľúčom od Stelly dvojka, na ktorú sa teším každý týždeň..

Mária Blšáková29.6.2015
 

Miška. Až sem som cítila opilecký dych Katky :) Stretávku zo školy som absolvovala len jednu. Každý chcel zo začiatku zapôsobiť, no nakoniec sa i tak každý ukázal v tých autentickejších farbách :)

Ale bola vydatá - viac by mi tam pasovalo - No bola vydatá.
... minulý rok - nedáš novú vetu?
... aj Kata obchytkávala Miša - obchytkávala už..

Som zvedavá, čo sa z tvojej stretávky vykľuje a samozrejme držím palce pri tvorbe Tvojho nového románu.. Hodnotenie pridám trochu neskôr, po tretej-štvrtej kapitole. Pekný deň.

Michaela Galambošová29.6.2015
 

Majka vďaka :-) si trefná, ako vždy :-) zatiaľ mám 14. kapitol, ale už ich tu nenatrieskam naraz, sľubujem :-)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Michaela mykaellle Galambošová

14256268_10209888872515728_807744221_n.jpg
O mne

Rada píšem, ženie ma k tomu vnútorná potreba. Prepínam sa do iného sveta a je to ten najlepší pocit na svete.
V júli 2015 mi vyšla kniha Manipulátor
V máji 2016 sa k nej pridala Vyveští vám Šimona
a v auguste 2016 Dve ženy
Budem vďačná konštruktívnej kritike a rada si prečítam niečo od vás.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: