IKARIKAR http://www.ikar.sk

Tajomstvo vody (Novohradka)4.9.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 17, Komentáre 0

 

 Víly sú úžasné stvorenia. Poznajú všetky tajomstvá prírody. Dúhové víly poznajú napríklad tajomstvá vody. Krátko po daždi, keď vyjde slnko , rozžiari sa na oblohe dúha. Vtedy sa po dúhe spustia na zem víly ako po veľkej šmýkačke.
   Raz presne takto neďaleko čistinky v lese, zbadala stará hríbarka štyri dúhové víly . Hodila na zem palicu, ktorá jej pomáhala pri chôdzi. Skryla sa do krovia a čakala, čo sa bude diať. Víly v dlhých bielych šatách tancovali pochytané za ruky v kruhu. Vlasy mali dlhé po pás a farebné ako dúha. Každý prameň vlasov hral inou farbou.
   Keď sa víly vytancovali , rozbehli sa rovno k prameňu s vodou. Prameň vyvieral z prasknutej skaly, čo ležala v zemi. Voda čo z neho vytekala vytvárala malý potôčik. Víly si natrhali zelené byliny. Vyzerali ako malé metličky. Keď sa stará hríbarka lepšie prizrela, spoznala bylinku prasličku. Víly s prasličkou vyzametali lístie kolo prameňa a začali všetky naraz rozprávať:
-Voda si pamätá dobré i zlé. Preto ti vravíme voda, vodička, aké krásne sme. Každý deň sme krajšie a veruže aj mladšie. Za to všetko voda môžeš ty,...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Novohradka

O mne

http://rozpravky.bloger.cz/

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: