IKARIKAR http://www.ikar.sk

Suchá duša, mokré lístie (Kamila Majorová)10.1.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 214, Komentáre 0

 
Suchá duša, mokré lístie
,,Nejde mi to,“ povedala som znechutene, zvraštila alabastrové čelo, odhodila papiere a položila si hlavu na stôl. Tento scenár sa opakoval už druhý týždeň. Bez akejkoľvek zmeny. Chcela som vôbec zmenu?
Pozrela som sa von oknom na rozkvitnutú čerešňu a vystrela k nej ruku. Okno lemovali biele čipkované závesy – mamine najobľúbenejšie. Ruka sa mi spočiatku trochu triasla, ale to mi vonkoncom nebránilo v tom, aby som vstala z hnedej drevenej stoličky a otvorila ho. Krv v srdci sa divoko rozprúdila, proti čomu bola moja logika úplne bezmocná. Keďže pochádzalo okno z čias Noemovej archy (aspoň tak mi to pripadalo), musela som sa poriadne zaprieť, aby som ním pohla aspoň o milimeter. Lenže tentokrát mi nestačil ani ten milimeter. Ako som tak stála a hypnotizovala útroby rozkvitnutého stromu, začala sa ma zmocňovať beznádej. Prečo som nevedela otvoriť okno? Prečo je svet tu, vnútri, taký ponurý a chladný, a vonku plný farieb a ovocia? Nedokázala som vydržať v tomto ,,žalári“ ani o minútu dlhšie. Rozbehla som sa k dverám, no i napriek tomu, že neboli zamknuté,...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Kamila Majorová

O mne

Tak sa mnou nechaj viesť. Zachránim ťa pred vyschnutím. Rastliny k životu potrebujú vlahu. Zdrojom ich energie nie sú len slnečné lúče, ale aj voda. Voda, ktorá ich oživí. Ktorá pohladí ich stonky a listy. Ak stratia vodu, stanú sa z nich suché výhonky, korene, ktoré zacítia príchuť osamelosti a dezilúzie. Keď sú už zmierené so zúfalou situáciou, vtedy sa to stane. Zaprší. Znova vyjde slnko.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: