IKARIKAR http://www.ikar.sk

svet ich potrebuje... (Michaela Buňáková)3.9.2010
 

4
 počet hodnotení: 5
prečítané 998, Komentáre 3

 
1. kapitola, ktorá začína to, čo všetko zmenilo
                                                    I. kapitola
 
 
 
 
Všade bol prach, ktorý jemne a ľahko stúpal ako para z rannej kávy. Miestnosť to bola na podiv veľká, väčšia ako všetky ostatné. Pretrela som si oči, aby som zachytila viac svetla, pretože prenikalo iba pomedzi ťažké oranžové závesy.
 Predo mnou stále nedočkavo kráčala Tereza. Niečo si fascinovane mrmlala popod nos, nevnímala som ju.
Regály preplnené starými knihami boli nenávratne vysoké, jediné, svetlo nimi prenikajúce, boli úzke lúče matnej, oranžovej žiary pomedzi škáry medzi knihami.
Bruškami prstov som jemne prechádzala ich rôznorodými obalmi .
Tereza zašla za nejaký roh, nevidela som ju, nepotrebovala som to. Vlastne, pocit že ju vidím ma neuspokojuje. Vôbec. A v hlbšom zmysle by som ju ani neuvidela, viac-menej bola tma, taká, že som nevedela...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Miška20.9.2010
 

ďakujem pekne... jasné, že môžeš tykať. a môžem aj ja tebe? len tak medzi rečou... :)samozrejme, že je to trošku nezrozumiteľné a treba to prepísať, ale toto je iba viac-menej skeč,.. snáď to raz dopíšem na lepšiu úroveň, ale ďakujem za chválu aj hanu, vážim si to.. a aj ja mám fenku psíka...:)

Dandelion. 16.9.2010
 

Ahoj Michaela. Verím, že Ti nebude vadiť ak Ti budem tykať, ale môžem Ti pokojne aj vykať. Tvoja próza sa mi páči oveľa viac než Tvoje básnenie. Aj keď som nedočítala do konca, ale nie z nezáujmu, len z nedostatku času. Môj pocit z Tvojho písanie, napriem mnohým a mnohým vetám, ktoré by som napísala inak, je taký, že píšeš lepšie než oveľa starší autori, ktorých som tu na MT čítala. A na nezmyselné slovné spojenia a iné chyby prídeš pravdepodobne časom sama. Potenciál na to máš. S písaním si začala skoro a máš čas zlepšovať sa. A že raz budeš fakt dobrá, o tom nepochybujem.

Dandelion16.9.2010
 

Prepáč Michaela tie zahanbujúce preklepy, ale veľmi som sa ponáhľala. To pochopiteľne nie je originálnou výhovorkou, ale môj malý psík sa rozhodol, že práve teraz je najvhodnejší čas na to, aby dostal (dostala, je to fenka) svoju každodennú odmenu, zahryzla sa mi do šiat a celý čas čo som Ti písala ma ťahala do kuchyne a kňučala pri tom ako keby jej išlo o život. Ešte raz prepáč.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Michaela Buňáková

nedá sa písať o sebe, lebo človek sa stále mení, menia ho zážitky, spomienky a myšlienky. nedá sa písať o sebe, pretože nikdy nedokážeš myslieť na to isté, rastieš, starneš, múdrieš a zabúdaš. áno, mám 14 rokov, a viem, že vek je v tvorbe dôležitý, lebo s
O mne

nedá sa písať o sebe, lebo človek sa stále mení, menia ho zážitky, spomienky a myšlienky. nedá sa písať o sebe, pretože nikdy nedokážeš myslieť na to isté, rastieš, starneš, múdrieš a zabúdaš. áno, mám 16 rokov, a viem, že vek je v tvorbe dôležitý, lebo starší autori majú rešpekt a skúsenosti, no aj my mladí ich musíme nejako nadobudnúť, a preto tvoríme, preto sme tu.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: