IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Tancuj až k hviezdam (Daša Ozaniaková)26.3.2011
 

Hodnotenie vydavateľstva:

Samozrejme, ako v dobrom dievčenskom románe, nakoniec všetko dobre dopadne... no rozhodne to nie je na Literárnu cenu. Celkový dojem z príbehu nie je zlý, no vyžadoval by si priveľa zásahov, škrtania a prerábania, aby bol vhodný na vydanie pre svoju cieľovú skupinu young adults, čiže cca 14-21 rokov.
(Celé hodnotenie nájdete v sekcii Hodnotenia)

MARTINA HIPPOVÁ, vydavateľstvo Ikar

4
 počet hodnotení: 4
prečítané 265, Komentáre 16

 
9.Kapitola /úryvok/
Moje meno zaznelo medzi prvými. Bola som zúfala. Chcelo sa mi plakať a byť niekde sama. Nie tancovať. Avšak, musela som sa prebojovať ďalej a ukázať Patty, že nie je najlepšia. Vyšla som na pódium. Začala hrať hudba a ja som začala tancovať. Vložila som do toho všetko. Netancovala som ani desať sekúnd a prestala hrať hudba.
„Ďakujeme. Skončili ste. Môžete ísť domov,“ ozval sa mužský hlas.
Toto ma fakt dorazilo. Chvíľu som tam nečinne stála, no potom som vybehla von. Sadla som si na schody pred školu a sedela som tam v slzách.
„Si v poriadku?“ ozval sa hlas, ktorý som veľmi dobre poznala.
Bol to Chrisov hlas. Zalial ma neuveriteľný chlad a chcelo sa mi ešte viac plakať.
„Prosím, nechaj ma tak!“ potichu som mu odpovedala.
„Prosím, vypočuj ma! Chcem ti to všetko vysvetliť.“
„Ale rýchlo!“
„Urobil som chybu. Chybu, ktorú s...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

KattyNka15.11.2011
 

Milé oddychové čítanie.Držím palce pri písaní. :-D

Adhara22.4.2011
 

Jednoduchučké, niekto nekompromisnejší by povedal až naivné. Pripadá mi to ako vystrihnuté zo seriálov, čo bežia na Disney Channel. Hrdinka zlyhá, no potom príde niekto, kto ju povzbudí, ona samozrejme dostane druhú šancu a pri nej zažiari. Poučenie: Nikdy sa nevzdávať. Emócie sú zdôraznené príliš priamočiaro – „bola som veľmi rada“, „bola som z toho dosť nervózna“...
Navyše je tu aj paradox: ak pri prvom pokuse do toho vložila všetko a nevyšlo jej to, pri druhom vložila zase všetko a vtedy jej to vyšlo... kde to má logiku? Zmysel mi veľmi nedáva ani to, že jej porota z ničoho nič dovolila vystúpenie zopakovať, ani to, že pri ňom zažiarila – osobná skúsenosť mi hovorí, že ak niekto niečo pokazí a dostane druhú šancu, je oveľa pravdepodobnejšie, že zlyhá znova, pretože už vie, aké nepríjemné je zlyhať a že toto je posledný pokus. Áno, dá sa pri druhej šanci aj zažiariť, ale uveriteľnejšie je to až pri výraznej zmene v myslení daného človeka, alebo v okolnostiach.
Ľutujem, ale tomuto by podľa mňa neuverili ani štrnástky.

nfplix7.11.2015
 

cha..cha.. Adhara

kritik mandelinka atomová26.4.2011
 

Adhara ty si asi nejaká zúfalá. Zaujímavé ako si zrazu zmúdrela. Dovtedy, kým sa neobjavilo oficial. hodnotenie si sem ani nenakukla. Potrebovala si si kopnúť do nej? Čo nenecháš ľudí na pokoji, myslíš, že tie tvoje kraviny niekoho zaujímajú? Píšeš sama ako dementná a ideš tu druhých poučovať. Pracuj radšej na sebe. Nechaj si tie tvoje pseudohodnotenia a choď. Si myslíš že ťa niekto berie vážne? Neotravuj.

Daša Ozaniaková26.4.2011
 

Tak ty tá prvá... vieš čo?.. mňa týmto neodradíš od písania, píš si tu čo chceš, ak si myslíš, že tým niečo dosiahneš!.. Kritika je fajn, ale toto si prehnala... Pridaj tu časť svojho diela a potom ti tam napíšem kritiku ja!.. fajn?.. a tebe tá druhá, dakujem za podržanie.. vážim si to... :)

Adhara26.4.2011
 

Milá autorka, toto sú slová, ktoré napísala „tá druhá“. Nájsť ich môžeš na tejto stránke: www.mamtalent.sk/pre-citatelov-vysvetlenie-.phtml?program=1&ma__0__id_b=6642 Ja by som to povedala jemnejšie, ale v princípe súhlasím:

„Nechápam, prečo by nemohli ľudia kritizovať, podľa môjho názoru, jej nie príliš kvalitné dielo. Už som tu niekde vravel, že ak niekto nedokáže uniesť kritiku, mal by odísť. A nie sa tu strapňovať.“

Nejdem riešiť „tú druhú“, keďže z predchádzajúceho citátu vyplýva, že má na každého iný meter a osobnými útokmi úplne vybočuje z toho, čo sa tu má riešiť, čo je Tvoje dielo.
Nie, ja Ťa nechcem odradiť od písania. Len podnietiť k zamysleniu. Iste, nebyť oficiálnej recenzie, v neprehľadnej spleti rôznych literárnych diel a pokusov by som toto dielko asi nenašla. No nenechala som sa ňou ovplyvniť. Vytkla som Ti niečo iné než oficiálna kritika. Môžeš sa zaťať, zlepšovať, prehlbovať tento príbeh, až raz bude skutočne hodný vydania. Alebo si môžeš – tak, ako veľa autorov – povedať: kašlem na nich. No ak Ti začne niečo podobné vyčítať viacero ľudí nezávisle na sebe, treba to riešiť, pokiaľ nechceš písať do šuflíka.
Ver mi, bolo mi fakt ľúto, že som nemala čo pozitívne k Tvojmu úryvku napísať. Snáď len to, že sa ľahko a dobre čítal a že má dobrú gramatiku, ale to mi pripadalo ako príliš slabá „cena útechy“. Kritika bolí, ale prebolí. Moje dielo je tu vyvesené už dávno, rada si naň vypočujem Tvoj názor, ako aj názor hocikoho iného, a verím, že pôjde o objektívny názor, nie o pomstu.

DARK4.5.2011
 

Nazrela som sem zo zvedavosti, keď už dielo bolo pranierované - a čo nevidím? Adhara sa znižuje k nepodloženým osočovaniam rovnako ako Alexandra Enderle, ktorá neváhala svoju spisovateľskú kariéru postaviť na bahne a primitivizme. Kto popremýšľa a riadne prečíta korešpondenciu pod vyššiezmenenou pani spisovateľkou, netreba viac vysvetľovanie. U nej ma už neprekvapí nič. Prekvapuje ma, ako sú ľudia ľahko ovplyvňovaní inými bez vlastného úsudku. Mno, hodila si sem zásterku v podobe úbohosti. Chcela som veriť, že kritik mandelinka atomova v tvojom prípade má iba čiastočnú pravdu. Mením názor - hlavne sa zamysli nad sebou a skús zmeniť a zlepšiť seba. Z viacerých hľadísk. A zároveň si nehľadaj barličky v podobe naozajstných hlúpotín vyprodukovaných niektorými spisovateľmi tu na MT, s medzerami v správaní a duševnom zdraví.

DašaOzaniaková27.4.2011
 

Adhara, ja som tu na teba neútočila a rada yb som vedela tvoj vek.. Ja by som ti vedela neičo porozprávať, ale absolútne nemám na to chuť, to myslím v dobrom. Kritiku znášam z každej strany, ale prečo vie každý len kritizovať? Ja taká nie som, ale iných ľudí môže tá kritika naozaj prinútiť, aby prestali písať. Toto je moja prvá kniha, ktorú som dokončila a začala som ju písať, ked som mala štrnásť, myslenie, názory.. sa menia a teraz by som tú knihu určite napísala inak, ale načo ju meniť? Hovorí o tom, čo mám rada a napísala som ju tak, ako som to cítila, fajn, pár vecí by určite potrebovalo zmeniť, ale myšlienky nie!, to musíš uznať, či?.. Tú knihu neprerobím, len preto, že pre niekoho je \"nedostačujúca\".. ty by si to urobila?.. úprimne.. :)

Adhara28.4.2011
 

Tá zmienka o osobnom útoku v mojom komentári sa týkala kritika madelinky atómovej. Môj vek? Momentálne 23, ale posledný román som dokončila viac než pred rokom. Myslím, že Ťa chápem... tiež mám pocit, že každý len kritizuje... ale na to tu tieto stránky sú.
Ja som tiež ako štrnásťročná pracovala na knihe. Tiež sa mnohým nepáči, vlastne takmer nikomu. A chcem ju prerobiť. No nie preto, že sa nepáči druhým, ale hlavne preto, že aj ja sama cítim, že nevyznela tak, ako mala. Ale myšlienky nezmením, to nie, len to podanie. Správne podanie je 90 % úspechu.
Pozri, aj tá hodnotiteľka Ti napísala, že celkový dojem nie je zlý, a že by z toho mohla byť knižka, aj keď po veľkých úpravách. Nikto od Teba nechce, aby si zmenila myšlienku knihy. Mne sa Tvoja myšlienka nepáči, priznávam, ale pri správnom podaní nájdeš určite veľmi veľa dievčat, ktorým sa páčiť bude. Aj takto sa to určite nejakým čitateľkám páči, ale keby si to prerobila, mohlo by sa to páčiť väčšiemu množstvu.

Daša Ozaniaková28.4.2011
 

Možno máš pravdu, ale sama vieš, že kritizovať je oveľa ľahšie ako sa snažiť človeka podporiť v tom čo robí!.. Keby sa o to aspoň tí ľudia tu pokúsili, len väčšinu diel poriadne skritizujú a aby nevyzerali ako ....., tak tam jednu, dve veci pochvália, ale to nie je správne, to nie je ani cena útechy.. Chápem ako sa niektorí ľudia cítia... No len pre info, pred dvomi mesaicmi som mala 16.. Necchem sa tám vekom obhajovať, ale.. :D..

Iriska :D7.4.2011
 

Emily držím palce... nech ti to vyjde :D

Daša Ozaniaková26.4.2011
 

Ďakujem :)

Ingrid Rudavská28.3.2011
 

úryvok

Ľudovít Herman28.3.2011
 

gramatika mi nevadí, číta sa to dobre. Fajn.

W28.3.2011
 

eeeee, nechcem vyrývať, ale \"úryvok\" je s tvrdým \"Y\" Ja len v dobrom, lebo takáto chybička dosť odrádza od prečítania tvojho diela :(

Daša Ozaniaková26.4.2011
 

áno, pravda... je mi to také trápne, ale stalo sa, no čo už.. smejme sa na tom, nič iné neostáva :D..

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Daša Ozaniaková

O mne

Rada píšem slohy /eseje, diskusie, úvahy../ a veěmi rada by som sa stala spisovateľkou a novinárkou. Napísala som jednu knihu, ktorú by som chcela poslať do tejto súťaže a pracujem práve na druhej...

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: