IKARIKAR http://www.ikar.sk

Tam, kde to končí (Jakub Kadera)10.10.2014
 

3
 počet hodnotení: 8
prečítané 651, Komentáre 9

 
Obsah
Obsah
 
***
 
Ochrankyňa (mysteriózne/sci-fi) - Poviedka o anjelovi strážnom ukrytom v duši každého človeka.
Psychoš (horor) - Aj psychopati zatvorení v ústavoch majú svoje sny, ktoré sa niekedy plnia. (Ilustr. v časti Grafike)
Smraďoška (mysteriózne) - Príbeh obchodníka, ktorému stretnutie s druhou stranou zmenilo život.
Sku*vene agresívne ratlíky (horor) - Nie pre každého má ľudský život väčšiu hodnotu ako zvierací.
Na dvakrát (dráma) - Keď jedna pomsta za smrť milovanej osoby ne...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

hm11.2.2015
 

Jakub, prečítal som si dve vecičky od teba, ale zdá sa mi, že toho o písaní asi moc nevieš. Ak budeš mať niekedy trochu času, skús si čo to naštudovať o tom, ako sa tvorí príbeh, o istých zákonitostiach tvorby poviedky, to je asi útvar, ktorý by ti mohol celkom sadnúť. Oceňujem tvoju úprimnosť s akou pristupuješ k svojim dielam. Ale je to len úprimnosť na jednu stranu, taká úprimnosť, ktorá ťa vykresľuje ako frajera a machra. Skús to niekedy aj na druhú stranu, uvidíš ako to literárne zafunguje. To čo som čítal mi pripadá iba ako akési plané vystatovanie sa a šokovanie čitateľa, za každú cenu. Ak zvládneš remeslo písania a trochu sa unormálniš, mohlo by to byť raz dobré. Zatiaľ sa maj pekne.

Ella Lenart23.12.2014
 

Ahoj Jakub.Vybrala som si túto poviedku, keďže v profile varuješ pred \"krvilačnými\" sklonmi:-)Čítalo sa to rýchlo, jednoducho, predsa vystižne. Nazriem aj do krvavejších.

Jakub Kadera24.12.2014
 

Ahoj Ella,ďakujem za komentár. Vianočnú poviedku som trochu zjemnil, ale v hlave som mal aj škaredú krvavú verziu. Dúfam, že sa ti ostatné poviedky budú páčiť.

Kenji23.12.2014
 

Ahoj, Jakub.
Hrôza Vianoc a Tichá noc. Podľa profilu som čakal niečo strašidelnejšie, alebo vypointovanejšie.
Aby si to nebral zle. Tak čítalo sa to v pohode, dalo sa aj pousmiať, v hlave som mal atmosféru Vianoc z Hallmarku, čiže skôr televízny ako filmový obraz. Príbehom skôr béčko, mohla to zachrániť nejaká superpointa, ale dočkal som sa len štandardného konca.

Ale štýl písania je fajn. Len mám pri poviedkach rád konce, ktoré človeka odrovnajú :D

Ešte by som mal jednu takú technickú - ak som to dobre pochopil tak si po ten darček išiel o 15tej na Štedrý deň? Lebo ak áno, tak u nás máme zákon, že po 12tej hodine nesmieš byť v obchode. Nielen predávať, ale nesmieš tam ani svietiť a robiť si kasu a podobné veci. Duplom ak je to v Obchodnom centre.

Veľa zdaru a pohody pri písaní prajem.

Jakub Kadera23.12.2014
 

Ahoj vďaka za komentár, idú Vianoce a nechcel som priamo zabíjať postavy ako mám vo zvyku. :D Predavač ho čakal pred zatvoreným nákupným centrom je to tam napísané a tie podzemné garáže som nejako nedomyslel. Predstav si proste také garáže ako z amerického filmu, že si tam zájdeš predáš drogy a nikto na nič nepríde nikto nikoho nekontroluje.

Felis Catus13.10.2014
 

Stroj času - celkom vtipné, dobre napísané. Len trošku, no, nedomyslené. Nechať (nepochybne dosť drahý)stroj času len tak pohodený kdesi pri smetiakoch s tým, že ho ktosi náhodou nájde... Je to aj dosť nebezpečné, čo keby zlikvidoval predka niekoho dôležitého, napr. sám seba?

Okrem toho, ľudia majú oveľa jednoduchšie a efektívnejšie spôsoby znižovania svojho počtu.

Ale ako nápad na poviedku sa mi to páči.

Jakub14.10.2014
 

On tam bol hodený ako náhodná nástraha, ale to že by mohol zničiť niekoho dôležitého, povedzme niekoho zo zneškodňovateľov ma nenapadlo.

Jakub11.10.2014
 

Ospravedlňujem sa za duplicitu poviedok, ale potreboval som dostať všetky do jednej zbierky lebo sa mi už nedali pridávať príspevky. Už nenahrám ani jednu starú a posledná je nová, kvôli ktorej vlastne táto zbierka vznikla lebo už nešla nahrať ako sólovka.

Mária Blšáková12.10.2014
 

Ja som za tú duplicitu vďačná, pretože táto poviedka mi ako mnoho iného unikla.
Prečítala som a ako prvé mi napadlo - nie že sa opovážiš niekedy zodvihnúť niečo podobné zo zeme :) Nápad i spracovanie veľmi dobré.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Jakub Kadera

O mne

Nebudem Vám tu písať veselé texty, ktoré polovica označí za suché a nevtipné. Riadim sa heslom "Radšej slabý horor ako trapný humor!" a presne to Vám ponúkam.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: