IKARIKAR http://www.ikar.sk

STRIPTÍZ TULÁKOVEJ DUŠE (Brmbáľ)6.11.2009
 

4
 počet hodnotení: 63
prečítané 912, Komentáre 38

 
...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Sasa :)30.5.2010
 

Tak Matko, konecne som sa dostala k citaniu a som unesená, je to úžasné ako píšeš, ako vies chvíľu konkrétnu vystihnúť slovami, mal by si sa nad sebou zamysliet a niečo s tým urobiť... POdľa ostatných komentárov si to nemyslím sama. Cmuk.

Brmbáľ30.5.2010
 

Vďaka :-)

Mandarinka23.4.2010
 

Partizánske 23.4.2010
Ahoj, Brmbáľ!

Sedím si, čítam, smejem sa a pokračujem v čítaní. Naozaj zaujímavé skúsenosti dokáže získať odvážny mladý človek a som veľmi rada, že máš navyše chuť podeliť sa so svojimi zážitkami.
Páči sa mi Tvoj štýl, miestami až presýtený umeleckými prostriedkami a vôbec mi nevadí sem-tam mala chybička(zlá prípona, predložka)
Vyťahuj z duše ďalšie spomienky a ja budem pozorne čítať ďalej.
Všetko dobré!

Brmbáľ27.4.2010
 

Ahoj Mandarinka, na Tvoj komentár som sa obzvlášť tešil (a trochu sa ho aj obával :-) Ale vážne, prišiel v pravý čas a dodal mi chuť do písania. Vďaka. Aj napriek tomu že spomienok je dosť, ich „oprašovanie“ predsa len zaberá hodne času.
Som naozaj rád že sa Ti páči môj štýl, táto forma písania asi najlepšie odzrkadľuje môj pohľad na veci okolo mňa (a moje vzťahy z okolím) zhrnuté v mojich zážitkoch.
„Sem-tam malá chybička,“ robím čo môžem no asi mala byť moja učiteľka slovenčiny na mňa prísnejšia :-)
Ešte raz ďakujem za komentár a prajem Ti príjemný deň.

Lipárová Vlasta27.3.2010
 

Táto cesta do ďalekých krajín sa mi páči.Pripadá mi ,ako keby som všade bola.No tak idem cestovať ďalej.Veľmi pekné.Chválim autora.

Brmbáľ28.3.2010
 

Vďaka za pochvalu, snažím sa :-)

ava23.3.2010
 

:-) Ahoj Brmbáľ,
teším sa a naozaj úprimne, že si opäť pridal do svojho diela nové, originálne a nesporne vtipné kapitoly.:) Je skvelé začítať sa do Tvojich písmenok, ktoré prinášajú úsmev a preto by som Ti aj chcela popriať, aby si vo svojom živote ešte veľa toho \"prešiel\", aby si mal celý život o čom písať, a aby si \"neskôr\" určite mohol spomínať na kopec skvelých zážitkov.
Prajem všetko dobré... ahoj.:))

Brmbáľ24.3.2010
 

Ďakujem ava, budem sa snažiť aby sa mi tvoje prianie splnilo :-)

Lipárová Vlasta21.3.2010
 

Brmbáľ,zaujímavé a pútavé čítanie popretkávané humorom.Páčilo sa mi.

Brmbáľ22.3.2010
 

Ďakujem Vlasta. Človeka poteší sympatický komentár a hlavne to ak sa môj príspevok páči.

Igor16.2.2010
 

Len tá slovenčina, len tá slovenčina. To je des, chlape! Keď chceš písať, musíš POZNAŤ jazyk - ber to v dobrom. Napr. pre anglické possum jestvuje slovenský ekvivalent: oposum. Possum v SJ neznamená nič. Inak, čítalo sa mi to celkom fajn(aj keď som len prešiel pár strán).

Brmbáľ19.2.2010
 

Je to naozaj taký des? Je mi jasné že je tam určite kopa gramatických chýb (to že už vyše desať rokov nežijem na Slovensku tomu nič nepridá, ale určite to neberiem ako ospravedlnenie) a úplne s tebou súhlasím, v tom že kto chce písať musí poznať jazyk.
Toto však určite nie je konečná podoba cestopisu a aj keď sa snažím hľadať slovenské ekvivalenty anglických výrazov (viď pakobra tigria) nie stále ich nájdem.
V každom prípade ďakujem za pripomienku a beriem na vedomie.

ava4.2.2010
 

Super ako vždy. Je fajn, že pridávaš aj humor.:-D

Inak sorry, za tú chybu zo včera-\"hmizie\", poslednú dobu sa všade len ospravedlňujem za ypsilony. To mám za to, že po sebe nečítam.:-D

Brmbáľ4.2.2010
 

Ďakujem a chyby sú v pohode. Ktovie koľko ich je v mojích príspevkoch (nemám to dať komu opraviť :-)

ava2.2.2010
 

Ahoj, vidím, že si nezaháľal...! Je to výborné, nemôžem však povedať, že keby som bola na Tvojom mieste, či by som tam vydržala. Ja akosi nemusím rôzne takéto \"hmizie potvorky\" mám z nich panický strach, takže mi Austrália isto nehrozí!!
Prajem všetko dobré a ozaj, páčilo sa mi to, fajn pobavilo:-))

Brmbáľ3.2.2010
 

Ahoj Ava, veľmi pekne ďakujem za čitateľskú vernosť :-) Tie \"potvorky\" a ešte aj všelijaké iné (nasledujúci príspevok bude o hadoch) akosi patria k Austrálii. Ak si však človek dáva pozor dá sa im celkom dobre vyhnúť.
Ja ti na oplátku prajem aby ti k tvojmu románu čo najskôr vyjadril odborník. Určite si to tvoje dielo zaslúži.

ava3.2.2010
 

Ahoj, som rada, že pridáš aj viac- teším sa.
Ďakujem za prianie, akosi na to čakám aj ja a klamala by som, keby som povedala, že kdesi v hĺbe necítim strach... No veď uvidím. :-DD

Brmbáľ3.2.2010
 

Myslím že každý začínajúci (možno aj skúsený) autor, ktorý strávil nad svojím dielom dlhé mesiace alebo roky, „mozgopotne“ doťahoval všetky možné detaily, prehrýzal sa cez hŕby doplnkovej literatúry a často dlho i netrpezlivo vyčkával návštevu múzy - aby pretvorila kopy surového textu na niečo, čo prýšti z duše a pritom cvendží, má právo mať strach, že ho kritik medzi riadkami svojej recenzie „ubezpečí“ aby sa, v záujme čitateľskej verejnosti, radšej venoval čisto manuálnej činnosti :-D Našťastie, na MT sa aj v tých tvrdších recenziách doteraz vždy nájde zopár dobre mienených rád ktoré (podľa mňa) posunú vpred ;-)

ava4.2.2010
 

\"Vou\", ako si to múdro sformuloval-(jasné, že to myslím v dobrom!)
Hodilo mi to fajn smiešok popod fúz...:-D

Maj sa pekne.

Enrique25.1.2010
 

Supééééééér, tak to si vystihol, ako vieš, že práve toto je niečo, čo mi naozaj hovorí z duše? Ty ma poznáš? Už niekoľko rokov sa snažím niečo dokázať a vytŕčať nad priemer. Vďaka Ti a aj ja ti posielam jeden z mojich obľúbených, dúfam, že nevadí, ak je po slovensky: Pri kormidle lode môže stáť ktokoľvek, ale na vytýčenie kurzu treba vodcu. John C. Maxwell. Všetko dobré a ak sa budeš nudiť prečítaj si aj viac z môjho dielka, nielen citáty.

Brmbáľ25.1.2010
 

:-) Nepoznám, ale mne ten citátik tiež hovorí z duše. Jaj, keď ja mám k vodcom taký dosť rozporuplný vzťah a ešte som si ho dosť neozrejmil, ale ďakujem. Tvoj román si rád prečítam, vlastne už som začal. Na westernoch som vyrastal :-) Zatiaľ ti prajem veľa úspechov.

Enrique25.1.2010
 

Drahý Brmbáľ, ďakujem, za želanie aj citát, ale keďže neviem po anglicky, jediné, čomu som rozumela bolo twenty years a Mark Twain, tak by si mi to mohol aj preložiť.:-) Nuž, je to tak, nás onehdá, za Franz Jozefa po anglicky neučili. Srdečná vďaka.

Brmbáľ25.1.2010
 

Vidíš aký som ja len „Brmbáľ.“ Prepáč, tu je preklad (voľný ) :
„O dvadsať rokov budeš viac sklamaný tým čo si neurobil ako tým čo si urobil. Tak odhoď lano ktoré ťa púta k mólu a plav sa preč z bezpečného prístavu. Zachyť pasáty do plachiet. Bádaj, snívaj a objavuj.“

jano24.1.2010
 

Výborné čítanie a hlavne vtipné. Krokodíl s klobúkom bol fajn.

Brmbáľ25.1.2010
 

Vďaka za sympatický koment, veru austrálsky krokodíl je riadny beťár :-)

Enrique24.1.2010
 

Ahoj Brmbáľ, potešilo ma Tvoje zaujímavé, s dávkou humoru a nadhľadu podané rozprávanie, aj keď popravde, prečítala som si iba o Austrálii, pretože to je jedna z krajín, ktoré ma zaujímajú. Vďaka, že som sa v nej mohla ocitnúť Tvojimi očami, no to pravé orechové je, asi to zažiť a vidieť na vlastné oči, že?

Brmbáľ25.1.2010
 

Ďakujem Enrique, som naozaj rád že ti mnou videná Austrália priniesla potešenie. Nuž, máš pravdu. Moje rozprávanie nenahradí skutočnú cestu, ale našťastie to ani nie je mojím úmyslom :-) Cestovanie (túlanie) po Austrálii mi dalo viac než som od neho očakával a moje zážitky tu zverejnené sú len veľmi slabý odvar z tak úchvatnej krajiny.
Prajem ti aby sa ti podarilo bližšie sa spoznať z krajinami o ktoré sa zaujímaš.
A na záver, vidím že máš rada citáty, tak tu je jeden z mojich obľúbených :
„Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn\'t do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.“ - Mark Twain

ava19.1.2010
 

Je to fantasticky napísané, veľmi pútavé a určite nie nudné.
Prajem veľa šťastia.

Brmbáľ19.1.2010
 

Vďaka za sympatický komentár, veľmi ma potešil a som rád že sa ti to páčilo. Vyhnúť sa sucho-nudnému opisu je mojím zámerom :-)

ava19.1.2010
 

Že si sa mu vyhol, je viac ako na 100% jasné.
Publikoval si už niekde, lebo keď nie, tak by si určite mal. Ani napr.v Plusku by to lepšie nenapísali.

Brmbáľ19.1.2010
 

Nie, ešte nikde. To to je moje prvé „zverejňovanie“ sa. Páčil sa mi charakter tohto portálu a vlastne jeho existencia mi dala impulz na spracovanie kopy mojich zápiskov a poznámok do určitej formy. Publikovať sa určite chystám, kde kedy a ako zatiaľ neviem. Ešte raz ďakujem za povzbudenie, komentáre sú tu totiž naozaj zriedkavá záležitosť.

ava20.1.2010
 

To nemusíš, a skúsiť by si to rozhodne mal. A máš kus pravdy, viacerí by sme pristali keby sa tu viac komentovalo.

Držím palce...

Maťo Notbúk :)30.11.2009
 

Vďaka za komentár k môjmu minidielku. Počuj Maťo - Brmbáľ, ja sa síce v písaní moc nevyznám, no vyznám sa v snívaní.:) Podľa mňa Ti ide skvele aj jedno aj druhé. Držím palce na cestách za ďalšími snami.

Brmbáľ30.11.2009
 

Ďakujem Maťo, neviem či sa ja vyznám v písaní (to nech súdia iný) ale rád tvorím vety čo sa obtierajú o dušu a posielajú moje prežité sny ďalej. Tvoj komentár ma povzbudil vďaka.

Tina Van der Holland23.11.2009
 

Ahoj, je to zaujímavé a vtipne napísané, rada som to celé prečítala. Chcela by som sa Ťa opýtať- do Austrálie si sa dostal ako námorník na tej krásnej lodi? Ak áno, napíš niečo aj o tej moreplavbe. Predpokladám, že aj počas nej sa mohli prihodiť veci, a to aj skúseným námorníkom, čo vedia \"everything\"::)) P.S. Vidím, že máš v obľube čiarky, dávaš ich husto, ale toto je len taká vtipná:) poznámka. Budem rada čítať ďalej.

Brmbáľ24.11.2009
 

Vďaka za komentár Tina. Teší ma, že aj podľa teba je to čítateľné. Ah, moje čiarky! Som zaľúbený do dlhých, predlhých viet. Už sa z toho liečim, ale tie čiarky, ktoré v takých vetách používam, mi asi ostanú naveky :-) Používam ich ako korenie, a samozrejme súhlasím, aj z korením sa to dá občas prehnať.
Hmmm, na takú plavbu loďou do Austrálie, by som sa dal nahovoriť. Ja som tam pricestoval klasickým spôsobom – lietadlom, aj keď okolnosti až také klasické neboli. O tom pokračovanie.

cami21.11.2009
 

Je to perfektné. Super sa to číta. Ty nie si len cestovateľ, ale skutočný spisovateľ. Prajem Ti ešte veľa takých ciest.;-)

Brmbáľ21.11.2009
 

Ďakujem cami, komentár som potreboval ako soľ. Akýkoľvek. Samozrejme je to o to lepšie ak je pozitívny :-) Mojím skutočným potešením je, ak môj výtvor poskytne potešenie z čítania, každým riadkom.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Brmbáľ

foto.JPG
O mne

Spoznávam krajiny a ľudí, zažívam okamihy veselé i smutné a hlavne, objavujem sám seba.
V niektorých z krajín o ktorých píšem som strávil mesiace až roky (Izrael, Austrália, Francúzsko) a mal som možnosť spoznať ich z viacerých pohľadov (dobrovoľník, tulák, študent, alebo robotník).
Všetko to prežité spôsobuje, že raz začas príde krátke vytriezvenie. Kolotoč života spomalí a ja na chvíľu zoskočím. Pozbieram úrodu prežitých radostí i strastí, pozriem na svet z pohľadov ktoré mi nové skúsenosti umožnia a čo - to napíšem.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: