IKARIKAR http://www.ikar.sk

Tábor (NatQa)25.6.2014
 

2
 počet hodnotení: 8
prečítané 566, Komentáre 6

 
Lov
1.kapitola – Lov
Ukazoval sa pekný deň. Na oblohe nebol ani obláčik a všade okolo vládli pokoj a ticho. Bolo počuť len spev vtákov, ktorí usilovne zháňali potravu. Keďže v noci pršalo, nebolo to až také ťažké ako inokedy. Chrobákov sa všade hemžilo viac než bolo treba. Okrem vtákov si vyšli po potravu aj lesné zvery. Slnečné lúče ich prebrali zo spánku a usadili sa na kvapkách rosy. Aj rastliny sa pomaly začali preberať. Les ožíval.
Arana ležala pod jedným zo stromov pri čistinke, kde zvery často chodili zháňať potravu. Zo strmého kopca mali dobrý rozhľad na okolie. Okamžite by zbadali útočníka, čo by im zabezpečilo rýchly a bezpečný únik.
Šuch. Arana zachytila pohyb neďaleko od seba. Ležala bez pohnutia. Takmer ani nedýchala. Oči mala otvorené. Za tie roky sa naučila, že takto zver ľahšie oklame. Okrem toho, to malo aj inú výhodu. Mohla ju vidieť.
Šuch. Tento krát sa to ozvalo bližšie. Zver postupovala k nej.
Šuch. Arana ani len nežmurkla. Vedela, že na to, aby sa zver k nej dostala dostatočne blízko, musí pôsobiť čo najpresvedčivejšie. ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

NatQa14.1.2015
 

Milí mamtalenťáci, ktorí ste čítali moju knihu,
chcem sa vám poďakovať za váš obetovaný čas môjmu rukopisu. Dúfam, že sa vám páčil. Kniha Tábor skončila a veľmi rada by som sa pustila na písanie niečoho nového, ale, nanešťastie, nemám vôbec čas. Takže, ak sa tu niekedy objaví nejaký môj príspevok, nebude to tak skoro. Ale možno sa nájde trochu času, papier a pero. Človek nikdy nevie ... :)

GlooMy3.9.2014
 

Ahoj :)
zaujal ma tvoj príbeh, istým spôsobom ma,... fasinuje :) Aj ja píšem a ten tvoj štýl písania sa mi páči viac, takže je sa čo učiť. Vážne pekné :)

NatQa3.9.2014
 

Ahoj GlooMy :)
ďakujem ti za také pozitívne hodnotenie :) až mi vylepšilo zvyšok nie veľmi príjemného dňa :) čítala som si tvoje dielo, ty sa chceš niečo učiť odo mňa? podľa mňa to píšeš dosť dobre, páči sa mi, ako si na začiatku trochu prezradila a ďalej je to také nové a postava si nič nepamätá, takéto knihy ma vždy zaujmú a rada sa k nim vraciam, aby som sa dozvedela viac :)

NatQa14.7.2014
 

Ahoj čitatelia,
chcem vám oznámiť, že som zmenila pár detailov v prvej kapitole. :)

Felis Catus1.7.2014
 

Ahoj NatQa,

prečítala som prvú časť, celkom dobre napísané, občas chybička, opakovanie slov a pod. Ale to by nevadilo. Skôr mi nie je jasné, k akému živočíšnemu druhu hrdinka patrí. Totiž, vieš koľko asi tak váži vlk? Alebo jeleň? Nebolo vôbec ťažké to zistiť: vlk 30-80 kg, jeleň 100-500 kg, podľa druhu a pohlavia. Aj na tej dolnej hranici by to mal problém odvliecť aj dospelý chlap, nieto dievča.

NatQa2.7.2014
 

Ahoj Felis Catus,
ďakujem za pripomienku :)hoci hrdinka je \"ľudský stroj\" (+-15 rokov každodenného tréningu), je pravda, že takýto náklad by nemusela zvládnuť. Pri písaní som nejako zanedbala hmotnosť zvierat. Hneď to idem opraviť :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

NatQa

abcd.png
O mne

Som dievča, ktoré už od malička má záľubu v knihách. Najprv som ich čítala a tešila sa z ich. Neskôr som ich začala sama tvoriť. Zapáčilo sa mi to a teraz ma to ťahá stále viac a viac. Mám veľké sny, ktoré ako úprimne dúfam, sa splnia a potešia nielen mňa, ale aj veľa ľudí z celého sveta.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: