IKARIKAR http://www.ikar.sk

Taká ozajstná láska (Jaroslav Rigo)1.4.2011
 

1
 počet hodnotení: 1
prečítané 99, Komentáre 0

 

Zobudil sa, sucho v ústach, tupá bolesť hlavy. Otvoril oči, v žiari letného slnka sa bolesť stonásobila a tak oči rýchlo zavrel. Premohol sa, znovu ich otvoril a otočil hlavu k nočnému stolíku v snahe pozrieť sa koľko je hodín. V hlave mu zabúchali maratónsky pravidelným tempom ťažké kladivá, srdce začalo biť rýchlosťou šprintéra stovkára, ale čas si všimol. Bolo desať hodín, desať minút. Čas mu pripomenul vtip, na ktorom sa smiali ako deti (Koľko je hodín ? Desať, desať. Tak teda ďakujem, ďakujem.) Ale nezasmial sa.
Skúsil si pripomenúť včerajšie udalosti a k fyzickej bolesti z divoko prechlastanej noci sa pridala ďalšia bolesť. Bolesť v duši. A tú nerozchodíš. Veľa, veľa spánku, studená sprcha, šumívá tabletka je len na odstránenie následkov nekontrolovaného pitia ale čo s tým ostatným, čo ho od včera ťažilo nevedel.
Aj o príchode domov mal len hmlisté predstavy. Mal okno ako výklad. Ešteže sa mu v mozgu zapol "automatický pilot" a ten ho bezpečne doviedol domov.
Potreboval vstať, napiť sa, umyť sa, začať žiť, ale nevládal. Možno vstane neskôr, oveľa neskôr, len nie...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Jaroslav Rigo

O mne

Čítam takmer všetko, čo mi príde pod ruku, niektoré diela dokonca dočítam do konca. Mojou knihou kníh je Hlava 22 od J. Hellera, ale zaujali ma aj knihy od súčasného slovenského autora Ľuba Dobrovodu Ja malkáč a Ja velkáč. Kniha je u nás doma pravidelným Vianočným darčekom a teší ma (aj manželku), že s nadšením číta aj náš syn Adam.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: