IKARIKAR http://www.ikar.sk

Svetlo z hviezd (Michal Hosťovecký)30.10.2016
 

4
 počet hodnotení: 6
prečítané 166, Komentáre 12

 
Svetlo z hviezd
Lepšiu noc si Filip nemohol želať.
Večerná predpoveď počasia sľubovala minimálnu oblačnosť, bezvetrie a augustové teploty. Ideálne podmienky pre fotenie nočnej oblohy. Perzeidy dnes dosahovali svoj vrchol, bol odhodlaný zostať vonku až do rána, aby získal čo najviac dobrých snímok.
Začínal víkend a hlava ho nebolela, takže lepšiu náladu nemal už niekoľko týždňov.
Dal si neskorú večeru, vypil dve silné kávy, a naposledy skontroloval techniku. Batéria bola nabitá, prázdne pamäťové karty už čakali na nový materiál. Všetko bolo pripravené, a tak naložil vybavenie do starého Fiatu a vycúval z plného parkoviska.
Hodiny na autorádiu zobrazovali niečo po polnoci, keď sa prepletal centrom mesta. Mesiac už zapadol a mimo osvetlených ulíc bude obloha nádherná ako vždy. Nedokázal ovládnuť vzrušenie z nočného výletu, naladil obľúbené rádio, a zanedlho si pospevoval a bubnoval prstami po volante v rytme obľúbených rockových hitov.
Cez otvorené okno mu do tváre fúkal teplý letný vzduch, užíval si jazdu, ako už dávno nie.
Keď za sebou nechal labyrint križovat...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

p.balam6.12.2016
 

Ako tu začínajúci prispievateľ som si nechal poradiť v tom, aby som sa zapojil do diskusií. Dal som si ale predsavzatie, že budem komentovať iba to, čo dokážem pochváliť, necítim sa oprávnený niekoho kritizovať a opravovať. A tu pri tejto poviedke chvalabohu nemám problém chváliť. Skrátka Veľké plus ...A zážitok z čítania netreba už viac rozpisovať a komentovať ...

Michal6.12.2016
 

Ďakujem:) Neboj sa kritizovať, je pravda, že kritika sa niekedy ťažko počúva, ale nemusíš byť skúsený spisovateľ, aby si mohol povedať, čo sa ti na knihe / poviedke páči a čo nie, rovnako ako nemusíš byť režisér, aby si mohol posúdiť či bol film nudný, alebo ťa bavil ;) Ale chápem ťa, tiež radšej chválim ako kritizujem.

Eva1.11.2016
 

Zaujímavé, dobre sa to čítalo a všetkému som porozumela. Ak v poviedke boli aj nejaké chybičky, tak som nemala čas si ich všímať a ani ma nevyrušovali, pretože som bola ponorená do príbehu, obsahu, deja. Fakt dobré. Páčilo sa mi to za 5

mooNy L.1.11.2016
 

možno je pointa v tom, že ničomu sa nedá vyhnúť, lebo hoc by sa nám to aj dočasne podarilo, nakoniec nás to dobehne a navyše, to pre nás môže byť tým najlepším riešením, aj keď to dokážeme pochopiť až s odstupom času = prijímať veci ako prichádzajú a zmieriť sa s nimi, lebo, ak sa nezmierime teraz, budeme sa musieť neskôr (tak, či tak...)

je to veľmi pekná práca
krásne popoludnie

Michal1.11.2016
 

To je pekne vyjadrená myšlienka. Ak by sa Filipovi podarilo toho muža zraziť hneď na prvý pokus, zabránil by prepadnutiu, ale nikdy by sa nedozvedel, že to malo nejaký hlbší účel. Až vďaka jeho stretnutiu s nadprirodzenom dokázal pochopiť a porovnať dopady rozdielnych udalostí. Teší ma, že sa ti to páčilo :)

otázka1.11.2016
 

pointa je vlastne v čom?

Michal1.11.2016
 

Ahoj, nerozumiem celkom čo máš na mysli. Narážaš na ten záver, alebo sa ti nezdajú udalosti v texte dosť vyjasnené?

otázka1.11.2016
 

hlavne pointa, záver, prekvapivý, alebo čo to chcelo byť. možno dobrá poviedka, len mne niečo ušlo. stačí pár vetami, o čom bolo a hlavne jednou vetou vyústenie, pointa, prekvapivý záver. dik.

Michal1.11.2016
 

No ten záver som niekoľkokrát prepisoval a stále s ním nie som na 100% spokojný. Z dialógu na benzínovej pumpe by malo vyplývať, že vďaka autonehode Filip zabránil ozbrojenému prepadnutiu, ktoré mohlo skončiť tragicky. Vyjasnenie je tak postavené na jeho rozhovore s predavačkou, po ktorom Filip pochopil, prečo ho svetlá vrátili v čase späť, aby tomu zabránil.

Michal1.11.2016
 

Ďakujem za hodnotenie :)

Duch31.10.2016
 

perfektné. Neviem, čo by som mal ešte k tomu povedať...

zuzana31.10.2016
 

Podľa mňa vysoká úroveň. 5*

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Michal Hosťovecký

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: