IKARIKAR http://www.ikar.sk

Svetlo v tme (Mária Kalincová)7.9.2018
 

3
 počet hodnotení: 1
prečítané 43, Komentáre 0

 

Bolo to ako v zlom sne. Prežíval som najhoršiu nočnú moru. Jazda autom k Emiliným rodičom, jeleň na ceste, silný náraz do stromu. Šok a prázdny pohľad mojej milovanej Emily. Potom už len tma a neznesiteľná bolesť.
Vznášal som sa v akomsi polosne, akoby v inej dimenzii. Moje telo akoby ani nebolo moje, vôbec ma neposlúchalo a ja som sa nedokázal ani pohnúť. Mal som chuť kričať, ale nešlo to. Moje zmysly opäť zastrela tma.
Prebudila ma krutá bolesť v nohe a neznesiteľné trešťanie v hlave. Keď sa mi po dlhom snažení konečne podarilo otvoriť oči, nechápavo som zažmurkal. Ležal som v posteli v malej, bielej, sterilnej a stroho zariadenej miestnosti plnej prístrojov. Och, to znamená, že... Nie! V tej chvíli mi naplno došla vážnosť situácie. Nič z toho nebol sen, ako som si naivne myslel. Ani nočná mora. Toto bola krutá realita. Spomienky sa mi vrátili v plnej sile.
 
Z autorádia sa ozývala príjemná hudba. Emily vedľa mňa si potichu pospevovala. Jednu ruku mala položenú na mojom kolene, druhou si hladila bruško.
„Ako sa cítiš?" opýtal som sa a usmial sa na ňu.
„Faj...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Mária Kalincová

O mne

Od detstva milujem knihy. Písanie je pre mňa oslobodenie, terapia, únik z reality. Do svojich príbehov vkladám kus seba samej.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: