IKARIKAR http://www.ikar.sk

Študentské brigády alebo na čo som nadávala a dnes rada spomínam (Barbora Jurovcová)12.8.2012
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 20, Komentáre 1

 
Študentské brigády alebo na čo som nadávala a dnes rada spomínam
“Brigádovať/pracovať“ – tieto slová vzbudzujúce už na prvý pohľad/počutie nie veľmi príjemné pocity (u niektorých jedincov môžeme sledovať aj vonkajšie prejavy odporu ako vykrúcanie rúk) sú neodmysliteľnou súčasťou života študenta odtrhnutého od domova a vrhnutého do sveta samostatnosti, ktorý sa chce minimálne čiastočne vyhnúť nepríjemnému vyciciavaniu rodičov a chce na intráku žiť (a nie prežívať) so všetkým čo k tomu patrí. S odstupom času sa vtedajšie aj nie veľmi pozitívne skúsenosti z konkrétnych brigád menia na spomienky, ktoré pobavia.
 
Než sa dostanem k stručnému prierezu toho zaujímavého, čo ma počas niektorých brigád postretlo, nedá mi nespomenúť obdobia najväčšej krízy, ktoré som/sme na intráku zažila/i. Odtrhnúť podrážku na čižme a ísť ju reklamovať, aby vám vrátili peniaze a mali ste na vlak domov, tak to hodnotím ako najbizarnejší nápad ako nerobiť nervy rodičom tzv. finančným telefonátom, že zas potrebujem peniaze na “skriptá“, ako sa nezadlžiť kamošom a ako sa vyhnúť...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

denis24.8.2012
 

ahoj vedela by si mi poradiť ako písať denník a kolko tém doňho zaradiť, inak pekne dielko

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Barbora Jurovcová

O mne

Píšem o hocičom čo mi napadne, pričom sa to snažím podať štýlom, ktorý bude ľudí baviť. Nejde o vymyslené príbehy, to by mi nešlo. Moje príspevky sú o tom, čo som zažila a chcem posunúť ďalej.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: