IKARIKAR http://www.ikar.sk

Svadba pod dáždnikom (Valentína Golianová)6.1.2017
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 44, Komentáre 1

 
Prológ
Nad Londýnom sa zračí slnečný deň. V korunách stromov Hyde parku štebocú vrabce, po trávniku sa preháňajú deti, ňaháňajúce futbalovú loptu, popri jazere sa prechádzajú tínedžeri, ktorí venčia psov a na lavičkách sedia mamičky strážiace svoje deti v drahých preplnených kočíkoch. Po moste sa nemotorne vlečie žena na starom bicykli, ktorá má...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S.9.1.2017
 

Prológ je časť, ktorá má uviesť do drámy. Čím výraznejšie, tým lepšie. V tvojom nie je nič, čo by zvábilo. Nič výrazné, vymykajúce sa.
Zvoliť cudzie prostredie značí poznať ho aspoň tak, aby čitateľ textu uveril. Mnohokrát sa stáva, že dieťa/mladistvý volí anglické, asi to v jeho poňatí vyznieva zaujímavo ako to, v ktorom žije, a potom v školskom prostredí robí samé kotrmelce. Nemá potuchy o rozdieloch, všetci sa správajú ako v slovenskej škole, vyučujúceho oslovuje učiteľ/ka, všetko v jeho texte funguje ako na Slovensku. Natrafila som už aj na to, že do diela kdesi v USA autor zakomponoval hodinu slovenčiny.
Vzhľadom na tvoj vek predpokladám, že nemáš odkiaľ poznať reálie cudzieho prostredia. Neodsudzujem vopred, len upozorňujem, aby nedošlo k podobnému - vtedy je stratou času pokračovať.
Prológ obsahuje viac začiatočníckych nedostatkov, nebudem vypisovať, hlavne upozorním na \"dnes\", ktoré, netuším prečo, používa vysoké percento začiatočníkov, hoci píše o diele v minulom čase. Nič nemôže byť dnes, prípadneo teraz, keďže \"dnes\" je aktuálny deň, čas a príbeh sa stal v minulsoti.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Valentína Golianová

O mne

Ako ste si mohli všimnúť volám sa Valentína, študujem na bilingválnom gymnáziu. Vo voľnom čase sa venujem písaniu, čítaniu (najlepšie detektívky alebo dievčenské romány) a interiérovému dizajnu. Jedným z mojich cieľov v budúcnosti je vydať knihu. Čaká ma ešte dlhá cesta , ale opravením každej chyby sa posúvam krok za krokom vpred. Tak ak v mojich príbehoch nájdete štylistické alebo hocijaké iné chyby tak napíšte, budem rada.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: