IKARIKAR http://www.ikar.sk

Svetielko nádeje - poviedka o starčekovi z majáku (Monika Jendrálová)29.1.2020
 

4
 počet hodnotení: 3
prečítané 16, Komentáre 1

 
Starček z majáku
 
Z diaľky som zazrela svetielko, ktoré v tme jasne svietilo na všetky svetové strany. Cesta predo mnou sa zdala nekonečná, nohy mi oťažievali pri každom kroku, no rozhodla som sa dôjsť až priamo ku vyžarujúcemu svetielku.  Keď som sa blížila k oceánu, šum mora bolo počuť čoraz jasnejšie, zbadala som v diaľke veľký tmavý stĺp a na jeho vrchu svetielko. Oslepovalo mi zrak, preto som sa musela dostať bližšie, kedy mi nesvietilo rovno do očí.
Tam stál nádherný majestát. Bol to pásikavý bielo-červený vysoký maják. Že ma to skôr nenapadlo. Dovtedy som však žiaden maják naživo nevidela, na tomto mieste som bola prvýkrát a ozaj som nečakala, že nejaký maják v týchto končinách nájdem. Okolo bola iba pláž, more sa vlnilo, obloha bola tmavá a aj stromy v pozadí vyzerali strašidelne. Po mesiačiku nebolo ani stopy, zato počasie malo svoje plány. Bola som pár krokov od majáku, keď začalo pršať.
Keďže okolo nebolo miesto, kde by som sa mohla pred dažďom skryť, blízky lesík určite nebol tým správnym miestom na schovanie sa a dáždnik som nemala, tak som zamierila smerom...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Slavomír Suja7.3.2020
 

Je to krásna poviedka. Nemám slov proste. Dávam päť hviezdičiek 😀

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Monika Jendrálová

IMG_20171004_224206.jpg
O mne

Volám sa Monika Jendrálová. Rada píšem básne o živote a o láske. V mojich básňach sa nachádzajú moje zážitky, pocity, spomienky i myšlienky. Občas píšem i príbehy, ktoré ma napadnú v mojom myšlienkovom svete. Rada skúšam nové veci a mám rada dobrodružstvá.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: