IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Tajomstvá minulosti (Soňa Glendová-Kysucká)9.11.2009
 

Hodnotenie vydavateľstva:

Za pozitívum považujem skutočnosť, že autorka vie o čom píše. Má dobre zmapované dejové situácie, tak isto psychologické rozbroje medzi hrdinami....
(Celé hodnotenie nájdete v sekcii Hodnotenia)

BORIS BRENDZA, šéfredaktor Dotykov

BORIS BRENDZA, šéfredaktor Dotykov

Pre Soňu Glendovú román nie je umením postupovať k cieľu najkratšou cestou, čo samo o sebe nie je zlé. Horšie je, že autorka sa na tejto ceste zdržiava aj z dôvodov, ktoré viac súvisia s ňou, ako s autorkou, než s románom samotným.
(Celé hodnotenia nájdete v sekcii Hodnotenia)

MARIÁN LEŠKO, porotca LC MT

4
 počet hodnotení: 761
prečítané 11254, Komentáre 167

 


ANOTÁCIA
Hlavná hrdinka Sofia sa v jeden deň bude musieť vyrovnať s tým, že jej strýko predal dom po jej milovaných starých rodičoch a k tomu si nečakane vypočuje rozhovor, vďaka ktorému sa dozvie, že je votrelec. To znamená, že v skutočnosti nepatrí do rodiny v ktorej vyrastala. Táto informácia ju prevalcuje, ako rozbehnutý rýchlik. V ten deň sama sebe sľúbi, že svoj pôvod vypátra. Do života jej však vstupuje osudová láska a tá zamestná jej srdce, myseľ aj telo. Ale tak ako to v živote chodí, minulosť ju skôr či neskôr dohoní. Život jej pripraví mnoho prekážok a ťažkých životných skúšok, vďaka ktorým sa dostane k záhadnej starej liečiteľke, ktorá jej porozpráva všetko o jej pôvode a minulosti. Až po odhalení všetkých rodinných tajomstiev pochopí, prečo sa jej život uberá smerom, ktorý pre ňu nie je vždy ľahký a pochopiteľný. A tiež konečne pochopí zmysel strašidelného sna, ktorý ju prenasleduje ako nočná mora. Na tejto ceste ju bude sprevádzať mnoho priateľov, ale aj nepriateľov. Sofia sa aj napriek pádom a kopancom dostane do svojho cieľa a s úsmevom na tvári skonštatuje, že živ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Tanita12.2.2011
 

noo... mne sa to veľmi páčilo. naozaj super no naozaj ma dojala smrť Adama a jeho príbeh, nezvyčajný, som pokladala za niečo nové a zaujímavé. ale po pravde som nečakala, že to tak dopadne. :D

Soňa G.9.3.2011
 

Tanita ďakujem :)

Bianca2.9.2010
 

Dobry den,to som ja bianca co som vam pisala ze sa posnazim o nejaky suvisli text.Podarilo sa mi nieco zostrojit a chcela by som vam to poslat,a rada by som pocula vas nazor..:)Na aky email by som vam to mohla poslat?

Soňa Glendová-K.11.9.2010
 

Ahoj Bianca, prepáč, už sem takme nechodím...môžeš mi svoj príspevok poslať na mail:sglendova@gmail.com

Lýdia17.5.2010
 

Vážená pani autorka,
po prečítaní súčasného hodnotenia Vášho románu Tajomstvá minulosti mi nedá, aby som Vám nevyjadrila svoju plnú podporu. Neviem, čo chce pán Leško dosiahnuť. Mimoriadne sa mi nepáčil jeho \"opovrhujúci\" a ironický tón už u Vity Jamborovej a týmto Vaším hodnotením to zasa prestrelil. Asi by bolo vhodné, keby poznal názory generálnej riaditeľky Ikaru o predávanosti i čítanosti kníh. Myslím si, že iba vďaka jej zdravému sedliackemu rozumu je Ikar tam, kde je. Ale, pán Leško je asi ako \"ťažký intelektuál\" nepoužiteľný v praktickom živote.
Takisto sa mi nepáčilo, že hovorí za čitateľov. Ja som čitateľka (nezainteresovaná autorstvom na MT) a páčia sa mi hrubé \"bichle\". Nie je to literatúra pre neponáhľajúcich sa, naopak - práve, že som v totálnom pracovnom strese, potrebujem sa po večeroch zastaviť. Tiene minulosti považujem za jeden z najlepších \"ženských\" románov na mamtalente. A mimochodom, páči sa mi aj názov románu.

P.S. Náladu si zdvihnite predchádzajúcim hodnotením románu, myslím, že Vám ho napísal Boris Brendza, ktorý sa o ňom vyjadril, ako o kultivovanom a vzácne vyrovnanom diele... (niečo v tom zmysle).

Veľa šťastia a dúfam, že Ikar v tomto nezakopne a knihu vydá,
pozdravuje vďačná čitateľka mamtalentov, PhDr. Lýdia Juráková

Soňa18.5.2010
 

Milá Lýdia, veľmi pekne ďakujem za podporu:-) Priznám sa, že ma hodnotenie pána Leška trochu zamrzelo, ale nie zasa natoľko, aby mi zobralo chuť k ďalšiemu písaniu.Ja ako vášnivá čitateľka milujem hrubé knihy a že to niekto odsudzuje...nuž!..je to len subjektívny názor:-)Veľmi si vážim Vaše slová aj Vašu podporu...ĎAKUJEM!!
S pozdravom a s prianim pekných dní....Soňa

Lýdia21.4.2010
 

Milá Soňa,
gratulujem zo srdca. Teším sa s Vami a prajem veľa šťastíčka,
Vaša čitateľka

Soňa21.4.2010
 

Lýdia ďakujem za Vašu neustálu podporu:-)veľmi si to vážim a cením!
S pozdravom Soňa

Peter Elena Michael19.4.2010
 

Gratuľujem ešte raz. Vynikajúce. Púta. Aj zápletka. Citáty skvelo, rozdeľujú dielko.

Soňa19.4.2010
 

Michael:-) veľmi si vážim tvoje kladné hodnotenie. Teší ma, že ťa môj román oslovil a pobavil.Každá pochvala ma posúva vpred!!
S pozdravom Soňa

Daniela Peleščáková16.4.2010
 

Milá Sonička, píšem komentár, ako som sľúbila.
Kladné hodnotenie, ktorým Ťa vyznamenal p. Brendza a postup v Literárnej cene sú neklamným dôkazom, že Tvoj román patrí na MT medzi najlepšie diela. Blahoželám!
Keď som sa ponorila do čítania Tajomstiev minulosti, každú noc (čítam v noci), som si lebedila a vytešovala som sa, že si tu. Sofia mi prirástla k srdcu a spolu s ňou som sa usmievala aj ronila slzičky. Jej deštruktívny vzťah a osudová láska s Adamom ma držali v napätí, mystika a spojenie s Antóniom nabrali prekvapivý kurz a vyvrcholenie vzťahu s Ďusom, ktorý mal najprv príchuť zakázaného, ma čitateľsky uspokojili. Ako keď dočítaš poslednú stranu skutočnej knihy a zatvoríš ju so slastným výdychom. Jééj!
Trochu mi chýbalo členenie na kapitoly, alebo iné časti, ktoré by výraznejšie delili text, lebo zakaždým, keď som chcela pokračovať v čítaní, nevedela som sa zorientovať. :-) Ale neboj, nestratila som sa, vždy som sa našla.
A rovnako ma teší, že som našla cestu k Tvojmu románu.
Želám veľa úspechov na ceste k vydaniu knižnej podoby Tajomstiev minulosti.

Soňa16.4.2010
 

Dani:-) no wau!! Vrúcna vďaka za takúto pochvalu, veľmi ma teší, že ťa môj román zaujal. Cez víkend sa aj ja vrhnem na tvoj:-)) a rada sa vyjadrím.
S pozdravom Soňa a prajem pekné dni

Tina Van der Holland14.4.2010
 

Ahoj, Soni! Srdečne blahoželám k postupu do súťaže o Literárnu cenu! Som rada, že som v takej dobrej spoločnosti :) Využívam príležitosť, aby som Ti povedala, že - Tvoje dielo som na pokračovanie dočítala, je skutočne pútavé, výborne napísané, so zaujímavými zápletkami, skvelo vypointované a pre mňa pomerne prekvapivo dokončené. Domnievam sa, že vydanie Ťa neminie :)a v každom prípade Ti to za Tvoju snahu, poctivý prístup k slovu a čitateľovi úprimne želám.

Soňa14.4.2010
 

Srdečná vďaka Tina :-)) od tak talentovanej autorky ako si ty, to padne nesmierne dobre:-))
Budem ti držať palčeky, aby si sa umiestnila čo najlepšie, pretože si to zaslúžiš!! Takže hor sa do boja!... moja spolubojovníčka:-))
Nech sa darí!!

ava14.4.2010
 

Ahoj Soni:-)
blahoželám a vravím, nech zvíťazí ten najlepší!

Soňa14.4.2010
 

Ahoj Avuša :-) veľmi pekne ďakujem! A máš pravdu, nech zvíťazí ten najlepší:-)

ANDREA BUGÁTOVÁ14.4.2010
 

Sonička pripájam sa a nech Vám to vydajú, aby som si to mohla prečítať celé, príp. sfilmujú :), ale to príde, až neskôr. Teraz si užite slávu :) Ste medzi prvými postupujúcimi v 1. ročníku súťaže o Literár.cenu MT. Gratulujem.

Soňa14.4.2010
 

Andrejka :-) ďakujem ste úplne úžasný človiečik! Tak každému fandíte, priam neuveriteľné:-) kiežby bolo na svete viac takých ľudí, ako ste vy! Mám nesmiernu radosť z umiestnenia vo finalovej desiatke, pre mňa je už aj toto obrovské víťazstvo:-)
S pozdravom Soňa

ANDREA BUGÁTOVÁ14.4.2010
 

Milá Sonička,
mňa len mrzí jediné, že si to nemôžem vytlačiť, lebo mi nejde tlačiareň. Rada by som si to dočítala, ale fakt je toho moc, tak takým, čo komentujem sa snažím prečítať aspoň časť ich diela. Keď sa mi dielko páči, tak mu dám ten koment, nie preto, že zo slušnosti, skrátka sa mi páči. Keby sa mi nepáčilo, tak nenapíšem radšej nič, dám len nejaké bodíky a idem späť.
Či som úžasný človek, to ja neviem, z týchto mojich komentov sa to nedá ani posúdiť. A nefandím každému, len tým, čo sú fakt dobrí, podľa mňa. Nerada by som bola, aby bolo viac takých ľudí, ako som ja, to by bolo prekomentované toto MT :))
Ďakujem za pochopenie, niekedy pri niektorých dielach aj upozorním na chyby, ale pri niektorých dielkach ma niekto už predbehne, kto to precíznejšie čítal, možno ani nepíše na MT, len číta a má na to čas. Ja som rada, že si aspoň časť prečítam.
A aj ja som rada, že ste umiestnená, zatiaľ v prvej šestke :)
Pozdravujem.

Soňa14.4.2010
 

Ďakujem:-)Adi vážim si tvoje slová a tvoj čas.

Lýdia10.4.2010
 

Vážená pani spisovateľka,
po prečítaní celého románu a doznení mojich pocitov z neho si Vás dovoľujem takto osloviť. Okrem toho, že mi Tajomstvá spríjemňovali oddychové chvíle, našla som v nich aj hlboké životné múdrosti, s ktorými sa plne stotožňujem. Obdivujem Vás, ako ste ich dokázali výstižne vyjadriť prostredníctvom Sofie a tak dať čitateľovi príležitosť na zamyslenie. Výborne sú vybrané aj citáty svetových filozofov a autorov, ktoré vhodne uvádzajú jednotlivé časti románu. Čo sa týka deja - mimoriadne pútavý a zaujímavý od začiatku až do konca, vrátane mystiky. A mimochodom, nesklamalo ma ani rozuzlenie, páčilo sa mi, v podstate som ho očakávala. Fakt sa teším na čas, kedy budem môcť držať v ruke hotovú knihu.

Moje námety a postrehy:
- Jediné čo mi vadilo, je náznak masochizmu v debate Sofi s Ďusom (A potrebuješ k tomu aj facky a buchnáty... Možno by aj...) - toto sa mi absolútne nehodí k tak silnej osobnosti, akou Sofia je.
- Na stránke 297 - opraviť Adam na Ďuso (Adam ty byť pokojný...).
- Časť textu za Balzacovým citátom - Láska je jediná vášeň neuznávajúca... (Zobudila sa uprostred noci...) je uvedená dvakrát - cez desať stránok - od strany 248 a od 261 (stránkovanie pri nastavení tlače na šírku).
* Ku gramatike:
- zopárkrát sa vyskytuje - šialka - opraviť na šálka,
- pozor na predložky z/zo a s/so - občas sú použité v opačnom zmysle,
- pozor na čiarky pri určitých slovesách - pomôcka: ak je vo vete použitých viac určitých slovies bez spojky, potom jednotlivé vetné časti musia byť oddelené čiarkou.

Majte sa krásne Vaša čitateľka

Soňa10.4.2010
 

Milá Lýdia ďakujem za Váš komentár aj za Vaše postrehy a námety:-) Teší ma, že sa Vám môj román páčil a spríjemnil Vám voľné chvíle. Adama som vymenila za Ďusa, bez Vášho postrehu by som na to vôbec neprišla.Čo sa faciek a buchnátov týka, Sofia to samozrejme nemyslí vážne. Len sa občas nedokáže vpratať do svojej kože, a je trucovitá:-))Aj silné osobnosti sa občas správajú ako malé deti. A je mi úplne jasné, že sa tam vyskytujú aj chyby. Uznajte však sama, že pri takej mase textu, to až také najhoršie nie je:-))A potom pohybujete sa na amatérskej stránke, takže ako čitatelia, by ste mali mať s nami trpezlivosť. Môj román vnímajte, ako neobrúsený diamant. Snáď ho chytí do ruky na slovo vzatý odborník a opraví čo bude treba!! Ešte raz ďakujem za Váš čas a prajem všetko dobré:-)pekné dni
S pozdravom Soňa

Soňa10.4.2010
 

A ešte som Vám zabudla poďakovať za naozaj konštruktívnu kritiku:-)Nechcete mi redigovať romány:-))))))A čo sa týka s/so a z/zo. Do Ikaru som posielala výtlačok emailom, a tak som prechádzala všetko ešte raz, naozaj som tam našla zopár prehodených predložiek:-)Na portáli som to neopravovala.Inak, ja píšem výhradne iba v noci, pretože cez deň nemám čas. Tak si predstavte,keď nad písaním zaspávate...občas sa chybička pritrafí! A na to by som potrebovala človeka, ako ste vy:-))A ešte čo sa týka tej opakovanej state, resp.vety..nemôžem to nájsť. Takže ešte raz Vám ďakujem a prajem pekný víkend...Soňa

Lýdia10.4.2010
 

Milá Soňa,
tá opakovaná stať (myslím že jedenásť strán) začína od Balzacovho citátu. Mne sa to ľahšie našlo, lebo som si román vytlačila cez súbor a samé sa mi to aj ostránkovalo.
Skúste ísť cez:
- Súbor
- Tlačiť
- Nastavenie tlače - dať na šírku + OK
- Ukážka pred tlačou - na hornej lište nabehne celkový počet strán a tam sa už len presuňte na čísla uvádzaných strán, pa.

Miša8.4.2010
 

Drahá Sonja! Moc Ti toto všetko okolo knižky prajem... Veľmi Ti fandím, myslím na Teba a teším sa z Tvojho úspechu.Mam Ťa veľmi rada a ...ďakujem ,že si....

Katarína9.4.2010
 

Soni, konečne sa mi podarilo dočítať Tvoj román, je úžasný, veľmi sa mi páčil.Koniec úplne neočakávaný, nám čitateľom si vzala vietor z plachiet:)Si nielen veľmi talentovaná spisovateľka, ale aj človek, ktorý má srdiečko na správnom mieste a..Ty ho máš naozaj obrovské.Prajem Ti veľa úspechov a kopec skvelých nápadov pri ďalšom písaní:)Mám ťa rada...:)

Soňa10.4.2010
 

Ahoj Kati:-))ďakujem za pozitívny komentár, veľmi ma teší tvoja spokojnosť. Zaleží mi na Tvojom názore, predsa len sa vyznáš!! A ďakujem aj za to srdiečko, vždy tu budem pre Teba a tiež Ťa mám veľmi rada:-))
S pozdravom Soňa

Soňa8.4.2010
 

Moje zlatinko:-)) ďakujem aj ja ťa mám veľmi rada...

ava3.4.2010
 

Sonička,
čo poveďať na koniec, keď snáď všetko, čo som Ti o tomto píbehu chcela povedať, som už povedala? Snáď koniec dobrý- všetko dobré! Som rada, že som mala možnosť tento román čítať, a že sa Ti vydaril, je viac ako isté!
Tak moja milá priateťka, keď Ti ho vydajú, verím, že mi ho osobne podpíšeš a snáď si niekedy v budúcnosti spomenieš na \"kamošku\", ktorá čítala Tvoje písmenká a má Ťa rada...
Ahoj, slniečko...:-)))

Soňa3.4.2010
 

Moja vzácna priateľka:-)nevieš si predstaviť ako veľa pre mňa tvoje slová znamenajú!! Keď kniha výjde bude mi cťou ti ju podpísať:-)a to isté očakávam od teba!A či si na teba spomeniem? Dufam, že to bol iba hlúpy žart:-)veď mi sa budeme stretávať...na babincoch aj s ostatnými babami:-))už teraz sa teším!! Aj ja ťa mám veľmi rada a prajem pri písaní veľa úspechov, pretože si úspech právom zslúžiš a viem, že bude aj docenený!!
S pozdravom Soňa

Lýdia2.4.2010
 

Ďakujem za nový prídavok,
akurát pred hodinou som dočítala kapitolky, čo som si \"naškrečkovala\" za posledné obdobie (aby som toho mala viac).
Je to fakt výborné!
Ďakujem a pekné sníčky, ja idem čítať, pa

Soňa3.4.2010
 

Zdravím Lýdia:-)akurát som pridala posledný prídavok, keďže je teraz pár dní voľna, rozhodla som sapridať všetko:-)Tak dúfam, že vás rozuzlenie celého románu nesklame! Prajem pekné dni...s pozdravom Soňa

Lýdia3.4.2010
 

Á, ďalší nočný motýľ! Aj Vita pridala novú kapitolu.
Nesmierne ste ma potešili, že ste pridali všetko, hneď idem na to,
Vrúcna vďaka a prajem veľa šťastia pri Solomonovi,
Pekné sviatky aj Vám, pa

ava1.4.2010
 

Ahoj Soni:-)
ale som rada, že pridávaš! Ja viem, že zas \"komentujem\",ale nepomôžem si, lebo Ti chcem popriať aj pekné sviatky.:-)
P.S.Mne hviezdičky tiež \"raplovali\", veď vieš. No... nie je to nič príjemné a hádam sa to upraví.
Ahoj...

Soňa1.4.2010
 

Ahoj moje slniečko:-)konečne komentárik aj od teba, priznám sa už mi to chýbalo!Ja viem, že si mala aj ty problém s hviezdičkami, ja na to kašlem, rozhodne si nedám vziať chuť! Dúfam, že ťa Tajomstvá zatiaľ nesklamali:-)čakám na tvoje reakcie, ohľadom príspevkov. Vieš či nemám niečo vylepšiť, zmeniť alebo tak niečo:-)
Prajem tebe aj tvojej polovičke krásne sviatky jari, nech sú presvetlené slniečkom...pekné dni:-)
Soňa

Lýdia31.3.2010
 

Soňa, nezdá sa Vám divné, že od Vášho výnimočného hodnotenia, mamtalenťáci akosi zmĺkli? Dokonca, klesol počet hviezdičiek na Tajomstvve. Pravdepodobne si budem musieť poopraviťž svoj názor o schopnosti objektivity spoluautorov,
Prajem veľa sily a tvorivosti

Soňa31.3.2010
 

Milá Lýdia:-) bohužial máte pravdu, ale v našej spoločnosti to už raz tak chodí! Ale ako vidíte sú aj autorky, ktoré mi fandia:-)a ja si to nesmierna vážim.A tiež si vážim vašu spolupatričnosť:-) vrúcna vďaka! Idem pridať ďalšie príspevky, aby ste mali čo čítať:-)
s pozdravom Soňa

Lýdia31.3.2010
 

Už sa vytešujem a musím sa priznať, že ma mrzí - v podstate som Vás \"vydierala\", aby ste pridávali ďalšie časti, pá

Soňa31.3.2010
 

Lýdia:-)ja sa na vás za vaše,,vydieranie\" vôbec nehnevám, chápem aké je to hnusné, keď máte niečo rozčítané a neviete sa dočkať pokračovania:-)...

Vita Jamborová29.3.2010
 

Milá Soňa:)Gratulujem k tak skvelému hodnoteniu. Ešte som Tvoje dielo nestíhla prečítať, ale prebehla som jednu kapitolku a môžem povedať, že si naozaj výborna spisovateľka - aj mňa si hneď vtiahla do deja.

Soňa30.3.2010
 

Ahoj Vita:-)tvoje slová ma potešili!Viem že na tomto portáli je veľmi veľa dobrých diel, ale v dnešnej dobe je voľný čas vzácny artikel. A preto si myslím, že nie si jediná, ktorá nestíha čítať všetky diela...o to viac si vážim tvoj čas venovaný práve tomu môjmu:-)prajem veľa úspechov v písaní!!
S pozdravom...Soňa

Enrique29.3.2010
 

Milé babenky, tak ja vás teda touto cestou zdravím obe a želám veľa slniečka nielen v prírode, ale aj na duši a na tvári! He-he!:-D

Soňa29.3.2010
 

Čaute zlaté baby:-)tak keď sa smejeme do trojky....pridávam sa :-)))))

ava29.3.2010
 

:-)), tak my sme teda podarená \"trojka\". A dobre sa skoro \"spolu\" smeje, no nie?
Majte sa krásne dve slniečka- hrejete na duši aj na srdci.:-)

ava29.3.2010
 

Milá Sonička:))
tak vidíš, vidíš...:-)) To čo cítim pri písaní týchto písmenok je jedna veľká radosť a myslím, že Ty to vieš, však? Čo iné mi ostáva ako povedať jedno veľké: Blahoželám k tak peknému hodnoteniu, ktoré si si svojou prácou zaslúžila?!
No... šikuľka si, to je isté a ešte k tomu úžasná priateľka a výborný človek!!! Teším sa s Tebou a prajem Ti mnoho úspechov a inšpirácie, aby Ťa pani múza neopúšťala.:)
P.S. A neskutočne sa teším, že som Ti to dnes mohla ako prvá povedať \"osobne\" vďaka Enri, lebo nebyť jej telefónu, \"čučala\" by som na to \"všetko\" až teraz. Teším sa, že tento portál uzavrel medzi ľuďmi také fajné priateľstvá, a že človek sa dokáže tešiť aj z \"iných\".:)
Takže vytešuj sa, lebo toto všetko stálo naozaj zato... a ešte niečo, nezabúdam odovzdať pozdrav od Enri, ktorá na Teba myslí. Krásny deň.:-)))

Soňa29.3.2010
 

Ahoj moje slniečko:))veru len vďaka tebe som pozrela na portál. Aj keď hneď na to som bola upozornená p.Bunom:))Radosť ktorú prežívam veľmi dobre poznáš:)je úžasné vedieť,že sa tvoje dielo číta a hlavne páči.Dlho sa ku mne nikto z vydavateľstva nevyjadroval a tak som si myslela,že to asi za veľa nestojí! Jediné čo ma posúvalo vpred boli vaše reakcie v komentároch...už to bol veľký úspech:)a touto cestou sa ti chcem poďakovať zato, že si ma neustále nabádala k ďalšiemu písaniu. Veľmi si mi pomáhala!!
Som rada, že som ťa spoznala osobne, a že som v tebe našla naozaj skvelú kamarátku:))a napodobne tiež ti prajem, aby sa ti pri písaní darilo tak dobre, ako aj doteraz!A tiež pozdravujem Enri:))
S pozdravom Soňa

Bea29.3.2010
 

Soni to je super....cítim, že sa ide do finále, musíme veriť! Ty na to máš!

Soňa29.3.2010
 

Ďakujem Bei za tvoju podporu:-))

Soňa29.3.2010
 

Dobrý deň pán Brendza:-)nedokážem slovami dosatočne vyjadriť, čo pre mňa vaše hodnotenie znamená a tak iba jedno veľké ĎAKUJEM :-)))neskutočne ste ma potešili!!
S pozdravom Soňa

Lýdia29.3.2010
 

gratulum k vynikajúcemu hodnoteniu,
pekný deň, čitateľka MT

Soňa29.3.2010
 

Ahoj Lýdia:-)ďakujem...a tiež prajem pekný deň!

Lýdia29.3.2010
 

ešte P.S.
Milá Soňa, keďže dnes máte taký krásny deň (možno najvýznamnejší v kariére spisovateľa) idem Vás trošku \"vydierať\", Urobte nám, prosím, veľkú láskavosť a pustite nám celý román, ďakujem moc.

Soňa29.3.2010
 

Lýdia budem sa snažiť neskamať vás:))

Lýdia30.3.2010
 

Soni, už si to môžem dať zviazať? Vyzerá to, že je koniec.
Ešte raz moc, moc ďakujem, pekný deň

Soňa30.3.2010
 

Do konca sa toho ešte udeje veľmi veľa:-))

Lýdia30.3.2010
 

Tak to bude asi krásne tučná knižka, keď už teraz to má 194 čistých strán. Žeby 400-500-stranová, ako kedysi písali klasici? Už teraz sa vytešujem. Zdá sa, že kniha bude patriť medzi moje obľúbenkyne (po ktorých siaham vo svojej knižnici opakovane, cca s odstupom štyroch-piatich rokov). Majte sa krásne

Soňa30.3.2010
 

Milá Lýdia:-) opäť som toho kopec pridala, aby som uspokojila nedočkavé čiateľky:-). Bude mi cťou patriť medzi vašich obľúbených autorov:-)kniha má okolo 400strán.Dúfam, že sa vám bude ďalší priebeh páčiť:-))Pekný deň!

Enrique29.3.2010
 

Milá Soňa, len včera som Vám blahoželala k meninám a dnes Vám môžem opäť k výbornému hodnoteniu. Teším sa z Vášho úspechu a úspechu Vášho diela, akoby sa to týkalo mňa osobne. Je to určite skvelý pocit, ktorý si zaslúži každý, kto píše s radosťou a srdcom. Prajem Vám ešte veľa úspechov a takisto veľa spokojných čitateľov, no a hádam aj knižného vydania, čo poviete? :-D

Soňa29.3.2010
 

Ahoj Enrique:-)ďakujem za vaše úprimné slová, veľmi si ich vážim!! Máte pravdu je to skvelý pocit, čítať pozitívne hodnotenie...posunie vás to dopredu:-)veľmi sa teším!!
S pozdravom Soňa

ANDREA BUGÁTOVÁ29.3.2010
 

Sonička, gratulujem ako prvá k pozitívnemu hodnoteniu. Som rada, že sa aj na Vás dostalo. :) Užite si slávu. :)

Soňa29.3.2010
 

Andrejka:-)veľmi pekne ďakujem...skutočne si to vážim!!

Enrique28.3.2010
 

Milá Soňa, doteraz som sa k Vašim dielam nedostala, ale mám na ne dobré referencie od Avy. Máte dnes meniny a ja Vám pri tej príležitosti želám veľa inšpiratívneho ducha do ďalšieho písania a veľa spokojných čitateľov! Na facebook nechodím, tak som si dovolila napísať sem a dúfam, že ma za to niekto nepototo. :-D

Soňa28.3.2010
 

Milá Enrique:-)včera som videla vašu foto, Ava mi ukazála v telefone, aby som videla aké ste vysmiate slniečko:-))Škoda, že ste včera neboli na čítačke, rada by som vás spoznala a potom bola to výborná akcia!!Na FB nechodím ani ja a tak som rada, že ste napísali sem:-)ďakujem za prianie k meninám...veľmi si to vážim a nikto nás zato nemôže pototo:-))prajem všetko dobréé!!!
S pozdravom Soňa

Edita Nemcová22.3.2010
 

Milá Soňa,
konečne som si \"ukradla\" víkend pre seba. Váš román som \"zhltla\" temer jedným dúškom. Je to vynikajúce. S napätím očakávam, ako sa to bude ďalej vyvíjať.

Soňa22.3.2010
 

Milá Edita:)ďakuem za vaše slová pochvaly...som šťastná,že vás môj román oslovil, a že ste ho zhltli na jedno posedenie.Dúfam,že vás ďalším priebehom nesklamem!!
S pozdravom Soňa

ava12.3.2010
 

Ahoj, milá moja priateľka:)
napadá ma krásna veta- láska je mocná čarodejka a nikdy nevieme, čo nám pripraví!

Soni, tak skoro to asi nebude, zistili, že odišla \"matičná doska\" všetko vyskratovala nejaká blbá súčiastka, ktorá bola od výroby zle upevnená. O všetko som prišla, nemala som nič uložené na kľúči ani na CD, ale na to kašlem- dobré poučenie pre druhý raz! Odniesli nám ho v stredu do Blavy, uvidíme, či vôbec bude stáť za to dávať ho opravovať, manžel išiel pozerať nový, keď nám volali, že sa ešte pokúsia na to pozrieť. Takže tak, najlepšie je, že sa to stalo desať dní po záruke, ale však sa zas nezbláznim, akurát ma štve, že nie sme v kontakte!!!
Maj sa pekne a držím palce v písaní:))

ava10.3.2010
 

Ahoj Sonička:)
síce o deň neskôr, ako si pridala, ale predsa. Som rada, že som mala možnosť čítať.:))
Viac- menej budem chodiť asi obdeň, tak sa teším, Soni, že zavítam aj k Tebe. Teraz si to dávam spätne vyhľadávať, aby som nepremeškala nikoho z Vás koho čítam- no jak magor, čo Ti poviem, ale čo už, musím vydržať!! Aj horšie veci sa dejú, aspoň, že sme zdraví:)))
Maj sa krásne a drž sa- asi opäť v piatok.:))))P
P.S. Aďa je skvelá, videla som aj na FB, že Ťa spomenula! Zaslúžiš si to a je zlatá, lebo s Tebou spomenula aj mňa.:)
Ahoj.

Soňa10.3.2010
 

Ahoj Ava:)
konečne, už si mi chýbala. Dúfam, že svoj pc dáš rýchlo do poriadku, chýbajú mi tvoje emaily...tvoj optimizmus a elán! Teším sa na osobné stretnutie:)s pozdravom Soňa
Ps: Andrejka je naozaj zlatá, vážim si že ma spomenula na FB :)a že ju moje dielo oslovilo...

ANDREA BUGÁTOVÁ11.3.2010
 

Ďakujem Vám obom, ste zlaté a skvelé obe :)
Rada som Vás obe spomenula na FB MT, veď prečo by o také skvelé dielka mali prísť, nie?

ANDREA BUGÁTOVÁ9.3.2010
 

Milá Sonička,
náhodou som sa dostala k Vášmu skvelému dielku - románu. Úplne zľahka som si prečítala asi 1/3 a budem aj ďalej. Som rada, že som Vás otvorila.
Zaujal ma tým, že naozaj môže niekto prísť o všetko a začína od nuly. Som rada, že Sofia mala takého skvelého strýka, aj keď o Saši, jeho manželke sa to nedá povedať.
Prajem, aby Vám rýchlo vydali knihu a ja si ju aj kúpim. Ale kľudne by som si ho pozrela aj v telke. Som rada, že ste tu. Určite ste MT obohatili o tento skvelý román.
Dám Vás na facebook MT do pozornosti- veľmi rada, aj keď už čítanosť máte. Niečo tak dobré si zaslúži aj väčšiu sledovanosť. Ďakujem za spríjemnenie dňa.

Soňa9.3.2010
 

Wauu:)Andrejka, veľmi pekne ďakujem za vaše povzbudivé slová!Priznám sa že ma to opäť nakoplo, už som začínala stagnovať..vďaka aj za reklamu na facebooku, veľmi si to vážim:)budem sa snažiť, aby som vás nesklamala!! Prajem všetko dobré a nech vám to píše rovnako dobre, ako aj doteraz!
S pozdravom...Soňa

ava5.3.2010
 

Ahoj Soni, tieto slová píšem s veľkou ľútosťou, lebo momentálne neviem, ako budem sledovať oba Tvoje romány, čo ma veľmi mrzí, lebo žiaľbohu mi dnes ráno odišiel notebook. Asi sa dlhšiu dobu nespojíme, ale napriek tomu chcem, aby si vedela, že Ti prajem veľa úspechov na MT a do tej Blavy určite prídem. Snáď aspoň občas budem môcť niekde zablúdiť k netu a dostanem sa na túto stránku. Maj sa pekne... mrzí ma to.
Ahoj...

Soňa5.3.2010
 

Ahoj moja, tak to ma veľmi mrzí!O to viac sa budem tešiť na stretnutie v Ba.a verím, že nájdeš spôsob, ako svoj problém vyriešiť. Tak sa držkaj a hlavu hore:))s pozdravom Soňa

ava2.3.2010
 

Už som išla vypnúť PC a odrazu ĽA.. prekvapenie.)) Soni, máš veľký talent na zvraty, páči sa mi, ako sa s príbehom pohrávaš.
Nech sa Ti darí... a som rada, že som Ťa opäť čítala.))

Soňa3.3.2010
 

Ahoj:)môj román teda na zvraty, ozaj nie je skúpy!! Ale myslím, že práve tento fakt človeka pri čítani ťahá ďalej. Ja sama nemám rada knihy, v ktorých je už na začiatku (sice medzi riadkami)ale je, jasný koniec. Kniha má byť od začiatku zamotaná, aby si až dokonca nevedela, a hádala, ako to asi celé dopadne. A to Ava.. sa v tvojom románe podarilo aj tebe:))s pozdravom Soňa
Ps: vďaka za podporu!

Martina Birska1.3.2010
 

Ahoj Sonička aj ked´ som to neprečitala uplne všetko je to velmi krasne už nech čitam tvoju vyjdenu knihu

Soňa1.3.2010
 

Ahoj Maťka:)aké prekvapenie, že som tu našla komentárik od teba! Vážim si tvoje slová a teší ma tvoj záujem....ďakujem!!

ava27.2.2010
 

Ach, Soni, krásne si to napísala... tak rada Ťa čítam.:-))

ava24.2.2010
 

No pekne, Soni, Ty vieš, kde máš skončiť...:-)))

Soňa25.2.2010
 

Ja viem:))

ava21.2.2010
 

Ahoj, Soni. Na obzore sa nám zjavil \"nový muž\", asi sa to ešte pekne zamotá, veď uvidím. Inak už som Ti písala, že som zvedavá, kto boli Sofiiny rodičia???:-)))

Soňa21.2.2010
 

Ahoj:)máš pravdu, ešte sa to riadne zamotá...a Sofiny rodičia? všetko sa dozvieš:))

ava18.2.2010
 

Vďačná čitateľka ďakuje, ale nezabudnime, že tu nie som sama a čítajú aj druhí...:-DD
Soni, niečo som Ti ku mne napísala, kukni a snáď budeš súhlasiť.:-)
Ahoj.

Soňa18.2.2010
 

Počuj Ava:)ja hľadám a nič, nie som taká šikovná ako ty a tak...sglendova@gmail.com...teším sa:)na tvoje emaily

ava16.2.2010
 

Ahoj, ahoj, prečitkala som aj hviezdičku som pridala::-D Pekné, a veru mnohokrát ubližujeme tým, na ktorých nám najviac záleží, keď máme \"nervy\"!!

Soňa16.2.2010
 

Ahoj Ava:) teší ma, že tak dôsledne sleduješ moje dielo...Soňa

ava17.2.2010
 

Hm, čo by som bola zač, keby som to nerobila??? A ešte k tomu keď sa mi aj páči!
Ahoj, ale idem čítať Solomona, vidím, že si pridala...

Soňa17.2.2010
 

Zdravím svoju vďačnú čitateľku:) idem niečo pridať, aby si mala čo čítať...

Jana12.2.2010
 

Sonička krásne, viem, že sa opakujem, ale je to pútavý dej s neočakavanými zvratmi, citlivý. Cítiť z neho Teba. Teším sa na celú khihu. Som rada, že patrím k tým, čo Ťa poznajú osobne, si skvelý človek, super kamarátka, mám Ťa veľmi rada.

Soňa12.2.2010
 

Ahoj Janka:)kľudne sa opakuj, dobre sa to číta.Ďakujem tvoje slová ma potešili a zároveň povzbudili:)Verím, že ťa ďalšie príspevky nesklamú...s pozdravom Soňa

ava12.2.2010
 

Soni, veľa si sem toho nepridala.:-D

Vieš čo? Dlho som tu nečítala žiadne romány, len poviedky a básne, ale keď som sa do nich už pustila, tak čítam jak besná-( moja mamka by povedala, že ako šarkan:-D), záleží na tom, či má príbeh viac monológu alebo dialógu- no a u Teba preto tá rýchlosť.
Dúfam, že sa prelúskaš cez ten môj začiatok, lebo ten je trošku náročnejší, ale potom by to už malo ísť rýchlo. Neviem ako čítaš Ty, ale ja keby som nezväčšila písmo na 150%, tak oslepnem.
Čauko a pridaj viac...:-))!

Soňa12.2.2010
 

Ahoj Ava, akurát som dorazila z práce a hneď sa idem vrhnúť na tvoj román. Mám málo času,preto mi to trvá dlhšie, ale už sa neviem dočkať,čo bude ďalej:)A čo sa týka veľkosti písma, som na tom ako aj ty 150%...ešte že sa to dá:D Idem čítať...zatiaľ pa

Lýdia12.2.2010
 

Milá Soňa,
prečo nechcete pustiť celé Tajomstvá, keď ich máte dopísané? Je za tým nejaký kalkul? Som vďačná \"mamtalentom\" za možnosť, akú ste nám čitateľom dali, ale už ma nebaví hľadať pridané časti a vnárať sa do rôznych dejov (aj keď výborných) po kúskoch. Nepridáte sa k tým autorkám, ktoré, keď majú dielo dokončené, tak ho pustia naraz, ako napr. Alica Balla, alebo Vita Jamborová, ktorá dokonca po našom dožadovaní pustila všetky tri diely Bosorky, aj keď to spočiatku nemala v pláne?
Majte sa dobre, L.

Soňa12.2.2010
 

Milá Lýdia,mrzí ma že vás sklamem:)ale na pokračovanie si budete musieť počkať...potroche budem pridávať.Všetko dobré a trpezlivosť:D

ava11.2.2010
 

Soni, román som dočítala a veľmi sa mi páčil. Škoda len, že to tu nemáš celé, rada by som vedela ako sa to skončí, verím však, že to dokončíš, ale to je len na Tebe.
Malo to \"šmrnc, ale i spád\", veľa dialógov a aj vďaka nim sa to tak dobre čítalo.:-))
Prajem Ti všetko dobré a rada si prečítam aj Solomona, lebo keď nejakého autora začnem čítať, snažím sa od neho prečítať všetko. :-D
Ahoj..., snáď sa v BA stretneme, teda ak prídeš.

Soňa11.2.2010
 

Ahoj Ava,veľmi ma teší tvoj pozitívny komentár:)Tento román mám už celý dopísaný, a to je vlastne aj odpoveď na tvoju otázku, ako dokážem písať dva romány naraz.Pridávam po troche nové kapitoly. Solomona píšem priebežne, vlastne sem pridávam hneď čerstvo dopísané kapitoly.Si neuveriteľne rýchla, ja tvoj román čítam tiež a zatiaľ super. Vyjadrím sa až keď sa prelúskam cez všetko:)Do Ba. určite prídem, to si nenechám ujsť..teším sa na stretnutie!...idem ďalej čítať tvoje Tiene minulosti...ale ten Henrich je riadny sviniar..som zvedavá čo bude ďalej...zatiaľ paa

ava11.2.2010
 

No, Soni, hviezdičky odo mňa máš, to je isté.:-D
Pekný príbeh, odhadujem, že som tak asi v polovici. Začína sa to zamotávať s tou láskou, akosi neverím, že sa Martin do Sofie nezaľúbil, ale veď uvidím...
Inak obdivujem ako dokážeš pracovať na dvoch románoch súčasne. Idem aspoň mrknúť o čom je ten druhý a ozaj, ja tiež verím na osud a snáď sa Ti môj román zapáči aspoň tak, ako tento mne. Je však z iného súdka, neviem, či Ťa bude baviť...:-))
Tak ahoj

Soňa11.2.2010
 

zabudla som poďakovať za tvoje hviezdičky :))takže vďaka....s pozdravom Soňa

ava10.2.2010
 

Ahoj, Soňa. Tak dnes som sa konečne začítala do Tvojho románu (chvíľu som zvažovala, do ktorého sa teraz pustím, ale keďže na tomto portáli sme len kúšťok od seba, automaticky mi z toho vyšlo, že to bude Tvoj:-D), a zaťiaľ som tomu rada. Fajn sa číta a som zvedavá, čo za tajomstvo sa v ňom vykľuje...
Zatiaľ aspoň tak... Maj sa.

Soňa10.2.2010
 

Ahoj Ava:)tak toto je telepatia, pretože dnes som plánovala aj ja, pustiť sa do tvojho románu. Jednoducho niektoré veci sa nedjú vysvetliť:)teším sa na tvoj názor a tiež sa rada vyjadrím k tak vychválenému dielu,ako je to tvoje:)tak zatiaľ sa maj....

Bianca8.2.2010
 

Asi ta sklamem a asi s toho ani nic nebude:( vobec sa mi nedari,neviem ako zacat nic:( neviem ani o com mam pisat.
vela som si verila a vobec to tak neni.. nie je to lahke a mne sa zatial vobec nedari,takze neviem ci s toho aj nieco bude.. je mi to luto:( myslela som si ze nieco na tom bude sa mi dari,ze budem vediet napisat aspon nieco..ale nic:(

Soňa8.2.2010
 

Bianca:)nevzdávaj sa hneď na začiatku, skúšaj a uvidíš, že myšlienka príde. Daj tomu chvíľu čas, nič nejde nasilu. Ja verím, že to tam niekde v tebe je, tak hlavu hore. Budem pozorne sledovať, kedy konečne na tento portál niečo pridáš.Držím päste:):)

Miňa31.1.2010
 

Ahoj Soni :)teda ja zíram, všetko čo robíš, robíš na 100% klobuk dole pred tebou. Si úžasný človiečik, ktorý pomôže aj o pol noci, dá sa na teba vždy spoľahnúť. Píš ďalej je to super!!

Soňa31.1.2010
 

Teda Miňuša:)naozaj som nečakala, že zrovna ty budeš čítať môj román:)o to viac si to vážim..vďaka a rada budem pomáhať aj ďalej..všetko dobré..

Lipárová Vlasta28.1.2010
 

Román je zaujímavý,pútavý dobré sa číta.

Soňa28.1.2010
 

Vlasti ďakujem:)som rada, že sa román dobre číta...

Lýdia27.1.2010
 

Dobrý deň Soňa, veľmi pútavé čítanie, netrpezlivo čakám na rozuzlenie tajomstva. Vďaka Vám a niektorým Vašim súputníčkam v tomto projekte (Vita Jamborová, Anita Balla, reňa, sondra...) som už ušetrila niekoľko stoviek eur. Pretože, nemôžem prejsť okolo kníhkupectva, aby som sa tam nezastavila - a keď už som tam, vždy nájdem nejakú zaujímavú autorku, ktorej knihu kúpim. Takže je to fajn, že môžem čítať zadarmo (obzvlášť teraz v krízovej dobe). Iba ma rozčuľuje fakt, že nemôžem celú knihu prečítať naraz, ale iba po častiach, ako ich zverejňujete. Preto píšte, píšte, ďakujem, Lýdia
P.S. Vaša komentátorka Katarína Machová je tá spisovateľka z Motešíc, ktorej vydali už tri knihy (Dotyk babieho leta, Viac Teba, Nevera)?
P.S. aj pre ostatné autorky: Ataky niektorých hodnotiteľov a komentátorov si nevšímajte, zdá sa mi, že z nich hovorí urazená ješitnosť, resp. konkurenčná závisť.

Soňa27.1.2010
 

Vrelá vďaka Lýdia :) s tým kníhkupectvom sme na tom rovnako, míňam nehorázne peniaze za knihy, myslím si však, že to nie je zahodená investícia:)skôr naopak knihy časom na hodnote stúpajú. Katarína Machová je spisovateľka a moja zákazníčka v jednej osobe, úžasný človiečik:)Lýdia nemám veľmi v úmysle dávať sem celý román, ale niečo ešte určite pridám :) tak ešte raz vďaka za váš čas a povzbudivé slová, vážim si to...všetko dobré a nech vašimi rukami prejde kopec dobrých a zaujímavých kníh..

Lýdia27.1.2010
 

a čo teraz, ako sa dostanem k ostatnému textu? Prosím, pustite to celé, ďakujem a prajem príjemný podvečer

Soňa27.1.2010
 

:)Lýdia porozmýšľam....aj vám prajem pekný večer:))

Jana25.1.2010
 

Ahoj Soni, už som to prečítala zvladla som to za 4 vecery a to tak, ze som sa nemohla dockat citania.
Velmi sa mi to paci, pretoze štyl je jednoduchy a bez zbytocnych opisov,
aj ked niekde by sa mozno zisla vacsia pozornost drobnostiam, ako pri
opise jej bytu alebo chalupky starich rodicov, pre lepsiu predstavivost
citatelov.. ale to je vec nazoru takze si z toho nic nerob. Paci sa mi aj
spojitost medzi jednotlivymi osobami a ako sa ta Zaneta vyfarbila to bol
proste najvacsi šok pre mna.
Citim tam tvoju osobnost a taký tvoj štýl a názory na život aj ked viem,
že sa tak podrobne nepoznám..ale je to tam. Vela veci mi hovori z duse v
tvojom pribehu.Soni je to take opojne a relaxačné a už sa tešim na to vydanie. Zaroveň som rada, ze mam prvych 100 stran!!! za sebou takze tých zostavajucih
300? by som mala v pohode zvládnuť.
Tak ti prajem veľa uspechov a hlavne hlavu plnú nápadov a nekonečnej
fantázie.Tak zatiaľ pa

Soňa25.1.2010
 

Janka :))ďakujem za pozitívne slová a za tvoje postrehy, na tých opisoch sa posnažím popracovať..tvoj čas si nesmierne vážim :)

Bianca25.1.2010
 

Tak sa pustiiiim do toho:) Dufam ze to bude aspon trosku dobre:P No uvidime ako mi to pojde:)Najtazsie bude premna ako zacat:S ale hadam to dajako zvladnem:)

Soňa25.1.2010
 

Super Bianca...som zvedavá..budem čakať a potom sa k tvojej práci rada vyjadrím...tak hor sa do toho :))

Bianca24.1.2010
 

Vsetky tu mate take uzastne pribehy..Myslite ze by som spravila dobre,kebyze sem aj ja nieco pridam? Este nemam co:D Ale chcela by som aj ja nieco vymysliet,hlavne koli tomu,lebo ma to bavi.. Mam iba 14 rokov a viem ze by to nebolo nic moc,spomezdi tychto vsetkych:) Mam to skusit?

Soňa24.1.2010
 

Ahoj Bianca :-) už len to, že ťa taká myšlienka vôbec napadla, hovorí za všetko, samozrejme že na tento portál niečo pridaj :-) veď čo môžeš stratiť? ale získať môžeš veľmi veľa :-) je úžasné, keď 14 kočku baví písanie...takže teším sa na tvoje príspevky...budem čakať :-) a ďakujem za tvoj čas, ktorý si venovala môjmu dielu...držím ti palce...

Mirka22.1.2010
 

Ahoj Soni.
Konečne som sa dostala k tvojmu románu a prečítala som si to.
Môžem Ti povedať, že je to super, je to zaujímavé, dej graduje, aj opisy sú zaujímavé a veľmi ma to bavilo.
Samozrejme, že to má teraz ale taký výsledok, že budem nedočkavá, kedy si budem môcť prečítať celú knihu.
Rátam s tým, že keď bude vydaná tak mi ju dúfam aj podpíšeš.
Ak ju budeš mať napísanú bola by som veľmi rada, keby som si ju mohla prečítať čo najskôr.
Dúfam, že keď sa z teba stane úspešná autorka, budeš pokračovať aj v kaderníckych službách, lebo nerada
by som si hladala ďalšiu kaderníčku a takú dobrú ako si ty by som len ťažko našla.
Takže prajem Ti veľa nápadov, dobrú múzu a pohodu pri písaní.

Maj sa.

Soňa22.1.2010
 

Mirka :-)ďakujem za tvoj čas a tiež za povzbudivé slova, samozrejme ak kniha vyjde s radosťou ti ju podpíšem a o svoje vlásky sa nemusíš báť, ja budem aj naďalej tvoja frizérka :-))

Maťa18.1.2010
 

Ten román je super!žiaden sladučký príbeh, kde dopredu viete, ako sa skončí. Držím palce, aby vám to vyšlo!

Soňa18.1.2010
 

Ďakujem Maťka :-]som rada, že ťa to zaujalo...naozaj si to vážim!

Veronika Glendová17.1.2010
 

Mami asi si nerátala s tým, že by som sa ti zrovna ja vyjadrovala k tvojej knihe. Týmto spôsobom, už z dôvodu, že celý čas ako si ju písala som bola jediná, kto ju čítal a hodnotil...Lenže ked si ju človek začne čítať ešte raz, pekne od začiatku pred očami sa mu objavia všetky tie skyté skutočnosti, ktoré predtým nevidel. Je úžasné pozorovať ťa, ako duchovne stále rastieš, je úžasné byť tvojou dcérou...Ked si mi čítala jednotlivé stránky pochopila som tú bolesť a všetko to, čo si v živote už musela prežiť a nebolo toho málo. Keď som ťa pozorovala ako o tom dokážeš hovoriť a dávaš to na papier inkognito spôsobom, videla som v tebe silu akú chcem nájsť aj v sebe. Mám neskutočné šťastie, pretože som kus z teba a myslím, že som tým najväčším kusom tvojej duše....A dufam, že tento náš vzťah nám vydrží až do posledných dní a že ked si na teba jedného dňa spomeniem, tak budem stále vidieť len tú silnú osobnosť,ktorá rozdáva radosť všetkým, silu a chuť do života každému na koho sa usmeje. A tiež dúfam, že som ten úsmev zdedila po tebe, aby som sa raz mohla pozrieť do zrkadla a vidieť teba a pyšne hľadieť minulosti do oči... Si pre mňa najviac na svete, si človek ktorý by ma udržal pri živote, aj keby sa ostatní otočili chrbtom a už by nemalo zmysel tu zostať-vlastne sa nam to už raz stalo však??? Aj vtedy ked som nevedela čo bude dalej, a nepočula som nič len na monitoroch tlkot môjho srdca, v mysli som si vybavila len jednu tvár...tvoju...a tá jediná tam bola kým som bojovala na myske váh...A takto by som o tebe mohla písať hádam aj celú večnosť, no musím to ukončiť a nech hladám akékoľvek slová, zmyslom môjho vyznania je vlastne jedno velké ĎAKUJEM...:D

Soňa 17.1.2010
 

Moje zlaté slniečko :-) toto som naozaj nečakala, ale o to viac to teší a hreje na duši. Som na teba pyšná a som neopisateľne vďačná za dcéru ako si ty. Vždy tu budem pre teba...

Zuzi Karnasová Dobšovičová13.1.2010
 

mila Sonka.hoci sa nepozname, viac menej nahodne citam dielka tu uverejnene a pochvalim tie, ktore sa mi pacia.a tak budem strucna:ste velmi talentovana a styl Vasho pisania sa mi velmi paci.myslim, ze viac netreba dodavat. aj Vam velmi drzim palce!

Soňa13.1.2010
 

Zuzka :-)ďakujem, príjemne ste ma prekvapili a teším sa, že sa vám môj štýl páči. To vždy dodá novú energiu a chuť do písania....

Sondra9.1.2010
 

Sonička, to, čo som si prečítala, sa mi veľmi páčilo, mám rada romány zo súčasnosti, držím palce, aby kniha,ktorá ako som sa dočítala, je vo vydavateľstve, aj vyšla...veľa úspechov!

Soňa9.1.2010
 

Milá Sondra, ďakujem :-) váš názor si nesmierne vážim, pretože ste veľmi talentovaná autorka...prajem vám bezodnú studňu nápadov, aby ste napísali ešte mnoho vynikajúcich románov:-)pretože vy ste určite neskončili...

Monika Sneženková6.1.2010
 

Dobrý. :)Chcem Vám popriať do nového roka všetko dobré, veľa zdravia, šťastia, lásky a úspechov v práci aj súkromnom živote.
Zároveň musím povedať, že neviem kde sa to vo Vás berie. :) Skvelá kaderníčka a aj spisovateľka. Naozaj sa to veľmi dobre číta, úplne som to \"žrala\". :) Už sa neviem dočkať, kedy budem mať v ruke Vašu knihu, aby som ju mohla prečítať jedným dychom. A samozrejme, že Vás poprosím o autogram do nej. Je mi cťou Vás poznať osobne. Veľmi sa mi to páči. Dúfam, že napíšete ešte veľa takých dobrých kníh, ktoré určite nebudú chýbať v našej domácej knižnici. Tak ešte raz všetko dobré a nech Vám to píše. :)

Soňa7.1.2010
 

Milá Monika, ďakujem za tvoju reakciu :-)veľmi si vážim tvoje slová, pretože si veľmi inteligentná mladá dáma.Viem, že v živote dosiahneš veľké veci a preto tvoj názor na mňa zapôsobil :-)a dodal mi nový dych a chuť pokračovať v tom čo robím. Ak kniha výjde, bude mi cťou podpísať ti ju ...prajem všetko dobré a teším sa na stretnutie..

Soňa1.1.2010
 

Zdravím Vás všetkých,čo ste mi sem napísali Vaše komentáre! Chcem Vám popriať do noveho roka 2010, zdravie, lásku, pochopenie, porozumenie a píšucím komentátorom veľa plodných myšlienok a bezodnú studňu múz:-)všetko dobre....

gaston27.12.2009
 

Soňa. Dočítal som tvoje dielko dokonca.Začiatok ako som už písal veľmi dobre, potom tiež, ale v druhej polovici sa mi to trochu lepilo po jazyku. Trochu lacne slovka. Záver bol však zas veľmi dobrý. No ako už raz Zandelee spomínal. Všetky dielka budu potrebovať pred vydaním trochu skresať. Každý román má v sebe aj tu slabšiu kapitolku.No keď to má mať aspoň 150 strán tak je to niekedy ozaj umenie tam niečo originálne vymyslieť.Ináč píš a strihaj ako uznáš za vhodné.

Soňa27.12.2009
 

Ahoj Gaston:-)ďakujem za tvoj čas a tvoj názor.Je to prvotina, takže sama veľmi dobre viem, že je tam čo zlepšovať.A ja verím, že ďalšia kniha bude oveľa lepšia a samozrejme bez zbytočných \"lacných slov\":-)všetko dobre a ešte raz vďaka...

Zandelee26.12.2009
 

Vážená madam, konečne som mal dostatok času prelúskať sa tou litániou, ktorú ste sem pridali. Je vešmi ťažké nájsť si čas, a aj keď ho nemám, snažím sa čítať väčšinu diel na tomto portáli. Masa textu pôsobí strašidelne, no fakt, že už prvá veta ma vtiahla do deja - jednoducho to zbožňujem!
Ste zaiste veľmi senzitívna. Zrejme vašu prácu nerobíte mechanicky, a životné príbehy, a zbehlosť v dialógoch naplno využívate vo svojej tvorbe. Netrúfam si odhadnúť(pretože odhad mám pomerne zlý) - no mám pocit, že vaše dielo je určené hlavne pre ženy. NAPRIEK tomu ma (naozaj) zaujalo aj ako chlapa - ľahko čitateľné, originálne formou i obsahom a navyše v ňom nie je nič rušivé. Skutočne, veľmi príjemné a oddychové čítanie.
Máte naozaj talent, želám mnoho ďalšej inšpirácie a hlavne veľa atramentu.
V závere snáď iba - nemám chuť vypisovať tu predlhé špekulácie a kritiky, ale ak by ste sa chceli niečo opýtať, zandelee@azet.sk je môj email.
Au revoir!
PS: váš profil mám spoločne s niektorými ostatnými v top 10:D

Soňa26.12.2009
 

Ahoj Zandelee:-)úprimne sa priznám, tajne som dúfala, že tu raz nájdem váš komentár!!A dočkala som sa:-)Vaše komentára k jednotlivým dielám na tejto stránke, sú objektívne, konštruktívne a tiež vtipné. Páči sa mi váš prejav, pôsobite na mňa neuveritene inteligentne:-)viete sa pohrať so slovíčkami a viete ich trefne použiť. Čo sa týka môjho románu, súhlasím s vaším názorom, že je určený viac-menej pre ženy. A preto ma naozaj úprimne potešil názor Gastona a teraz aj váš.Vážim si váš čas, ktorý ste venovali ,,mase\" textu. A to som sem dala iba jednu štvrtinu! Ostatné snáď ,(veľmi dúfam, ale to tu všetci) výjde knižne.Chcela som vytvoriť ľahko čitateľné dielo, pri ktorom si moje čitateľky oddýchnu. A teší ma, že to tak vnímate aj vy. Vzhľadom k tomu, že denno-denne robím s ľuďmi, a moja práca ma naozaj baví, vypočujem si nekonečne veľa životných príbehov, ktoré ma potom inšpirujú:-)aj keď mnoho v tomto románe je z môjho života. A tiež vďaka za miesto v top 10 :-))) a ak by ste sa chceli niečo opýtať...sglendova@gmail.com

gaston16.12.2009
 

Toto som objavil až pred dvoma týždňami.A priznám sa, že ma to milo prekvapilo. Ľahko sa mi to číta. Je to bez zbytočných maľovaných slov,nerozťahujete dej do blba. Zatiaľ som len v prvej štvrtine a môžem povedať, že tuto knihu by som si bez hanby ako chlap kúpil.Imponuje mi, že žena manuálne pracujúca píše lepšie ako niektoré umelé celebrity. Prečítal som asi 15 románov odtiaľ a toto je asi podľa mňa v prvej päťke. Ináč vám prajem nech vám modré pero kĺže po papieri tak rýchlo a dobre ako vaše nožnice po hlavách zákazníkov.

Soňa16.12.2009
 

Milý Gaston,ani v najkrajšom sne by ma nenapadlo, že môj román osloví aj nejakého muža.Vaše slová pre mňa nesmierne veľa znamenajú.Po prečítaní vášho komentára sa mi chcelo od radosti tancovať:-),niežeby názory žien pre mňa znamenali niečo menej, ale predsa len:-)..ďakujem, ďakujem a ešte raz ďakujem!!Vážim si váš názor...

Zuzana13.12.2009
 

Ahoj Soni, tvoj pribeh prijemne pohladil moju dusicku, tesim sa na pokracovanie, maj sa krasne a urcite pis dalej pa30teho.

Soňa13.12.2009
 

Zuzka ďakujem:-)teší ma,že ťa moje písanie baví a teší.Keď prídeš pokecáme..

erika10.12.2009
 

Milá Soňa, dlho sme sa nevideli, dlho sme sa nepočuli...o to vzácnejšie je pre mňa, že môžem v týchto chvílach čítať dielo z pera autorky, ktorej chcem týmito slovami vyjadriť svoje uznanie a obdiv, nielen ako spisovateľke, ale ako človeku.
Ak vieme čítať medzi riadkami, tak v tomto úžasnom diele ja každý môže nájsť...veď je o živote každodennom, je o láske...o veciach spoločných a srdcu blízkych.
Mám v sebe potrebu vyjadriť Ti, Soni veľké bravó...cítim podobne ako hrdinka Sofia, že toto Tvoje písaničko je niečím výnimočné, niečím....
S pozdravom a s prianím, aby každý Tvoj deň bol plný čarovných a bohatých múz erika z vysočian.
mám z toho všetkého príjemnú husiu kožu po celom tele.
Si fantastická.

Soňa10.12.2009
 

Erika musím sa priznať,že ma tvoje slová príjemne prekvapili a zároveň potešili.Ďakujem za povzbudenie a tvoj čas venovaný môjmu románu, veľmi si to vážim:-)...

Tina Van der Holland7.12.2009
 

Vazena autorka, prosim Vas, viete vysvetlit, co robite? Dnes ste si druhykrat pridali prazdnu kapitolu, zrejme, aby ste sa objavili v okienku NAJNOVSIE. Co Vas trapi? Ved nizsie ste uviedli, ze knihu mate hotovu a rukopis vo vydavatelstve. Ked takto povodite za nos viacero citatelov, stratia o Vas zaujem, tak, ako prave teraz ja.

Soňa7.12.2009
 

Milá Tina neurobila som to naschvál, ale to je nadlho. Mrzí ma, že vás to vytočilo a že ste stratili o moje dielo záujem. Ale aj to je názor a ja vám zaň ďakujem:-)mne sa naopak vaše dielo páči, keď ho dočítam, rada sa k nemu vyjadrím. Prajem všetko dobré a kopec dobrých nápadov..

Tina Van der Holland7.12.2009
 

Okey! Podávanú ruku v rámci fairplay rada prijímam a ponúkam svoju. Berte to prosím tak, že ma Vaše dielo naozaj zaujíma, a vďačne ho sledujem. Píšete dobre, pútavo a so zmyslom pre zápletku. Práve preto, keď sa objaví zmienka o Vašej novej kapitole, pozerám, a keď viem, že odteraz to pokračovanie aj nájdem, poteším sa. Prajem všetko dobré, cez prekážky softvéru vpred::::)))))

Soňa11.12.2009
 

Ďakujem za pochopenie:-))))

Ecce Homo Rhyming5.12.2009
 

ZAUJIMAVE CITANIE. MAS SVOJ STYL. BOLO BY MOZNE OKOMENTOVAT AJ MOJU TVORBU? NIKTO MI NIC NEPISE. A RADA BY SOM SI PRECITALA OBJEKTIVNU KRITIKU.

Soňa7.12.2009
 

Ďakujem za tvoj názor,rada si prečítam tvoju tvorbu..

Iveta3.12.2009
 

Soni,je to fantastické! Polovicu som preplakala a tú druhú som bola napätá. Vieš nemám moc času pre seba, buď niečo potrebuje môj manžel alebo deti. Som rada, že som svoj voľný čas využila čítaním tvojho, i keď len úryvku, románu.
Moc sa teším na knižku, vrátila mi trochu romantiky a tiež spomienku na moju veľmi blízku osobu, ktorá tu už tiež nie je a veľmi mi chýba. Pa a pokračuj si fakt dobrá .

Soňa3.12.2009
 

Ivetka, ani neviem slovami vyjadriť,ako si vážim tvoj čas, ktorý si venovala môjmu príbehu. Pretože viem,že toho času máš naozaj pre seba málo a preto ma nesmierne teší,že ho nepokladáš za premárnený.Ba práve naopak,pri čítaní si si oddýchla:-)Pri písaní svojho románu som tiež občas plakala.Je to skutočne o mojich starých rodičoch,obaja umreli v jeden deň,tak ako je to napísané.Takže keď som tým prechádzala ešte raz,nebolo to pre mňa jednoduché,ale zasa na druhej strane som aspoň vedela vierohodne opísať pocit zo straty milovaných ľudí.Znamenali pre mňa veľmi veľa.A takisto pre mňa veľa znamenajú tvoje slová:-)ďakujem za povzbudenie.Som rada, že si moja kamarátka:-)

Miša Čahojová2.12.2009
 

Drahá Sonja.V prvom rade sa Ti chcem poďakovať za príležitosť čítať Tvoj rukopis medzi prvými... Mám prečítanú prvú tretinu-veď to je siahodlhe dielo!!!Tvoja prvotina je vzrušujúca a miestami i záhadná... Knihu doslova \"hlcem\" očami, som strašne zvedavá ako to dopadne... Myslim ,že to je niečo iné ako ostatné sladučké romány,... je tam vzrúšo okolo gayov, sexu/baba Ty sa nezdáš :-))/ Opisovanie deja je Tvojou silnou stránkou-hlavne opis prostredia v ktorom sa hrdinovia príbehu pohybujú... Ja vravím: PARÁÁÁÁDA!!!
P.S. Sonja ,mam Ťa moc rada, si taka moja bútľavka, ale veď TY to davno vieš... Pokračuj v písaní, ide Ti to!!!

Soňa2.12.2009
 

Ty kokso!!Miška úplne si mi vyrazila dych, ale v tom najlepšom slova zmysle, po prečítaní tvojho komentára som chytila druhý dych a hneď sa vrhnem na druhý román.Ďakujem za tvoje slová, tak krásne sa to číta. Som šťastná, že sa ti moja prvotina páčila. A robiť ti bútľavú vŕbu mi robí radosť a tiež ťa mám veľmi rada:-)si super a originálna baba!

Katarina Machova26.11.2009
 

Sonka, citam citam a strasne ma zaujima ako dopadne Adam so Sofiou, no nemozem sa dockat. Verim v Sofiu, nie v Adama.. Zatial nemam vytlacok, tak citam tu, a musim povedat, ze je v tebe kus talentu, a bola by velka skoda, keby knizka nevysla, a nepisem to preto, ze ta poznam, ale preto, ze si to naozaj myslim. Vies zvratit situaciu a to je dobre. Je to dynamicke, pruzne, nespim pri tom. Pis dalej, verim, ze ty si neskoncila.

Soňa26.11.2009
 

Kati tvoje slová ma veľmi potešili a nepíšem to preto,že ťa poznám:-)ale preto,že to vieš naozaj kriticky ohodnotiť.Tvoje postrehy pre mňa veľa zanmenajú a povzbudzujú ma do ďalšej práce.Ďakujem..

Daniela25.11.2009
 

Soni, věděla jsem, že to přijde, pokračuj,piš,piš.Překlad do češtiny zvládnem,na ostatní jazyky si najmem.
Vzkaz pro tvé zákaznice:Kočky, dělejte si hlavinky nějaký čas samy,ať máme brzy celou knížku.

Soňa25.11.2009
 

Dani,moje zákazničky si hlavičky nemusia robiť samé, pretože kniha je už ukončená a rukopis vo vydavateľstve.Ďakujem ti za tvoje pozitívne slová a za budúci preklad do češtiny:-)mám ťa rada a dúfam, že sa čoskoro uvidíme.

elen adamkova25.11.2009
 

Sonička,výborné ale vieš čo bude super mať tvoju šuchotajúcu a novotou voňajúcu knižku v mojej knižnici.

Soňa25.11.2009
 

Ďakujem Elenka,že si si našla čas... bodaj by si mala pravdu a moja kniha by sa pyšne vynímala v tvojej knižnici. Obe by sme mali veľkú radosť.

Darina Janeková23.11.2009
 

Soni,je to fakt zaujímavé čítanie,také moderné a napínavé zároveň.Už som veľmi zvedavá o čom je to ďalej,ako to bude pokračovať a ako to dopadne.Som na Teba hrdá a zároveň som rada,že Ťa poznám lepšie ako všetci ostatní...Preto veľmi dobre viem,že vieš o čom píšeš...Mám Ťa veľmi rada a teším sa na Tvoj veľký úspech.Darina.

Soňa23.11.2009
 

Dari veľmi pekne ďakujem za povzbudenie a tiež ťa mám veľmi rada a som rada, že si moja sestra.

Bea17.11.2009
 

Soni je to perfektné, vôbec som o tebe nepochybovala, strašne som zvedavá ako to všetko dopadne. Si šikovná holka, ďaleko to dotiahneš.

Soňa17.11.2009
 

Ďakujem,ďakujem,ďakujem...tak krásne sa to číta.Mám ťa rada, si skutočná kamarátka.:-)

maja14.11.2009
 

Soni,uz sa tesim na knihu.Som hrda,ze ta poznam,si uzasna zena a kamoska.Vzdy ked treba ,ma podrzis. Tou knihou si ma prekvapila.Drzim palce.Dufam,ze mi ju podpises.Velmi sa tesim na nu.

Soňa14.11.2009
 

Majka ďakujem za uprimné a pvzbudivé slová, tiež som vďačná životu zato,že naše cesty splietol dokopy.Vždy keď budeš potrebovať,tu budem pre teba. A keď to s knihou vyjde s radosťou ti ju podpíšem.

Lucia Némethyová12.11.2009
 

Neviem sa dočkať, kedy budem zaspávať, s \"Tajomstvom minulosti\" v knižnej podobe. Veľmi sa nato teším.

Soňa12.11.2009
 

Moja zlatá Lula, ani nevieš ako ma tvoj komentár potešil. Záleží mi na tvojom názore a verím, že to výjde a ja ti budem môcť jednu svoju knihu podarovať.

Katarína Machova11.11.2009
 

Výborné Sonka, výborné, naozaj niet čo dodať, len vydať. Odporúčam. Určite.
Katarína Machová

Soňa12.11.2009
 

Kati, veľmi naozaj úprimne ďakujem za povzbudivé slová. Vážim si ich o to viac, že aj ty píšeš a vieš kriticky ohodnotiť, čo je dobré a čo zlé.

renáta26.11.2009
 

Soni,už sa teším na vydanie. Je to zaujímavé čítanie.Si super baba, ktorá vždy pomôže a poradí.Držím palce.

Soňa26.11.2009
 

Renatka ďakujem si zlatá, vážim si tvoje slová.A super baba si ty:-)tiež ochotná vždy pomôcť.Som rada,že sme kamošky..

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Soňa Glendová-Kysucká

O mne

Volám sa Soňa, mám 38rokov. Živím sa ako kaderníčka, robím poriadok na hlavách a moje zákazníčky rady prehlasujú, že aj v hlavách. Moja práca ma veľmi baví a napĺňa dobrým pocitom, že aspoň na chvíľu pomáham mojim klientkám zabudnúť na každodenné starosti. Moje kreslo je určite čarovné, pretože každá žena, ktorá si doň sadne sa uvoľní a hneď začne rozprávať svoj príbeh..Každý z nás žije svoj príbeh, občas veselý a občas zasa smutný. Jedno je však isté, slnko vychádza každý deň. Dúfam, že môj príbeh zaujme aspoň niekoho z vás a poteší vaše srdce a pohladí vašu dušu. Ak sa tak stane, poslanie tohto príbehu bude naplnené....apropos prepáčte mi ten chaos v citátoch! Nemali takto poskakovať:-)mali byť pekne usporiadané.

Moje naj
-Detaily duše (Zandelee)

Ilúzie zvrátenej mysle (Nox)

A blbci sa smejú ďalej (Zandelee)

Balada a Rozhovory (Nox&Zandelee)

V sieti bielej pavučinky (Sondra)

Tiene minulosti (Ava)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: