IKARIKAR http://www.ikar.sk

Študentský život (Domi London)14.5.2011
 

2
 počet hodnotení: 3
prečítané 106, Komentáre 4

 

 Zobúdzam sa. Je ráno? Nie som si istá- cez hrubú vrstvu prachu a mastnoty prilepenej na oknách mi nie je dopriate vidieť slnečné lúče. Škoda, meteorológ tvrdil, že dnes sa má tlaková výš konečne presunúť nad naše územie a spraviť tak rázny koniec s nekonečnou zimou, ktorá sa už nedala vydržať. Meteorológ sa často mýli, je to o ňom všeobecne známe. S dekou obkrútenou okolo tela sa „húseničím“ k závesom, ktoré presvedčivo reprezentujú socialistickú éru a jedným prstom ich odháňam. Spať na postel ma zrazia hneď dva zázraky:
meteorológ mal pravdu
na okne je jeden centimeter štvorcový čistého skla
Výsledok? Do izby sa vrútil jasný lúč slnečnej žiary. V reklamách a filmoch z produkcie Warner Bross, v takých chvíľach hrdina vstane a šťastím tancuje po izbe za hudby, ktorú počuje len vo svojej hlave. Ja som sa tomuto schizofrenickému filmovému scenáru našťastie vyhla a miesto tanca sa idem umyť. Viem, absolútne nepoetická činnosť, ale každý si tým musí prejsť.
Prvý autobus nestíham, druhý je plný. V strese dúfam, že mám stále nádej dostať sa na prednášku včas. Prvý jarný...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Daisy9.8.2011
 

Ahoj,

strašne sa mi páčila veta, v ktorej si hovorila o meteorológovi a jednom centimetri čistého skla. Pobavilo ma to, pretože poznám študentský život a špinavé okná. Je mi však ľúto, že si toho nenapísala viac, len jedna kapitola neukáže, o čom vlastne chceš písať.
Teším sa na Tvoje ďalšie príspevky.

DomiLondon11.8.2011
 

Drahá Daisy, ani si nevieš predstaviť, ako ma potešil tvoj komentár. Naozaj, nežartujem. Žial, čo sa týka dĺžky tohto mini dielka, musím ťa sklamať. Dlhšie už nebude,je to len taká \"tvármme sa že poviedka\" o jednom dni úbokého študáka, ktorého trápenie nik neocení. Ak chceš niečo dlhšie, skús Ja, Pútnik. V kompe mám niekoľko ďalší vecí, ale bojím sa ich sem dať, ale možno časom pribudne aj niečo viac. Ešte raz ti chcem poďakovať za milú reakciu. Maj sa pekne. DomiLondon

Daisy12.9.2011
 

Škoda, že nebude dlhšie, pretože si ho viem predstaviť ako celkom vtipnú zlátaninu pravého študentského života.
Myslím si, že sa nemusíš báť zverejniť svoje veci, pretože aj kritika vie niekedy pomôcť zlepšiť sa, síce ja ju ťažko prijímam, ale zrejme je veľmi dôležitá v procese formovania spisovateľského ducha.
Skúsim sa neskôr pozrieť aj na Tvoje ďalšie dielo Ja, pútnik. Len veľmi dlho nevydržím čítať za počítačom, tak sa nenahnevaj, ak mi to bude trvať o niečo (dosť) dlhšie.

katka17.5.2011
 

Tvoje dielko nie je zlé, ale na to, aby sa mi to páčilo úplne, máš ešte čo robiť. Máš tam dosť gramatických aj štylistických chýb, to sa dá opraviť. Skôr ma zmiatol strašne rýchly sled udalostí. Ale možno to tak malo byť...

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Domi London

170549_1820728839059_1265316611_2134905_6490228_o.jpg
O mne

Bohu vďaka za knihy. To je asi všetko, čo k tomu môže povedať.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: