IKARIKAR http://www.ikar.sk

Tajomstvá (PP)1.9.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 98, Komentáre 1

 
1. kapitola
1
Dočítal som poslednú stranu knihy keď sa otvorili dvere. Mama sa vrátila s troma plnými taškami. Priam sa vyžívala v nákupoch. Denne trávila v práci šestnásť hodín. Čudoval som sa keď aj napriek tomu prišla domov plná energie a elánu. A to som ešte nespomenul dve hodiny, ktoré strávila nakupovaním oblečenia v najrozličnejších butikoch. Vyzula si svoje vysoké čižmy a vošla do obývačky. Okamžite ma opantala jej neprehliadnuteľná vôňa. Miloval som ju. No vo vnútri ma dusil pocit, že o mojom živote nevie takmer nič. Nevie s kým sa stretávam, ako trávim svoj voľný čas. Nevie nič o mojich problémoch ani trápeniach. Netuší s kým sa stretávam. Nevie o mojej láske. Nieje to však jej chyba. Vždy sa jej môžem zdôveriť so všetkým čo ma trápi, to dobre viem. Ale ako jej mám povedať niečo s čím mám problém zmieriť sa ja sám?
Slnko sa pomaly skrývalo za steny panelákov a vietor ohýbal konáre stromov, ktoré aspoň trochu oživovali tie hory betónu kde som žil. Vedľa mňa zavibroval mobil. 1 nová správa, zablikal mi do tváre. „ O 10 minút ťa čakám pred domom“... Bol to Adam. Vysok...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S.3.9.2015
 

Mám sestru učiteľku dvoch jazykov. Onehdy spomínala úsmevný príbeh, kedy na hodine RJ zadala žiakom prácu na tému, čo robia počas dňa a koľko času im činnosti zaberú. Jeden žiak popísal toľko, že po spočítaní mali jeho dni 25 hodín. Spomenula som si na príhodu hneď, ako som prečítala prvé riadky tvojho príbehu. Mama chodí - pravidelne - do práce na 16 hodím, dve ďašie - pravidelne - trávi v obchodoch. Pri predpoklade, že je ráno o 6.00 hod. v práci, skončí o 22.00, v obchodoch, podotýkam s oblečením, je do 00.00 nasledujúceho dňa. Ak nikdy nenakupuje potraviny, aj tak vždy domov prichádza po polnoci. Uveriteľné? Vôbec. To by položilo aj slona. Odhliadnuc od toho, kto ju sponzoruje, keď každý deň nakupuje oblečenie vo veľkom počte a kedy si ho stíha obliekať.
Popusti uzdu fantázie.
Ďalej som nečítala. Hlavne kvôli tomu, že chýba 70 % čiarok, \"nie je\" sa píše oddelene, neoddeľuješ priamu reč. Každá postava má mať svoj riadok. Pozri do kníh, ako na to, ak chceš zaujať, nie odradiť.
Toľko moje rady, viac neviem poskytnúť, keďže by som si ďalším čítaním pravdepodobne namáhala zrak a premýšľala, ktorá replika komu patrí, keď ich píšeš vedľa seba. Oddeľ, čo nepatrí k sebe. Ešte som si všimla, že píšeš číslovky číslicami - tie treba písať slovom.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

PP

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: