IKARIKAR http://www.ikar.sk

Temná strana mince (Daniel Misik)6.12.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 203, Komentáre 0

 
Temná strana mince
  Cestou som si urovnával myšlienky, z ktorých mi trešťala hlava. Môj Opel Zafira si to brázdil pomedzi nepriehľadné steny dubov, ihličnanov a pod kolesami mi škrípala rašelina vo vyjazdenom koridore. Všade naokolo bol planý les. Nízke konáre mi oblizovali strechu.
  Pred hodinou padla noc a teraz celý les pomaly zaplavovala hustá hmla. To znamenalo, že prah mojej sústredenosti výrazne stúpol. Uhýbať sa obludným tieňom stromov vybiehajúcim spoza zákruty, v noci za hmly na horskej ceste, vôbec nebolo ľahké .Najmä v podguráženom stave. Mojím jediným pomocníkom bol svetelný kužeľ spojovacích svetlometov, ktorý sťažka prerážal plachú noc. Pneumatiky vyrevovali a poskakovali pri každom nepodarenom nabratí koreňa a karoséria bedákala pri každom pohladení prevísajúcimi vetvami.
  Zrazu som však vyletel na asfaltovú vozovku. Spoznal som to podľa toho, že som poskočil a začal sa prudko kĺzať po gumách obalených bahnom, a lampy pri ceste, ktorá svietila ako po fláme . Jej kolegyne ,v rade pred ňou aj za ňou, vypadali akoby  naposledy svietili na oslavu prelomu storočia. ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Daniel Misik

O mne

Pisem rad a bavi ma to, vacsinou trilery...

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: