IKARIKAR http://www.ikar.sk

Svetlo v mojej temnote (Kristína Lobotková)15.2.2017
 

3
 počet hodnotení: 1
prečítané 75, Komentáre 4

 
Po nekonečne dlhých minútach nečinného sedenia sa vlaková súprava konečne pohla. Trochu ňou myklo, ale zrak ani napriek tomu neodtrhla od zaroseného skla. Prstom si na ňom vytvárala zaujímavé obrazce. Vonku vytrvalo lialo. Pri predstave, že by teraz mala niekde moknúť, ju striaslo. Vo vagóne okrem nej nikto nebol, čo jej len vyhovovalo. Mohla nechať voľnosť svojej fantázii, ktorá bola naozaj pestrá a neustále pracovala. Nina bola večný rojko. Už odmalička ste ju mohli spoznať vďaka okuliarom, ktoré mala večne na nose a knihám, ktoré milovala. Bola tichej povahy, ničím nevynikala, iba ak maľovaním a hraním na klavíri. To boli jej najväčšie koníčky. Nikdy by sa ich nevzdala. Práve v momente, keď chcela pokračovať vo svojich úvahách, vlak zastavil na ďalšej stanici. Chvíľu mlčky hľadela na dvere, ale keď sa nič nedialo, zrak znova uprela na okno. V tej chvíli sa dvere otvorili. Dnu sa nahrnulo asi päť chlapcov, približne v jej veku. Hlasno sa smiali a o niečom veselo diskutovali. Len jeden z nich vyzeral naštvane. Gaštanové vlasy mal nakrátko ostrihané a občas si do n...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Max24.2.2017
 

Kristína, prečítal so si začiatok . Čo z tohto bude? Uvidíme. Je to cítiť, že si odmalička písala. Aj ja som tak kedysi začínal. Bavíš ma! Dobre sa to číta, má to dynamiku, text prezentuje Tvoj pohľad na súčasnú dobu. Trochu ma ruší-podľa mňa zbytočná vsuvka typu: Po tomto opise si určite viete predstaviť...atď. Vyhodil by som to. Ale nezabúdaj Kristína, ja som iba čitateľ. A vrátim sa sem znovu. Nech sa Ti darí.

Kristína Lobotková24.2.2017
 

Ahoj! Ďakujem krásne za takú pozitívnu odozvu, veľmi ma to teší. Až teraz som si uvedomila, že môžem pridať 10 častí a ja mám toho rozhodne viac ako je len 10 častí. Budem to musieť nejako vymyslieť. Každopádne dúfam, že ťa to baviť neprestane.

Ellen Olenska22.2.2017
 

Toto je len začiatok? Bude z toho román? Vidím síce štylistické chyby, ale text zaujal. Chcela si asi konfrontovať mladého človeka, ktorý sa teší domov, váži si rodičov a zaujíma sa o rôzne veci, čiže v dnešnej dobe nie častý zjav - s bezduchou mládežou. V tom prípade mi chýba ostrejšia konfrontácia vo vlaku - vulgárne poznámky, krátky dialóg, ktorým by si naznačila viac rozdiel medzi hĺbavou Ninou a povrchnými chalanmi.
Ale možno máš iný zámer, tak ma ber s rezervou.

Kristína Lobotková22.2.2017
 

Áno, je to len začiatok. Nemám veľa skúseností s publikovaním a teda ani s odozvou od niekoho, kto ma nepozná a teda nie je vôbec zainteresovaný, o to viac si to vážim. Beriem pozitívne vašu kritiku a ďakujem vám za to, že ste si to prečítali.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Kristína Lobotková

O mne

Dievča, ktoré žije vo svojej vlastnej realite. Už odmalička píšem vlastnú tvorbu, zo začiatku príbehy pre deti, postupne ako som rástla, ma čoraz viac zaujímajú romány pre tínedžerov. Asi práve preto, že sama mám šestnásť rokov a často sa vžijem do role hlavnej hrdinky. Nie som si istá, či moja tvorba je natoľko dobrá, aby niekoho zaujala, avšak rada by som vedela názor iných ľudí. Za každé jedno prečítanie veľmi pekne ďakujem.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: