IKARIKAR http://www.ikar.sk

Svetlo (Filip Bago)14.4.2019
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 21, Komentáre 0

 

Svetlo
Zafúkal silný vietor, ktorý pohol vetvami stromov. Zhodil tým niekoľko desiatok listov zafarbených jasnými odtieňmi oranžovej a žltej, jav tak príznačný pre toto ročné obdobie. Podľa svetla mohol byť tak podvečer.
Poobzeral sa okolo seba. „Kde to som?“ pomyslel si. Stál na rozbitom chodníku, ktorý smeroval ku stromom nasadeným obďaleč vedľa seba. Po jednej strane cestičky sa tiahla betónová stena. V jej závetrí, ukrývajúc sa pred nepríjemným živlom, sedel schúlený starý muž. Podišiel bližšie k nemu. Bezdomovec mal špinavú, zarmútenú tvár, v jeho očiach sa leskol smútok. Roztrasenou rukou od zimy si prešiel po dlhej sivej brade zababranej špinou.
Zakrútil si bradu okolo prstu. A schuti sa zasmial ako to vedel len on. Oheň z krbu ho osvetľoval jemným, hrejivým svetlom, ktoré sa odrážalo od napätých očí detí porozsádzaných na dekách okolo neho. Za oknom zapišťal studený vietor, ktorý bol predzvesťou prichádzajúcej zimy. Sedel na deke hneď pod oknom. Prisunul sa bližšie, aby lepšie počul jeden z napínavých príbehov, ktoré im dedko vyprával každý večer.
„Dobre, do...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Filip Bago

O mne

Som študentom masmediálnej komunikácie v Trnave, a občas napíšem nejakú tú poviedku, Rozhodol som sa, že by som teraz a určite aj v budúcnosti mohol nejaké zverejniť.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: