IKARIKAR http://www.ikar.sk

Svetlo z tmy (opravená verzia) (Mária Pátková)20.5.2010
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 445, Komentáre 0

 
Začiatok
prológ
Po lesnej ceste sa ponáhľal osamelý mladík. Mieril do vysokej veže na úpätí hory a poháňal ho strach. Strach taký nepríjemný a nechcený, strach, ktorý nikto nemá rád. Strach zo straty milovanej osoby. Len pred pár hodinami mu doručili list obsahujúci jedno jediné slovo: Umieram. List prišiel od otca, ktorý bol uznávaný veštec a prorok. Takže teraz bol Ben na ceste domov.
Keď dorazil, sluha mu otvoril dvere a hneď sa vydal po schodoch do veže, do tej veže, v ktorej sa napočúval toľkých rozprávok o Tempee a jej obyvateľoch. O tom, že raz príde niekto, kto bude iný ako ostatní. Až teraz si poriadne uvedomil, čo preňho tieto príbehy znamenajú, že mu budú navždy pripomínať otca.
Vstúpil do izby, ktorú osvetľovalo len matné svetlo sviečky a prvé čo si všimol bola posteľ v strede miestnosti. Na červenej prikrývke ležalo schúlené telo, ktoré ani zďaleka nepripomínalo toho silného, statného muža, ktorý všade hlásal zvesti o krajine Tempea. Spočiatku ani Ben neveril, že by niečo také mohlo existova...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Mária Pátková

DSCF0539.JPG
O mne

Až keď zhasne posledná hviezda,
až potom nastane úplná tma.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: