IKARIKAR http://www.ikar.sk

ŠTVRTÝ ROZMER (LULA)3.5.2011
 

5
 počet hodnotení: 56
prečítané 559, Komentáre 77

 
ŠTVRTÝ ROZMER
Konečne som dostala odvahu. Je o štrnásť rokov mladší. Neviem síce prečo, ale z nejakého dôvodu chce práve mňa. Nech už je ten dôvod akýkoľvek, neodmietnem takú šancu. Možno to bude prvý aj posledný raz. A čo? Pri najhoršom si povieme zbohom a život pôjde ďalej ako doteraz.
Idem do toho. Nemám čo stratiť.
Čo si však vziať na seba? Niečo sexi. Sexi bielizeň, sexi pančuchy... Aj keď už dávno nie som taká ako som bola kedysi. Postava by aj ušla, ale tá pokožka. Zo dňa na deň tuším zväčšuje svoj povrch. Nechápem to. Všetci tvrdia, že sa stará koža scvrkáva. Keby to bolo naozaj tak, mala by byť natiahnutá a nie prevísajúca. Aj tak s tým už nič neurobím. Čo nemôžem ukázať, to musím zakryť.
To je ono. Správne. Zakryť zlé a vyzdvihnúť to, čo ešte stojí za to.
Hmm... Vyzdvihnúť. Ale ako? A čo vôbec? Všetko sa aj tak stále viacej ťahá k zemi. Čo mám urobiť stojku?
Už viem. Na dne skrine mám odloženú hodvábnu bielizeň značky Palmers. Aj s podväzkovým pásom. Super! Že mi to skôr nenapadlo. Zabijem dve muchy jednou ranou. Prekryjem ochabujúce brucho a zároveň nepeknú, asi trid...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Lýdia J.12.10.2011
 

Ad: Zbierka poviedok

Lula, mám radosť, že jedna z mojich obľúbených poviedok bude v knižke.:) Srdečne gratulujem. Ale nesľúbili ste kedysi, že v poviedkovaní budete pokračovať? A, furt nič!

Broňa25.6.2011
 

Vidím, že péo skvele vychutnanom kurze si vychutnávaš písanie s využívaním bnových poznatkov. Už predtým si v kratších útvaroch poredviedla nepochybnú zručnosť hry so slovami, vo väčších útvaroch treba viac slov a ozajstnú zručnosť- schopnosť výberu. Dokážeš to nielen v aforizmoch a poviedkach. Naozaj ma baví zažiť v tvojich riadkoch, že aj dlhší útvar je v skutočnosti dobre utajený aforizmus /životná pravda/ ktorý si v tom trojobale / nápad, humor, štylistika/ vychutnávam. A pionta mi docvakne až keď ho postupne trávim. Mimochodom, duplu, prosím! :D

Oľga Kohútiková27.5.2011
 

Milá Lula,

máš to za päť. Teda viacej nemôžem... pridať hviezdičiek.
Pekne napísané. Máš na to grif.

Vrátila si ma o \"pár\" rôčkov späť. Viem ako je to, ak necháš svoje srdce kdesi ďaleko a domov sa vracia iba telesná schránka. Roky späť nevrátiš. Ani sa nič v živote nedá reštartovať (okrem počítača).
Človek je ozaj hlupák. Váha, špekuluje, nemá istotu ani so sebou samým, až časom príde na to, že si zbytočne premárnil svoje šťastie...

Drahá Lulka, počúvaj srdce a kam Ťa zavolá... choď.

Zo srdca Ti prajem šťastie a lásku. Krásnu lásku... nekonečnú.

joooooj, aby som nezabudla - predsa gratulujem, k TIP-ke.

Nech sa Ti darí.

OK

Lula4.6.2011
 

Ďakujem Ti, Oli.
Až teraz som si všimla, že tu mám od Teba komentár. Ja som sa naozaj rozhodla vziať osud do svojich rúk.
Len zatiaľ sa ho iba snažím riadne ulapiť, aby sa mi potom náhodou z nich nevyšmykol. :o)

zuzana šedá25.5.2011
 

blahoželám, Lula :)))

Lula26.5.2011
 

Ďakujem, Zuzka. :)

Lýdia J.25.5.2011
 

Ad: Dnešná TIP-ka

Lula, srdečne gratulujem. Príjemný darček z Mám talentu po ceste z Paríža a na ceste do Atén, že?:)) Teším sa s Vami, pa.

Lula26.5.2011
 

Ďakujem, Lýdia.
V Paríži som \"zosnovala\" príbeh. Ale ešte som ho nenapísala.
Dúfam, že v Aténach zažijem to pekné, čo som už písala. :))

Lýdia J.26.5.2011
 

Lula, prajem Vám to. A možno potom Vám aj dovolím upraviť Nocľah v stane. Ale, iba v závere, a je jasné, že musí byť happy!:)) Kedy sa vrátite z Atén?

Lula26.5.2011
 

Ďakujem, Lýdia.
Ak nezostanem :o)), tak sa vrátim vo štvrtok.
Len aby som nakoniec neprerobila poviedku na horor. :o))

Lýdia J.11.6.2011
 

Lula, písmenká nebudú? Veď ste už týždeň doma. A, pošmírovala som fotoreportáž, takže horor sa nekoná.:))

Lula11.6.2011
 

Nestihla som, lebo som mala akosi veľa povinností. A dnes ráno idem zase na Kanárske ostrovy na 12 dní. Ale beriem so sebou notebook a dúfam, že sa konečne dostanem aj k písaniu. :)
Horor sa síce nekonal, ale romanca to tiež zrovna nebola. :)
Ale za posledné dva dni sa mi takmer otočil život. :)
V dobrom slovazmysle. :)
Takže možno nejaké tie písmenká predsa len budú. :)

Lýdia J.11.6.2011
 

Lula, neviem, či Vás zastihnem pred odletom, ale aj tak prajem krásny pobyt, pa

Lula11.6.2011
 

Ďakujem. Akurát čakám na taxi, ale ešte mi to nedalo, tak som sem \"kukla\".:o)

Andy Bugatka25.5.2011
 

LULKA,
\"Nič sa nedeje len tak.\"
Vieš, že takú situáciu som zažila aj ja?
Mala som veľa otravných zákazníkov, ale vždy som sa snažila, vyjsť im v ústrety. Poniektorí ani nič nekúpili, ale vždy som bola na nich milá, resp. usilovala som sa o to, aby to tak vyzeralo aspoň navonok.
Som rada, že nakoniec s nemilej pani sa stala pani, ktorá ti vlastne, svojim spôsobom, pomohla, že mala to svedomie, že si uvedomovala to, čo vykonala... Takže mala onú chrbtovú kosť :)

Lulka, prajem Ti, aby Ti niečo z tých Tvojich nekonečných skvelých aforizmov, poviedok... zo skutočne, neskutočne prežitého života vydali, zaslúžiš si to. Ozaj a gratulujem k TIPOM MT.

PS: Ja som ti tu už dávnejšie čítala, aj komentovala, ale neskôr si všetko vymazala a začala si odznovu...

Lula26.5.2011
 

Aďka vymazala som všetko staré, ale postupne chcem nejaké veci pridávať aj z toho starého, ale trochu v novom šate. :))

Andy Bugatka25.5.2011
 

Nemohla som uveriť vlastným očiam: \"Nocľah v stane,\" čo mi toto pripomína???
Len doplním: Prajem Ti, aby si bola šťastná :)

Lula26.5.2011
 

Bodaj by si mala pravdu, Aďka. :o))))

Adhara19.5.2011
 

Hoci bežne dávam prednosť iným žánrom, nejako som sa začítala a prečítala všetky tri poviedky. Je to pekne čítavé, vcelku vyvážená zmes vtipu a štipky dojímavosti. Zaujalo ma konanie hrdinky tretej poviedky, lebo mi je do istej miery blízke. Po rozpade mnohých nádejí ohľadom ľudí, s ktorými som sa spoznala cez internet, sa vôbec nečudujem jej dlhému váhaniu.

Lýdia J.16.5.2011
 

Ešte k: Nocľah v stane

Lula, musím si poviedku vytlačiť, lebo sa mi tak páči, že ju chcem čítať aj neskôr. A obávam sa, či po prípadnej prerábke ma osloví tak, ako tento \"šmirák\". Prikláňam sa k Soni, a nakoniec, aj k Vášmu názoru, romantiky v dnešnom svete je málo, tak si nezahadzujme aspoň to, čo je.

Lula17.5.2011
 

Milá Lýdia.
Obdivujem Váš celkový neutíchajúci záujem o tvorbu na MT. Som naozaj rada, že sa Vám poviedka páči. Ja zajtra ráno cestujem na týždeň do Paríža,takže určite nič na tom zatiaľ meniť nebudem. Ale myslím, že musím trochu dozrieť na ten jazyk. A budúci týždeň v piatok skutočne letím do Atén. :) Možno naozaj za Gabrielom a možno naozaj ten príbeh zažijem.:)
Všetko som si vysnívala, ale dúfam, že sa naplní z poviedky len to dobré. :)
Takže je celkom možné, že po absolvovaní mojej cesty budem presne vedieť, aký jazyk mám v poviedke použiť.
Dúfam, že bude len lepší, krajší. :)

Lýdia J.17.5.2011
 

No, Lula, teraz som trošku v šoku. Z toho, že aj krásna rozprávka by mohla byť realitou. Na Vašich cestách Vám prajem veľa, veľa šťastia a teším sa na budúce písmenká.:))

Lula18.5.2011
 

Ďakujem.
O pár minút odchádzam, ale ešte mi nedalo, aby som sa sem nepozrela. :o)
Možno budem plná dojmov z Paríža a napíšem niečo tam, alebo po príchode domov. :)

Ľubica Bystrická16.5.2011
 

Ad: Nocľah v stane - Veľmi sa mi páči predstava pásu, ako na ňom sedím a neviem, kedy si ma prídu vyzdvihnúť a keď sa za mnou zrazu natiahnu, žobroním o ďalšie kolo. A záver - posledné štyri vety - nečakané, prekvapivé prirovnanie. Možno ešte trochu popracujte s textom, aby bol záhadnejší celý a slovo vypadá nahraďte slovom vyzerá, ale inak dobré.

Ľubica Bystrická16.5.2011
 

Musím sa opraviť, tá predstava, ako sedím na páse a žobroním, sa mi nepáči, páči sa mi to prirovnanie. Urobím všetko preto, aby na kufor s mojím menom nadlho zabudli, v stane býva chladno a vlhko a hmýri sa to tam chrobákmi a...

Lula16.5.2011
 

Ďakujem Ľubica.
Opravím a viem, že s textom by som ešte mala dosť popracovať. Už mi to povedali aj niektorí ďalší čitatelia formou súkromnej správy, takže to z tej poviedky určite cítiť. Priznám sa, že som to napísala príliš spontánne, bez toho, aby som si uvedomila, že to treba aj trochu \"vyparádiť\".
Ale bola som netrpezlivá. Chcela som vedieľ aká bude reakcia. Teraz to trochu nechám odležať a vrátim sa k tomu trochu neskôr. Vtedy budem najlepšie vidieť, kde sa čo žiada. :o))

Oľga Kohútiková16.5.2011
 

Milá Lula,

veľmi dobre som sa bavila.
Pri prvej poviedke \"Štvrtý rozmer\" mi úsmev ani na chvíľu nezmizol z tváre. Krásne napísané. Máš ozajstný talent. Vďaka. To nechcem povedať, že druhá poviedka o reklamácii laku sa mi nepáčila. Naopak, opäť boduješ.
Tretiu poviedku si nechám pred spaním ako lahôdku. Verím, že bude opäť príma :-)))

Nech Ti to píše, rada budem čítať. OKLula16.5.2011
 

Ďakujem Oli za to, že ma čítaš.
Práve som zistila, že som pod Tvoj komentár priradila omylom komentár, ktorý patril Soni. Ale to nevadí. Hovoríš, že si prečítala tie prvé dve poviedky, ale práve názor na tú tretiu ma zaujíma najviac. Tak ke´d sa Ti podarí dostať sa k nej, tak napíš. Ďakujem zatiaľ.

Lula16.5.2011
 

Milá Soňa.
Poteší ma každý názor, ktorý niekto napíše pod moje dielko. Práve preto som tu uverejnila tri úplne rozdielne poviedky, aby som vedela, pri ktorej bude odozva najväčšia a samozrejme aj aká tá odozva bude.
Tá prvá poviedka 4 rozmer bola písaná sarkastiky, druhá poviedka Nič sa nedeje... bola jednoduchá, bežná, s viacmenej predpokladanou pointou a tá tretia, Nocľah v stane, tá je písaná štýlom, ktorý mi je, ako asi každej trochu citovo založenej žene najbližšia, ale je dosť romantická a ja viem, že v poslednom čase už na romantiku akosi nezostáva čas. Tak stále hľadám. Hľadám to, čo by zaujalo mňa a súčasne aj čitateľa.
Ďakujem za názor a čas venovaný poviedke.

Soňa16.5.2011
 

Mne sa to páčilo Ľubica... udrelo to presne na moju romantickú strunku, mám rada takéto čítanie. Neagresívne, zbytočne nepopretkávané vulgarizmami a násilnou erotikou. Nemôžem si pomôcť, ale veľmi ma iritujú komentáre od niektorých HAŠTERIVÝCH kvázi \"autorov\"... :)) Želám veľa šťastia a veľa pekných príbehov...

Lula16.5.2011
 

Prepáč, až teraz som si všimla, že moju reakciu k Tvojmu komentáru som omylom priradila k Olinke, ale myslím, že si rozumieme aj tak. :)

Elena E.15.5.2011
 

Lula, pripájam sa k Vasilovmu blahoželaniu.

Lula15.5.2011
 

Ďakujem Elenka.
A som veľmi poctená Tvojou návštevou v mojom miniliterárnom príbytku.:o)

Vasil15.5.2011
 

Lula, už dávno som nečítal na MT nič také prirodzene príjemné, pekné, všedné, čarovné, ľudské. Blahoželám a budem sa tešiť na pokračovanie.

Lula15.5.2011
 

Som veľmi rada, že sa Ti to páčilo, Vasil.
A čo ma teší ešte viac, že poviedky takéhoto typu sa páčia aj mužom. Vždy som si myslela, že podobný žáner v literatúre oslovuje iba ženy.
Niekedy je dobré, keď sa človek mýli.
Hlavne keď je zistenie toho omylu príjemné. :o)

Lýdia J.15.5.2011
 

Ad: Nocľah v stane

Krásne, až ma mrazilo.

P.S. preklepy:
- pristúpuje (2x) = pristupuje
- cedečiek, cedečko = cédečiek, cédečko
- vstúpuje = vstupuje
- pusti mi prosím = pusti mi, prosím
- a ona chcel = chcela
- tentokrát = tentoraz

Lula15.5.2011
 

Ďakujem, Lýdia.
Priznám sa, že mám večný problém so spojením tentokrát, tentoraz a nikdy neviem, čo je správne. A výraz CD ani vôbec neviem, či je spisovný.
Takže hneď ako to bude možné, tak to opravím.
Som rada, že sa páčilo. :o)

Lýdia J.15.5.2011
 

Výraz tentokrát nie je, iba tentoraz, často si to mýlia aj v médiách (podobne ako častokrát). A cédečko je už zavedené do slovníka (aj esemeska a pod.)
Pekné popoludnie prajem.

Elena E.9.5.2011
 

Pekne opísané.
Btw.: ten čípok je nespisovný - čapík je správne.

Lula9.5.2011
 

Tak to som naozaj nevedela, že čípok a čapík je jedno a to isté.
Ale obávam sa, že keď to opravím, tak mnoho ľudí ani nebude vedieť, o čom to vlastne píšem. Ale aj tak dík. :))

ava8.5.2011
 

Lulu,
Nič sa nedeje len tak... sa mi Páči a možno to jednoduché, obyčajné slovo odo mňa i stačí. :)))

Lula8.5.2011
 

Ďakujem Ti Avuška, že si sa zastavila.
Jednoduché Páči od Teba je pre mňa veľa. :)

Lýdia J.8.5.2011
 

Ad: Nič sa nedeje len tak...

Páčilo sa. Zdá sa, že stará pravda bola exaktne aj prakticky potvrdená - všetko sa raz vráti - tentoraz v dobrom. Ešte šťastie, že bol vyhodený lak, nie zákazníčka.:))

Lula8.5.2011
 

Kontrola zo SOI naozaj dopadla dobre.
Odvtedy si dávam veľmi dobrý pozor na niektoré určité reakcie v mojom okolí.
\"Hladkám\" aj tých, čo chcú byť moji nepriatelia. A oni nevedia pochopiť, že to jednoducho nejde. :o))

Monika Kandriková - Secentity8.5.2011
 

Ad.: Nič sa nedeje len tak.
Toto bol príbehy zo života, ktorý Ti fakt sadol. Taký aforizmus zabalený do poviedky. Chcem takých viac! Pre mňa ešte lepšie napísané ako štvrtý rozmer. (Čípok bol geniálny, vážne:D:D) Nech sa Ti darí aj ďalej.

Lula8.5.2011
 

Dík za reakciu.
Teba to oslovilo, niekoho iného možno nie. Ja mám skôr skúsenosť, že to čo je naozaj života veľmi ľudia nechcú čítať. Práve naopak, akoby v knihách a filmoch hľadali únik z reality. Takže, uvidíme. :o))

Monika Kandriková - Secentity4.5.2011
 

Aj ja som si prečítala túto poviedku. Je to celkom fajn textík, hustá, priama výpoveď, to na ňom bolo asi najlepšie. Bez strachu a bez okolkov povedané pravdy, to sa musí nechať, možno azda v mojich očiach v trošičku ošúchanom podaní. Ale niečo predsa len vytknem - tvoja postava sa správa minimálne v jednom prípade neuveriteľne, tie podväzky jednoducho neberiem :D:D, keby sa už dáma v rokoch rozhodla vybrať von v podväzkoch, určite by si ich obliekla správne. Teším sa, že sem zase skoro niečo pridáš.

Lula4.5.2011
 

Ahoj Monika.
Som rada, že si napísala. Tú otázku s tými podväzkami som čakala od samého začiatku. Opäť sa potvrdilo to, čo nám na kurze hovorila pani Markéta a síce že pravde nikto neuverí. Na celej poviedke nie je pravdivé vôbec nič, len to s tými podväzkami. Všetko ostatné je poskladané ako mozaika počutého, ale to s tými podväzkami som zažila ja osobne. :o)
Keďže som si bielizeň podobného typu kúpila doslova na \"príležitosť\", nikdy mi nenapadlo dopredu si ju vyskúšať, ako to funguje. A ja som som si to fakt obliekla tak, že to jednoducho nešlo dole podľa predstáv. Ale aspoň vidím, že si čítala pozorne, nie len tak \"ledabolo\".
Dík, že si napísala svoj názor. :o))

Lýdia J.5.5.2011
 

Lula,
ale ja som Vám tie podväzky uverila. Normálne som sa rehotala, keď som poviedku včera v noci čítala. Doslova som Vás mala pred očami, ako sa s tým mocujete. A smejem sa ešte aj teraz.:)))

zuzana šedá4.5.2011
 

a ja som stále premýšľala, koho mi to pripomína :)

Lula4.5.2011
 

A koho? :o)

Ester4.5.2011
 

Súhlasím s Dark, napísala presne to, čo cítim aj ja. Mimochodom, ja som podobným štýlom písala pred desiatimi rokmi a pevne verím, že z neho ostali už len fragmenty a že som sa posunula ďalej... Lula,tento text by sa hodil skôr na tvoj blog, je pomerne vtipný, v podstate bez chýb, ale s literatúrou nemá veľa spoločné. Toto si napísala po absolvovaní kurzu Tvorivého písania? Hmmm...ja by som polovicu textu vyhodila.

Lula4.5.2011
 

Ester, tento text je len súčasť niečoho väčšieho a napísaný bol dávno predtým, než som sa kurzu zúčastnila.
A čo sa týka štýlu, tak tento mi asi sedí zo všetkých najviac.
Nikdy som netvrdila, že to, čo píšem má nejakú literárnu hodnotu. Je to skôr na pobavenie. Keďže robím \"krčmarinu\" a pohybujem sa v nej viac ako 16 rokov, tak sa na mňa niečo nalepilo. A nebude to asi príliš umelecké.
Preto som sa ani nikdy neprihlásila do LC. Na rozdiel od iných. :o)
Ale vidím, že aj keď je to len fragment z niečoho, asi to celkom zaujalo. :o)

adam4.5.2011
 

...Lula, nechápem, čo ma spoločné to, že sa niečo na teba nalepilo z krčmariny s tým, o čom písala Ester????...ale som zvedavý na ostatné časti niečoho väčšieho:-)))

Lula4.5.2011
 

Myslím prostredie, v ktorom sa pohybujem a jazyk, ktorý denne počúvam. Je jasné, že sa to odzrkadľuje na mojom spôsobe vyjadrovania.
Keby som pracovala napr. ako učiteľka, tak by aj jazyk, ktorý som pri písaní použila tomu zodpovedal.
Toť vsjo. :o)

adam4.5.2011
 

...tak to si strela ešte slušných ľudí...:-)

DARK4.5.2011
 

Tak.

Lýdia J.4.5.2011
 

Pre Ester:

Ester, ak si podobným štýlom písala už pred desiatimi rokmi, myslím, že si mala pri ňom zostať.

Ester4.5.2011
 

Lydka, takéto texty som písala do časopisov, ktoré spomína Dark, potom som sa vypracovala na vyššiu úroveň a teraz sa snažím erotiku vsunúť len tam, kde sa žiada, nie je mojím cieľom preexponovať text zbytočne erotickými detailami, násilným humorom a takto stvárnenou živočíšnosťou.

Vasil4.5.2011
 

Pre mňa zaujímavý pohľad na svet z druhej strany. Pobavil som sa. Pekný dník.

Lula4.5.2011
 

Zaujímavé.
Keď som to písala, ani mi nenapadlo, že by to mal čítať chlap.
Ale výnimka potvrdzuje pravidlo. :o)

DARK4.5.2011
 

Keďže nie som zástancom „pitvania sa“ v intímnostiach akéhokoľvek charakteru, zvyčajne takúto literatúru /niekedy pasáže/ obchádzam, všeobecne nevyhĺadávam literatúru skĺzavajúcu k príbehom uverejneným na stránkach tušíš ktorých časopisov, tušíš zároveň, akým smerom sa budú uberať moje „pochvaly“. Práve tie do detailov opísané intímne vsuvky ma naozaj veľmi rušili,najmä ten priamočiary popis mužnosti! Ak, tak ocením skôr písanie so skrytým významom - bez zbytočných kvetnatých príkras, ale zas nie tak priamo. Aby som bola presná: na môj vkus je väčšina textu podaná veľmi jednoducho, viac by ma oslovilo a zabavilo, ak by si namiesto na začiatku spomenutá „prevísajúca koža“ napísala napríklad: „mierne nadbytočná schránka“, atď. Každý pochopí a čaro slov sa prejaví inak. Aspoň mne sa v týchto prípadoch zdá prejav čistejší a prepracovanejší. Niečo ma teda vyslovene rušilo, niečo sa mi páčilo, výsledok sú zmiešané pocity. Kvôli mne nemusíš všetko prerábať (to len ak by sa ti chcelo inak sa pohrať so slovíčkami), veď čitateľkám sa to evidentne páčilo – zaujalo ma množstvo ohlasov, tak som si prečítala najskôr tie, zvyčajne to robím naopak: prečítam, skomentujem alebo nie a potom čítam ohlasy.
Teraz si myslíš: to si si mohla nechať pre seba, ak sa ti takého články nepáčia a nemusela si to tu vypisovať! Oponujem: komentujem preto, lebo ma oslovili niektoré vcelku humorne podané situácie, fragmenty, metafory, slovné spojenia, slová, snaha o nadhľad. A ten štvrtorozmerný záver.

Lýdia J.4.5.2011
 

Ahoj, DARK,
idem oponovať. Môžeš mať pravdu, ale keby išla Lula cez umeleckú krásu, je tu riziko, že by sa mohla stať Zandeleem v sukni. A to nechcem.:)) Možno bude Lula jedinečná vo svojom štýle a ten jej sebaironizujúci sarkazmus, jednoducho, je to výborné, nič netreba prerábať.

DARK4.5.2011
 

Dá sa nájsť aj iná cesta - možno niečo medzi, či?

Lýdia J.4.5.2011
 

Dá sa, vždy. Ale ja by som v tomto prípade nehľadala. Niekedy je aj v jednoduchosti a priamočiarosti krása. A, občas môžeme tolerovať aj tú našu \"živočíšnosť\", či?

Uvidíme, čo povie Lula? Žeby ešte vyspávala? Aj nočný motýľ by už mohol byť hore.:))Lula4.5.2011
 

Lula má celý deň dosť iných povinností. Na FB sa síce objaví popri svojich dvoch denných dávkach kávy, ale je to len veľmi stručný pohľad na komentáre k niektorým statusom.
Ale k veci. Čo sa týka Dark, môžem povedať len jediné. Myslela som si, že ma už ničím nedokáže prekvapiť.
Mýlila som sa. Očakávala som, že ma rozoberie na súčiastky, že nenechá na mne ani ten podväzkový pás.
To, čo mi vytkla je podľa mňa OK. Ja sa neusilujem o písanie klasickej krásnej literatúry. Celý príbeh je skôr konzumný, je to vyňaté z niečoho väčšieho, takže to vlastne ani nie je poviedka. Možno preto ten pseudofilozofický záver.
Vyjadrovacie prostriedky som použila také, aké sa k tomuto druhu \"písačiek\" hodia. Keby som chcela byť vzletná, tak nebudem opisovať sex starnúcej ženy so zajačikom. Ak by som mala použiť iné výrazové prostriedky, jemnejšie, útlocitnejšie a pod. pripadalo by mi to dosť nevhodné. Akoby som chcela umelecky napísať poviedku o prostitútke, ktorá svojmu klientovi romanticky vyzná lásku. Jednoducho som volila bežné jazykové prostriedky, ktoré podľa mňa tomuto druhu literatúry náležia.
Takže ďakujem za reakciu a \"JEDEME DÁL\". :o))

Elena E.4.5.2011
 

Lula, veľmi príjemné hneď zrána ku káve:-), správne utrafená miera otvorenosti aj sarkazmu. Tu sa určite zastavím aj nabudúce.

Lula4.5.2011
 

Milá Elena.
Ty si asi jedna z mála, ktorá to pochopila. Text si čítala pri rannej káve. Čo to znamená? Išlo Ti o vytvorenie pohody, príprava na fušku bežného dňa. A presne o to tu ide. Nič literárne hodnotné, nič, čo by malo vyvolať v čitateľovi prudký obrat v jeho myslení a živote. Len relax a pohoda. :o)

Ľubica Bystrická4.5.2011
 

Veľmi som sa zasmiala nad rovníkom a poludníkom, nad zábradlím a zvrásneným pohorím, aj ruskí bojovníci a visiaci turista stáli zato. Pointa mi otvorila ústa, dnes ich už nezavriem, dnes píšem a to mi bude písať, keď pri každom náhodnom stretnutí sa so zrkadlom mi otvorené ústa pripomenú skutočnú podstatu krásy... Len zopár pripomienok: odseky, už-už namiesto už, už a dočerta spolu. Pekný deň prajem.

Lula4.5.2011
 

Ďakujem za reakciu.
Podľa nej súdim, že strela trafila cieľ. A o to tu ide.
Čo sa týka gramatiky, beriem všetky výhrady. Sú veci, v ktorých som doma, ale čítam hlavne literatúru faktu, takže niektoré klasické znaky beletrie mi určite unikajú, vrátane odsekov a slovíčiek typu už-už... apod.
Ale ďakujem, že si sa zastavila. :o)

zuzana šedá4.5.2011
 

super, Lula!!! veľmi sa mi páčila, predtým som nič od Teba nečítala, takže nemôžem porovnať, ale toto je fakt perfektné, teším sa na ďalšie :)

Lula4.5.2011
 

Nevadí, že si nečítala. Ja som predtým napísala všeličo a určite ešte napíšem. Som rada, keď sa ľudia bavia.
Jedinou hodnotou, ktorú môžeš nájsť v mojich \"písačkách\" je môj NADHĽAD v živote.
Všetko ostatné sa mi zdá nepodstatné.

Lýdia J.3.5.2011
 

Lula,
úžasné. Sexi rozprávočka s duchovným rozmerom. Veľkolepý návrat po Hlbinách ženskej duše, ale aj tak by ma zaujímalo ako skončí cesta do nej. A, Víla Amálka sa stratila.:))

P.S. preklepy a chybičky:
- jak zasiahnutá = ako
- ukľudním sa = upokojím sa
- hormónov , = zrušiť medzeru
- druhou. pravou = zrušiť bodku

Lula3.5.2011
 

Ďakujem za okamžitú reakciu.
Vílu Amálku som definitívne zrušila. Budem opäť Lula a preto chcem začať od piky. Táto poviedka je tiež v skutočnosti súčasť Cesty do hlbín... Začala som odznova, ale trochu inak. S humorom, s menším množstvom možno až nudných opisov.
Táto poviedka má byť len akýmsi \"výskumom\", či pokračovať, alebo nie, a keď, tak v akom štýle.
Aby som zase nenapísala 150 strán textu, ktorý čitateľku vlastne ubíja. :o)

Lýdia J.3.5.2011
 

Som veľmi rada, že prvotná Lula sa vrátila. Priznávam, Amálka mi nesedela. Nudné opisy som v Cestách do hlbín... nepostrehla, chýbal mi tam \"štvrtý\" rozmer. Na základe poviedky predpokladám, že Váš výskum skončí dobre.:) Tento štýl - sarkazmus, nadhľad, humor a schopnosť uťahovať si z vlastného \"nebotyčného\" ega, ale aj akási obyčajná ľudskosť - je vynikajúci. Teda, aspoň, pre mňa. Už sa vytešujem, že sa pozabudnete, a ja nakoniec, nájdem minimálne 150 normostrán textu.:)))

mooNy L.3.5.2011
 

Tak toto je geniálne ! Pobavila som sa ako nikdy - čo svedčí aj o pisateľských kvalitách !!! BRAVO !!!

Lula3.5.2011
 

Som rada, že ťa to pobavilo.
Práve o to mi išlo. Písať o vážnych veciach s humorom. :o)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

LULA

O mne

"COGITO ERGO SUM", ale občas aj nie. :o))

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: