IKARIKAR http://www.ikar.sk

Takí sme (Miloslav Marčok)17.1.2010
 

5
 počet hodnotení: 12
prečítané 630, Komentáre 3

 
Takí sme I - Úvod a Ľudia verzus príroda
TAKÍ SME
 
Ľudia. To sme my. Myslíme si, a to veľmi mylne, že sme pánmi tvorstva, bytosti, ktoré vládnu tejto planéte, ktoré sú neomylné a z prítomnosti ktorých majú mať ostatné tvory rešpekt. Pravdou je však to, že z nás by nemali mať rešpekt, ale strach. Áno, strach, lebo my dokážeme zničiť všetko a všetkých. Ľudia sú krutí, nedokážu sa poučiť z chýb, a čo je najhoršie, myslíme si, že máme nejaké Bohom dané právo byť nadradení všetkému živému i neživému na tejto planéte. Omyl. Zásadný omyl!
 
ĽUDIA VERZUS PRÍRODA
 
Ľudia sú veľmi mladý živočíšny druh. Naši predkovia, ktorí už boli viac ľudia ako primáty, sa objavili na savanách východnej Afriky len pred zhruba štyrmi miliónmi rokmi. Za ten krátky čas sa však ľudia veľmi rýchlo rozšírili po celej planéte. Žiaľ, prírodu meníme podľa toho, ako sa to páči nám. Berieme z nej všetko, ale nič jej nevraciame. Ja sa pýtam prečo? Veď už indiánsky náčelník Seattle v dobe európskej expanzie na severoamerický kontinent nechápavo krútil hlavou nad počínaním bielych ľudí. Varoval, že ak za...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Autor8.2.2010
 

Dakujem za komentare.

Jerry1.2.2010
 

V mnohom by som mohol s Tebou súhlasiť, o mnohom polemizovať a o v mnohom nesúhlasiť. Je to však len o tom, že všetko zo všetkým súvisí a dôležitý je zo všetkého najviac uhoľ pohľadu. Ak by som išiel do detailov, tak potom televízia a internet sú zlé veci, pretože oni sú fakt zlé.

ANDREA BUGÁTOVÁ18.1.2010
 

Nemám čo k tomu dodať, presné a výstižné, to isté si myslím aj ja, ale mám dotaz. Keby nebolo tých vymožeností, nebol by ani počítač, ani Mám talent, teraz ten počítač využívate aj Vy, aj ja, ale máte úplnú pravdu. Je to na dobrú vec, nie je to nič zlé. A súhlasím s Vami. Dávam 5 bodov.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Miloslav Marčok

O mne

Ťažko ma opísať, pretože to, čo sa odohráva v duši každého človeka, je neopísateľné. Treba ma spoznať, v opačnom prípade môžete ľutovať : )

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: