IKARIKAR http://www.ikar.sk

Tajomný les (av)12.10.2009
 

4
 počet hodnotení: 27
prečítané 378, Komentáre 16

 

Čarodejnica Búrka
V diaľke zadunel hrom. Smiech víl, poletujúcich medzi motýľmi po rozkvitnutej lúke, zamĺkol. Pozreli na oblohu a s naširoko otvorenými očami, hľadeli na čiernu hradbu mrakov, hrnúcu sa nad les. Vrava, vtáčí spev, ťukanie ďatľa v diaľke... Všetko náhle stíchlo.
Ťažké čierne mraky, preplnené vodou, sa prelievali jeden cez druhý, ako gigantické periny obrov, žijúcich v nebeských výšavách. Silné elektrické výboje sa ako zlaté nite kľukatili a strapkali po tmavej oblohe a trieštili a spaľovali všetko, čoho sa dotkli, prinášajúc rachot, skazu a strach.
A potom prišla voda. Liala sa v prudkých vodopádoch, či hustých prívaloch, až ju nestačili pohltiť lesné potoky ani riečka, zbierajúca vodu z neďalekých hôr. Nevinné potôčiky sa menili na prudké riavy, vylievali sa z korýt a voda brala so sebou všetko, čo jej prišlo do cesty.
A dážď neustával. Husté prívaly vody celé dni a noci sužovali stromy, kríky a zvieratá, ale aj škriatkov, a víly, ktorí tam od nepamäti žili. Malé lúčky mizli pod kalužami vody, korene stromov sa topili v blate a zvieratá opúšťali svoje zaliate no...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

RF2.3.2010
 

Uryvok, ktory som si precital ma zaujal. Predstavivost autorky je \"nakazliva\" a podrobne opisuje ako dej, tak postavicky a sceneriu. Je to dokonale, stal som na chvilu sucatou deja. Drzim palce. A ako sa to skonci :-)

av25.2.2010
 

Vďaka Lula za pochvalu.
Mám pocit, že pre čitateľov od 8 do 12 je toho málo. Dokonca aj keď porovnáš množstvo príspevkov na tomto portály, zistíš, že sú tu väčšinou príspevky pre tých najmenších, a potom už pre väčších /14 a hore/. A práve vo veku 8 - 12 sa rozhoduje, či bude dotyčný počas života čítať alebo nie /viem to z vlastných skúseností - synov som k čítaniu priviedla vyhľadávaním práve podobných rozprávok, ktorých som vtedy pociťovala zúfalý deficit/.

Lula24.2.2010
 

Ahoj av.
Po prečítaní Tvojej rozprávočky mám zvláštny pocit. Čítala sa veľmi ľahulinko, páčil sa mi jazyk, štýl, prirovnania... Len rozmýšľam, že keď sa to tak veľmi páči mne,(48), ako to budú vnímať tí, ktorým je to určené, teda deti. Škoda, že neviem ako to s tými škriatkami dopadne. Vo mne vyvolala Tvoja rozprávočka silný pocit, ktorý ma núti zamyslieť sa nad určitými vecami, ale neviem, či to ten malý čitateľ tiež pochopí. (Napríklad ten opis, čo je vlastne domov, sa mi zdá nádherný, ale viac vhodný pre zrelšieho čitateľa). Nerozmýšľala si nad tým, že by si lepšie využila Tvoj štýl písania v tvorbe pre dospelých?

av15.2.2010
 

Ava aj Oľga, ďakujem za komentáre a teší ma, že sa vám rozprávka páči. Na stránke je už aj ďaľšia rozprávka /Zlomené šípy/a tú dám celú.
Pozdravuje av.

ava9.2.2010
 

Ahoj, Av, je to veľmi chutnučká rozprávka, páčila sa mi. Ľahulinko sa čítala.:-)

Oľga Kohútiková3.2.2010
 

av, veľmi pekné. Keď som bola malá, najrašej som čítala o škriatkoch. Už som \"trochu\" väčšia a rada by som si tento príbeh dočítala v knižke. Určite si poznačím autora. Krásne. Želám tento kúsok uložiť do peknej knižky. OK

av19.1.2010
 

Maximilian a Vlasta, ďakujem za povzbudivé komentáre. Určite sem ešte niečo pridám, len sa musím prinútiť trošku zabojovať s počítačom. Stále to odsúvam.
Pozdravuje av

Lipárová Vlasta18.1.2010
 

Páči sa mi.Pokračujte..

Maximilian13.1.2010
 

Veľmi veľká škoda že nepridáš ďalšie kúsky príbehu. Rád by som si ich prečítal. Je to napísané dobre. Ľahko sa to číta. A je to veľmi zaujímavé.

av20.11.2009
 

depeš, rada si tvoje rozprávky prečítam, len ich musíš niekde uverejniť.

depeš19.11.2009
 

je to hroznééé blé nus fuj.....steba nikdy nič nebude ja mam krajsie rozpravky telá

Johny10.1.2010
 

Depeš nauč sa najprv písať. O pravopise ani nehovorím.

av6.11.2009
 

Ďakujem za milé komentáre. Nie som zástancom čítania na obrazovke /aj oči sa kazia/, a preto sem nedám dokončenie. Všetkým, ktorých som tým sklamala, sa ospravedlňujem. Mám však vysoké ambície a tak sa tá rozprávka možno raz objaví v nejakej knihe alebo časopise. Pod skratkou A.R.M.

Marek J. Kolcun24.10.2009
 

Pridávam sa ku komentárom Bašky a Julky. Je to dobré, pre mladšie ročníky ako stvorené ale zbavil by som sa hlavne presných jednotiek, tie do rozprávok nepasujú. Alebo ak ich chceš nechať tak navrhujem zameniť ich za nejaké u nás menej okúkané, "galóny vody" napríklad. Úryvok ako celok sa mi ale celkom pozdáva a publikum si istotne nájde. Len tak ďalej.

Júlia17.10.2009
 

Škoda, že si to nemôžem prečítať ďalej. Zatiahlo ma to do čarovného sveta, prinieslo napätie skoro ako v detektívke. Miestami nadmieru prívlastkov, vyhodiť fyzikálne jednotky. Inak veľmi pekné.

Baška14.10.2009
 

Je to vynikajúco napísané. Kvalita textu však ďaleko prevyšuje jeho obsah. Potrebuje to nápad, ale verím, že príde. Pokladám to za veľmi vydarené dielko.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

av

O mne

Venujem sa rozprávkam a poviedkam pre deti.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: