IKARIKAR http://www.ikar.sk

Ťažké časy (Janka)28.11.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 42, Komentáre 2

 
...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Oľga29.11.2015
 

Milá Jana.
Toto, čo si napísala, je naozaj len prvo plánovaný nápad. Už na začiatku, čo okamžite udrie do očí je to, že si napísala - Kapytola. Okamžite ma to zastavilo. No išla som ďalej. A videla som presne to, čo som čakala. Veľa chýb. Keď sa ukončí veta, dá sa bodka, po nej ide nová veta, tak podľa mňa začína nasledujúca veta s veľkým písmenom. Podľa teba nie? Ja tiež nie som odborníčka na čiarky, ale tam, kde si ich nedala tam, by som ich určite dala.
Číslice sa vypisujú slovom.
Toto má byť román? Tak začiatok vôbec nie je román. To je úvaha ženy. A povedala by som, že nie veľmi vydarená. Je to písané veľmi, prepáč za výraz, prostinko. Používaš nie literárne slová a výrazy. Skôr by som povedala, že sú nárečové. Treba si na to dať pozor, prečítať to po sebe, dôkladne a vyhodiť ich.
Neviem, či chceš niečo napísať aj premyslene, aby to bolo čitateľné. Ak si sa len zabávala v rámci voľného času tak dobre, beriem to, ale ak chceš aj niečo napísať a niekde publikovať tak, veľmi zle.
Vysvetlím: Nevieme meno hlavnej osoby, nevieme kde sa dej odohráva, v ktorom roku, je to súčasnosť, minulosť, budúcnosť? V ktorom meste, štáte sa dej udial?
Nie sme uvedení do deja. Je to všetko neucelené, zmätočné. Poradila by som, stiahnuť to. Prečítať si to celé po sebe. Porozmýšľať poriadne o deji.
Prepáč, tak to vidím ja.

Janka30.11.2015
 

Napísali ste to správne, prvo plánový nápad. Ako som písala tak to išlo. Nedostatočne prekontrolované, moja učiteľka slovenčiny by ma zbila. Mala som s tým iné plány a máte pravdu, mala som to inak formulovať. Za vašu reakciu veľmi pekne ďakujem, porozmýšľam si nad tým viac a skúsim to inou cestou.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Janka

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: