IKARIKAR http://www.ikar.sk

Tá Kňiha (Ten)31.1.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 178, Komentáre 1

 
Čast 1.
 
Bolo to prvý krát od jej smrti čo prišiel do domu ktorý po nej zdedil , zo svojom starou mamou síce nikdy nemal najlepší vzťah , veľmi často sa hádali no napriek tomu ju mal rad , uplynuli už dva týždne čo sa odvážil prísť , bol príjemný letný deň , čo sa tyká domu , tak bol to veľký dom ktorý svojou pochmúrnosťou skvele zapadal do dnes už poloprázdnej dediny ,bol to posledný dom na kopci na ktorej bola dedina , a pod nim boli už len samé prázdne domy na predaj, nad domom sa ešte týčila zrúcanina starého kostola ktorý občas do dediny prilákal dajakých tých turistov .
Jakub vstúpil do dvora , plánoval tu stráviť víkend v pokoji ďaleko od ruchu veľkomesta , ďaleko od každého .
Cez dvor viedla betónová cestička okolo ktorej bol biely štrk , bolo vidno že si niekto dal záležať nad tým aby bol dvor poctivo udržiavaný .
Pri vstupe do domu sa ho zmocnil divný pocit , všetko tam vyzeralo presne tak ako keď tam bol naposledy , ako keby tam jeho stará mama stále žila a starala sa o poriadok . Schody vedúce hore do predizby boli pokryté kobercom , ktoré viedli až do s...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Nadalan4.2.2014
 

Ahoj, potešilo ma, že sa tu objavil horor, ale... Po prvej vete som otvorila Word a zaznamenávala si chyby. Po chvíli som prestala aj s tým a uvádzam len zopár:

- Čiarky sú nesprávne umiestnené.
- Pred čiarku sa medzera nepíše. Ani pred bodku.
- Vety sú neprirodzene dlhé. Ruší to pri čítaní.
- Záležať nad tým (záležať na tom)
- Niektorým slovám chýba diakritika
- Iné slová sa objavujú za sebou, napr. „k k“
- ...naposledy otvorila oči, vedela len, že je v blízkosti kostola, pri ktorom naposledy zavrela oči... (dvakrát oči za sebou plus dovolila som si správne doplniť čiarky)
- Odporúčam využívať kontrolu gramatiky vo Worde. Word navyše zbytočné medzery pred bodkami automaticky opraví, ak je správne nastavený
- ... tá kniha bola niečím špeciálna, nevedel povedať čím... táto veta čitateľa ničím neobohatí, len o to, že hlavný hrdina nič nevie, jeho motivácia je neznáma, nemá sa s čím stotožniť.
- ... na dvore automatické svetlo. Automaticky sa postavil... (dvakrát po sebe slovo „automaticky“)
- ... nahovárať, to je iba náhoda, musí to byť náhoda, aj keď niečo mu vravelo, že to náhoda neje (jednak „náhoda nie je“ a jednak sa tam slovo „náhoda“ vyskytuje trikrát po sebe, čiarky sú umiestnené zle, veta by mala byť oddelená bodkou...)
- ... obzerať do každej strany miestnosti (nešťastná veta, lepšie by bolo, oberať sa po miestnosti)

Tu končím. Viac vypisovať nejdem. Prosím, otvor si knihu, akúkoľvek - recepty, rozprávky, noviny, časopis, román... a pozri si, ako sa píšu čiarky a bodky. Takto píše niekto, kto nečíta. Ale zase na druhej strane... páči sa mi, že si sa pustil do písania. Nájdi si nejakého beta readera. Mamu, babičku, kamošku, kamoša, hocikoho, kto rád číta. Mohol by ti pomôcť.

PS: Dúfam, že nadpis je zámerne napísaný s chybou.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Ten

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: