IKARIKAR http://www.ikar.sk

Tanec našich duší (Tinnity)8.10.2017
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 90, Komentáre 3

 
Tanec našich duší Možno každý už máme svoj život , no tie naše duše ako dokonale spolu vedeli tancovať. Pri spomienkach na tvoj úsmev mi je clivo, no od túžby po tebe ma prosím neodraď ! Všetky slová moje tvojmu srdcu venované si dobre stráž, ja tie od teba totiž ku dňu p...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Tinnity20.10.2017
 

Pravda pravduca.....Berem všetko čo tu je napisane a berem si to ku srdcu.Absolutne sa nemam začo hnevať.Kritika je velmi dobra vrc na otvorenie oči a pohnutie satym spravnym smerom ak človek ozaj chce.Presne ste to vystihla.Napisala som to,ked som nevedela čo s volným časom a svojimi tedajšími pocitmi a ani som sa nezamyslela ,že to ma škôlkársku formu.... Hanba preveliká.... Aj to ,že som to sem bez ostychu vôbrc dala....
Ešte raz sa chcem poďakovať za ostre no priame a hlavne pravdive slova.

Alia S.20.10.2017
 

Kamil Peteraj, Útechy


na odchod stola

stôl ach
jasný jednoduchý a prísny
taktná osobnosť v kuchyni
vo svojej drevenej podstate
krotký dobrák

jediný v domácnosti stály
ani sa nehol
kým šálky lietali taniere sa rozbíjali
chlieb tvrdol
a nože bolo treba brúsiť

starý otec mal na ňom lakte
a my brady
vonia nedeľami
hráškovou polievkou
slivkovým koláčom
vytiahnutým z trúby
i hnedo snežiacou škoricou
z babičkiných prstov

stôl nikdy nebol unavený
nesťažuje si na bolesť nôh
ani lámku
nefrfle ako dvere
nevrieska ako stoličky

slúži tridsať rokov
a potom sa dá nesentimentálne
predať
alebo vyhodiť na smetisko
bez toho aby mu to bolo ľúto

keď ho vynášajú
stráca jednu nohu
vtedy ho vidím prvýkrát
ponížený

pritlčiem mu ju späť
udriem po ňom
a poviem: drž sa
a on mi odstávajúcim klincom
na revanš
odtrhne z dlane kúsok kože


(Zapôsobilo, zanechalo dojem? Dostala ťa pointa? Zamýšľaš sa, ako to básnik povedal jednoducho a zároveň obrazmi, farbami, rytmom, nápadom...? Odlepila si sa od nuly a vystúpila na prvý šteblík.)

Alia S.20.10.2017
 

Tinnity, to, čo si nám ponúkla, sa dá označiť ako grafomanstvo.
Kde robíš chyby? Úplne všade. Už tvoj profil je plný chýb, nedala si si záležať, aby si ho napísala správne, s diakritikou, za každým interpunkčným znamienkom dala medzeru - to sú úplné základy, a keď ich nemáš zvládnuté, nepohneš sa inam. Ani si sa neunúvala po sebe opraviť, ak by si si kontrolovala, čo píšeš, nepodarilo by sa ti \"twntokrat\" a pod.

Teraz k \"poézii\" - sú to ploché vety, žiadna poézia sa nekoná. Ako z denníka zamilovanej trinástky. Ak chceš poéziu tvoriť, čo nie je vôbec ľahké, musíš ju najskôr čítať. Súčasnú, aby si videla a pochopila, ako na to. Mala by si zaobstarať pár teoretických kníh, ako sa so slovom pracuje a prečo nie každá veta, rozseknutá na polovicu, v ktorej sa dve slová rýmujú, je poézia. To by ňou boli aj slogany na bilboardoch. Ale nie sú.
Nehnevaj sa na mňa, že priamo a zostra, ale inak sa pravdu o tom, že od tvorby poézie máš ďaleko, nedozvieš.
Čítať a čítať - to je cesta k vytvoreniu niečoho, o čo možno raz bude čitateľ stáť. Nie spísať to, čo dokáže každý, keď nevie, čo s voľným časom a žije v omyle, že ho kopla múza.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Tinnity

O mne

Som 27 ročna maminka,ktorá sa naplno venuje svojej milovanej 2 ročnej dcerke Emminke.No od malička,teda od základnej školy ma nakopla múza ,ktorá mi v živote ponuka obdobia kedy potrebujem svoje pocity,myšlienky a fantáziu hodiť na papier.Priznám sa ,že už dlho som nato v podstate nemala čas no za posledné obdobie ma moja múza opäť navštívila a pošepla mi ,že je čas niečo napisať.Všetko sa to vo mne začalo prebudzať keď som začala čitať knihy vo svojom veelmi krátkom voľnom čase a povedala som si ,že tentokrat s tym niečo skúsim urobiť.Tak teda oslovila som Vas pretože by som chcela počuť názor ,či mám niečo naviac,kde robim chyby,čo nieje ok.Za vsetky nazory veľmi ďakujem nech su už kladné či záporne .

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: