IKARIKAR http://www.ikar.sk

Strigônik Yosé (Zuzo)14.4.2014
 

3
 počet hodnotení: 13
prečítané 1004, Komentáre 8

 

Strigôň a prášok smrti


  Prebudilo ma zapadajúce slnko, na tom by nebolo nič čudné, keby som neležal v posteli. Žiadna lúčka, žiadna mäkká trávička, ale posteľ. Veľká  mäkká voňavá posteľ, nie však moja.  Rýchlo som sa  vyskočil na nohy. Zarinčala reťaz spojená s okovami na mojich rukách. Izba, v ktorej som sa prebudil nevyzerala ako cela, skôr izba princa, ale bola to cela. Keďže moje čary nestačili nato, aby som sa zbavil pút, rýchlo som si domyslel, kde som -  v  Brlohu. Poznal som dva brlohy - strigônský a čarodejnícky. Strigônský Brloh bola veľká krčma, ktorú navštevovali tí, čo mali radi rôzne hry, vedeli prehrávať aj vyhrávať peniaze či magické predmety. Ja som nikdy nemal veľa peňazí a hoci by som ľudí v hre porazil, prefíkaných strigôňov len ťažko, preto som strigônský Brloh nenavštevoval, ale priznám sa, že tam by som bol teraz oveľa radšej ako v čarodejníckom Brlohu, pretože čarodejnícky Brloh bolo povestné väzenie. Strigôni o ňom rozprávali hrôzostrašné príbehy. Ak niekto vstúpil do bludiska plného príšer a duchov, nikdy viac sa nedostal von. Väzenie mal dlhé roky na starosti Brlo a nech som s ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Aliancia za - KONEČNE JE ČO ČÍTAŤ26.8.2017
 

Tak konečne! Cítim sa povzbudene, lebo keď čítam toto, verím ešte v silu pera. Fajn práca! :DDDDDDDD

Zuzo3.9.2017
 

Ďakujem. Pre mňa je takéto hodnotenie tiež povzbudením, hlavne keď ide o môj obľúbený príbeh.

Felis Catus21.3.2015
 

Ahoj Zuzo, začítala som sa do tvojho príbehu a musím povedať, že ma zaujal. Je to veľmi príjemné čítanie, strigônik je milý, ale nie príliš!, zábavný a vtipný. Páči sa mi tvoj štýl písania, že sa s tým veľmi nebabreš, priveľa nevysvetľuješ a nesnažíš sa poučovať, ale necháš príbeh hovoriť sám. Ešte som neprečítala všetko, ale s nejakými zaujímavými ilustráciami si to viem predstaviť ako peknú knižku pre deti.

Zuzo22.3.2015
 

Felis Catus, ďakujem za povzbudzujúci komentár, presne taký komentár, ktorý vystihol všetko, čo som do svojho príbehu chcela dať a dúfala som, že minimálne v prvých častiach sa mi to aj podarilo.

zuzana valachovičová4.1.2015
 

Kde na tie nápady chodíš? Super! Aj tie chybičky som vnímala len jedným okom, lebo som nemala čas, tak ma príbeh zaujal. :)
Aj ja píšem rozprávky, ale len také krátke, pre škôlkarov.

Zuzo5.1.2015
 

Ďakujem veľmi pekne.

Marta Bielska14.9.2014
 

Zuzo, prečítala som si iba časť textu a zatiaľ ma zaujal. Som však prekvapená, že nikomu zatiaľ nevadila forma. Chcelo by to viac sa pohrať s gramatikou a vizuálom, najmä správnym písaním priamej reči.

zuzana13.9.2014
 

Ahoj, tvoj strigônik nemá chybu a nechýba mu originalita. Našla som zopár drobných chybičiek, ale celkovo sa mi páčil.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Zuzo

strigônik -úvod.JPG
O mne

Letím, som voľný ako vták.
Starosti na zemi som nechal tak.
Žijem z búrok a dažďa.
Teší ma chvíľa každá.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: